ارزیابی خوانایی سئو موتور جستجوی سئو

ارزیابی خوانایی سئو: در مقاله اخیر ، ما دو ابزار ارائه کردیم که برای خوانایی سئو استفاده می شود. در اینجا برخی از این ابزارهای دیگر آورده شده است.

رتبه خوانایی سئو

 1. تجربه محتوا SearchMetrics

مانند بسیاری از ابزارهای دیگر در این لیست ، Content Experience بر اساس کیفیت و کمیت محتوای کلمه ، ساختار جمله ، محدوده کلمه کلیدی ، تکرار عبارت و سایر عناصر ساختاری مقاله شما ارزیابی می شود. با این حال ، این ابزار برخی ویژگی ها را تعریف می کند که آن را به یکی از محبوب ترین سایت ها و سایت های ایجاد محتوا برای فضای مجازی تبدیل می کند ، ویژگی هایی مانند درک هدف جستجوی کاربران برای آن کلمه کلیدی ، انتخاب یک کلمه کلیدی. بهترین زمان سال برای انتشار ویژه مقاله!

 1. ابزار اندازه گیری خوانایی SEO WebFX

همانطور که از نامش پیداست ، ابزار خواندن سئو ابزاری برای بهبود کیفیت خواندن مقاله است. برای این منظور ، برای کار با این محصول ، کافی است محتوایی را که روی آن کار می کنیم در ابزار قرار دهیم یا طیف وسیعی از مطالبی را که قبلاً بارگذاری شده است در قسمت مربوطه قرار دهیم ، بنابراین عملیات اندازه گیری عناصر مختلف این مقاله و نتایج آماری مربوطه را از شش نقطه زیر ارائه می دهد:

 • مشکل یا راحتی خواندن
 • خواندن بر اساس آزمون فلش-کینکاید
 • نمره Gunning Fog (تست نوشتن به زبان انگلیسی)
 • فهرست SMOG یا اندازه گیری ساده Gobbledygook (مقیاس ساده متن پیچیده)
 • نمره کلمن-لیائو (آزمون درک مطلب کلمن-تیائو)
 • شاخص خوانایی خودکار

علاوه بر این ، عبارات زیر برای بهبود خوانایی مطالب نمایش داده می شود.

 • تعداد جملات
 • تعداد کلمات
 • تعداد کلمات پیچیده
 • درصد کلمات دشوار و پیچیده
 • کلمات میانی در هر جمله
 • بخش میانی و هجا های هر کلمه
 1. بهینه ساز متن یا بهینه ساز متن

هنگامی که از این ابزار SEO برای اندازه گیری خوانایی سایت استفاده می کنید ، می توانید در ازای قرار دادن متن مورد نظر در پنجره مناسب ، گزارش کاملی از وضعیت محتوا و خوانایی آن دریافت کنید. اگر در زمینه SEO و استراتژی محتوا تازه کار هستید ، استفاده از این ابزار می تواند نقطه شروع خوبی برای شما باشد! از آنجا که برای نوشتن محتوا یا انتشار محتوا در وب سایت نیازی به اطلاعات تخصصی ندارد ، به تبلیغات Google بستگی ندارد و همچنین کار دشواری پیش روی شما نیست. پس از همه ، با بهینه سازی تمام کلمات استفاده شده در متن (به ویژه افعال آن) ، این بهینه ساز به شما می گوید کدام کلمات اضافی هستند و حذف آنها مفیدتر است یا کدام کلمات خالی هستند و حضور آنها ممکن است مفیدتر باشد. به گفته گردانندگان این ابزار خواندن SEO ، بیش از 70 درصد افرادی که از این نرم افزار پس از 5 هفته استفاده کرده اند ، تأثیر مستقیم و قابل توجهی در بهبود موقعیت خود مشاهده کرده اند.

  تاریخ عرضه سری ۱۲ شیائومی به طور رسمی اعلام شد

تجزیه و تحلیل خوانایی

 1. تجزیه و تحلیل خوانایی یا یک تحلیلگر خواندن

قبل از اینکه برای بهبود محتوای SEO به سراغ 10 ابزار خواندن برویم ، باید به برخی از سوالات مهم در مورد تست های خوانایی پاسخ دهیم!

 • آسان برای خواندن یا تست فلش خواندن چیست؟

این آزمون یک آزمون خوانایی است که نشان می دهد یک متن چقدر مشکل است و درک آن چقدر دشوار یا آسان است. لازم به ذکر است که در این آزمون به طول کلمات و جملات توجه ویژه ای می شود.

 • نتیجه ایده آلی که می توان از این آزمایش بدست آورد چیست؟

حداکثر نمره ای که می توان از این آزمون بدست آورد 100 است که معمولاً به متون دارای جملات کوتاه و کلمات کوچکتر از دو قسمت تعلق می گیرد. از آنجا که نوشتن چنین مقالاتی زمان بر و کمی دشوار است ، باید گفت که میانگین نمره خوب در سایت های معروف بین 70 تا 80 است؛ در نتیجه ، قرار گرفتن در آن محدوده چندان بد نیست.

 • سطح فلش-کینکاید یا تست فلش Kinkid چیست؟

این آزمون یک شاخه موازی از Flesch Reading Ease است که دقیقاً به همان شیوه انجام می شود ، با این تفاوت که در این آزمون ، هر چه سطح نتیجه پایین تر باشد ، بهتر است. اگر بخواهیم موردی را مطرح کنیم ، کلاس پنجم معادل نمره ای بین 90 تا 100 است که خواندن آن بسیار آسان است و دانش آموز در سن 10-12 سالگی به راحتی معنی آن را درک می کند.

 • شاخص تیراندازی مه چیست ؟

این آزمون ، که می توانیم آن را “حذف مه” بنامیم ، مانند موارد قبلی ، یک آزمون خوانایی متن است ، با این تفاوت که برای اولین بار در اوایل دهه 1950 برای اندازه گیری دشواری و سبکی کتابها اجرا شد. مدرسه در ایالات متحده مورد استفاده قرار می گیرد ، توجه ویژه ای به میزان سواد مخاطب دارد و نوشتن ، با ارزیابی که مخاطبان واجد شرایط را نشان می دهد ، افرادی را تعیین می کند که ممکن است نتوانند آن را درک کنند. در این طبقه بندی 12 امتیازی ، به عنوان مثال ، عدد 6 نشان دهنده کلاس ششم ، 11 نشان دهنده آخرین سال دبیرستان ، 14 نشان دهنده سال دوم دانشگاه یا 17 برای فارغ التحصیلان است. در نتیجه ، متن کلاس چهاردهم به این معنی است که افراد تحصیل کرده با آن ارتباط بیشتری دارند و برای کمتر از این سطح سواد کمی سخت تر است.

  خطای عجیب در اپلیکیشن گالری هواوی و دانلود اپلیکیشن های پولی رایگان!

پس از آشنایی با روش های فوق ، باید گفت که ابزار تجزیه و تحلیل خواندن ، علاوه بر موارد فوق ، از آزمون های خوانایی SMOG Grade و Fry برای اندازه گیری خوانایی مقاله استفاده می کند و نه تنها ارزیابی کلی شما از محتوا به او همچنین این قابلیت را دارد که بخش به بخش به آن امتیاز دهد.

 1. از لحاظ دستوری (دستور زبان)

اگر نوشتن مقاله را دوست ندارید ، باید بدانید که گرامرلی خیاطی است که آن را اندازه گیری می کند ، می دوزد ، از همان ابتدا تزئین می کند و با از بین بردن نقص ها و اضافات آن ، تلاش می کند تا محصول ایده آل را به شما ارائه دهد. اگرچه ناسازگاری برخی ویژگی های دستوری با فارسی می تواند بسیاری از ویژگی های مثبت آن را باطل کند ، اما ابتدا باید بدانید که همه ویژگی های آن مختص زبان انگلیسی نیست و ما می توانیم از آنها در فارسی استفاده کنیم. دوم ، اگر به طور حرفه ای با SEO کار می کنید یا سایت خود را بهینه می کنید ، باید برخی از مهمترین ابزارهای حوزه خود را بشناسید تا در مواقع مورد نیاز از آنها استفاده کنید.

با وجود ماهیت فوق العاده برخی از ویژگی های این ابزار خواندن SEO ، Grammarly با تمرکز بر اصول نوشتن ، نوشتن و ویرایش ، متن را تغییر می دهد و ساختار آن را با توجه به سن ، ماهیت ، حرفه و سلیقه مخاطب تنظیم می کند. به اگرچه در نگاه اول این نرم افزار سازگاری با SEO ندارد ، اما در عمل محصول پیاده سازی آن منجر به بهبود موقعیت سایت می شود. این ابزار که در حالت ویرایش دارای گزینه هایی برای محیط آموزشی ، تجاری ، توضیحات فنی ، ویرایش خلاق و اصطلاحات سخت افزاری است ، با توجه به هر یک از این زیر مجموعه ها ، روشی را برای تصحیح کتب مقدس و در نظر گرفتن عوامل انتخاب می کند. متفاوت ، بهترین نوشته ای را که می تواند به مخاطب ارائه شود ، نشان می دهد.

به عنوان مثال ، اگر برای کسب و کار خود وب سایتی دارید و محتوایی برای آن ایجاد می کنید ، حالت تجاری این دستگاه می تواند با حذف جملات بارگذاری شده ، محتوای دلگرم کننده و جذابی را ارائه دهد و در نتیجه ساختار جملات را تقویت کند. – تغییر لحن – ایجاد دستور زبان ، تجربه کاربر یا ایجاد یک تجربه مخاطب قدرتمند. در نهایت ، نه تنها برای بهبود ساختار تولید محتوا و بازاریابی دیجیتال ، بلکه برای اصلاح ساختار ایمیل های ارسال شده ، پست های رسانه های اجتماعی ، مکاتبات اداری یا صدور پیام ها ، بیانیه ها و سخنرانی ها نیز می توان از این ابزار استفاده کرد. از قابلیت خوانایی SEO استفاده می شود.

  گوشی تاشو Samsung W5 C5 ارائه شده است

 1. برنامه همینگوی یا نرم افزار همینگوی

کار با این نرم افزار ، علاوه بر دستیابی به نتایج دلخواه ، بسیار ساده و فوق العاده است ، به نحوی که تنها با کپی و چسباندن متن مورد نظر در نسخه دسکتاپ این برنامه رایگان می توان

 • سطح درج مقاله با سطح درج یا استاندارد (قبلاً ذکر شد)
 • شرایط استفاده از گویش کوتاه تر
 • از صدای منفعل استفاده کنید
 • موقعیت جملاتی که زیاد قابل خواندن نیستند را بهبود بخشید
 • مکانهایی را که می توان با عبارات ساده تر تزئین کرد ، نشان دهید
 • شمارش کاراکترها و کلمات و
 • زمان تقریبی و متوسط ​​خواندن کل متن را ارائه دهید.
 1. ابزارهای سئو گروهی

گاهی مشکل شما هنگام ویرایش متن ، سردرگمی یا عدم توزیع کلی کلمات کلیدی در متن نیست. گاهی علیرغم خوانایی خوب متن ، علائم یا حروف به درستی در جای خود نیستند و ممکن است در جای خود قرار نگیرند ، به طوری که این مغایرت ها از نظر متخصصان چشم پوشی نمی شود. بنابراین ، نرم افزاری مانند Bulk SEO Tools امکان حذف آسان را در هر کجا که در لایه های عمیق قوانین ، دستور زبان یا دستور زبان (مانند حروف بزرگ و کوچک) وجود داشته باشد ، آسان می کند.

 1. کلیشه یاب یا جوینده کلیشه ها

آفت دیگری که باعث می شود یک متن به ظاهر کامل توسط مردم رد شود ، وجود کلیشه ها است. کلیشه ها ، مانند عباراتی که بارها و بارها توسط خوانندگان شما مشاهده و شنیده می شوند ، نه تنها باعث می شوند که نتیجه تلاش های شما به عنوان مطالب کپی شده تلقی شود ، بلکه مبهم به نظر می رسد و باعث می شود مخاطب از پذیرش کلمات شما منحرف شود ، بنابراین این کلیشه های تغییر مسیر ، این برنامه اثر خود را برای اصلاح بر جای می گذارد و در صورت لزوم فرصتی برای تغییر فراهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید