دلیل نهایی اینستاگرام ، واتس اپ و فیس بوک چه بود؟!

دلیل نهایی اینستاگرام ، واتس اپ و فیس بوک

شب گذشته برای فیس بوک و مارک های مرتبط بسیار سخت بود و در عرض چند ساعت اکثر سرویس ها از جمله اینستاگرام ، واتس اپ ، فیس بوک مسنجر و حتی Oculus VR به طور گسترده در سراسر جهان در دسترس قرار گرفت. البته در حال حاضر به نظر می رسد که وضعیت تا حد زیادی عادی شده است و این خدمات دوباره آنلاین هستند. اما آنچه هنوز مبهم است دلیل این وقفه ها و ارتباط آنها با اتفاقات چند روز اخیر است. با دی جی باشید.

حوالی ساعت 7:10 بعد از ظهر دوشنبه 3 اکتبر بود که خبرهای مهمی مانند بمب در فضای مجازی منفجر شد! همه خدمات فیس بوک و شبکه های اجتماعی مستثنی هستند! بله ، این خبر درست بود و عمق سقوط را می توان در هجوم عجیب و بی سابقه کاربران در توییتر ، تلگرام و سایر شبکه های مجازی مشاهده کرد. در حالی که همه به دنبال پاسخی برای این خاموشی گسترده بودند ، اخبار مختلفی مانند هک شدن فیس بوک و فاش شدن کاربران به گوش رسید. اما هیچ یک از این اخبار توسط فیس بوک تأیید نشد و این شرکت فقط وجود نقص در شبکه های خود را تأیید کرد:

ما آگاه هستیم که برخی از افراد در دسترسی به برنامه ها و محصولات ما مشکل دارند. ما سعی می کنیم در اسرع وقت اوضاع را به حالت عادی برگردانیم و از مشکل پیش آمده عذرخواهی می کنیم.

البته مایک شرودر ، مدیر فناوری فیس بوک نیز در توئیتی اعلام کرد که دلایل این امر مشکلات شبکه است:

ما صمیمانه از همه کسانی که تحت تاثیر خاتمه خدمات فیس بوک قرار گرفته اند عذرخواهی می کنیم. ما مشکلات شبکه داریم و تیم ها به سرعت در حال عیب یابی و بازگشت خدمات هستند.

فیس بوک تنها این مقدار اطلاعات را در مورد این وقفه بزرگ در سرویس های خود ارائه کرده است و حتی اکنون نیز که به نظر می رسد مشکل برطرف شده است ، خبری از بیانیه و توضیح کامل این شرکت نیست. در همین حال ، آنچه توجه رسانه ها و افکار عمومی را به خود جلب کرد ، وقایع روزهای اخیر و ارتباط احتمالی آنها با وقفه در خدمات فیس بوک بود.

  شیائومی گوشی های Redmi Note 11 را معرفی کرد

همین چند روز پیش ، رئیس امنیت فیس بوک در جلسه مجازی کنگره آمریکا ظاهر شد تا فعالیت های این شرکت را توضیح دهد. در این جلسه ، اعضای کنگره س questionsالاتی را در مورد تلاش های فیس بوک برای حفظ سلامت روانی و حریم خصوصی کاربران مطرح کردند.

فرانسیس هوگان
فرانسیس هوگان ، خبرچین معروف در فیس بوک

یک مصاحبه جنجالی در فیس بوک که روز یکشنبه پخش شد ، هویت فرد افشا کننده را ، به نام سوت زن فیس بوک ، فاش کرد. این زن ، فرانسیس هوگان ، کارمند سابق فیس بوک ، در مصاحبه ای گفت:

فیس بوک سلامت روانی ما را صرف افزایش درآمد خود می کند. بین آنچه برای مردم خوب است و آنچه برای فیس بوک خوب است ، تضادی وجود دارد. فیس بوک فقط به فکر کسب درآمد بیشتر است و همه کارهایی که شرکت انجام می دهد در این جهت است.

خانم هوگان قرار است سه شنبه در کنگره حاضر شود تا در مورد اقدامات فیس بوک و عدم شفافیت در مورد محتوای نفرت انگیز و انتشار اطلاعات غلط شهادت دهد.

با این حساب به نظر می رسد که اختلال در شبکه های تحت مالکیت فیس بوک فقط یک مشکل ساده و تصادفی نیست و باید دید در ساعات آینده چه اطلاعاتی منتشر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید