چگونه تلگرام از قطعی گسترده فیس بوک استفاده می کند؟

خرید بلیط هواپیما از Safarmarket

پس از اختلال گسترده اخیر فیس بوک که باعث خرابی سرویس های اینستاگرام ، واتس اپ و مسنجر فیس بوک شد ، 70 میلیون کاربر به تعداد کاربران تلگرام اضافه شده است! تقریباً همه افرادی که از اینترنت استفاده می کنند حداقل 6 ساعت در روز را صرف استفاده از اینستاگرام ، فیس بوک و واتس اپ می کنند ، که باعث شد تأثیر این برنامه ها در دوشنبه 3 اکتبر همه را تحت تأثیر قرار دهد.


بیشتر بخوانید:


در همین حال ، فیس بوک پول و اعتماد خود را از دست داده است و یکی از بزرگترین برندگان ، تلگرام بود که توانست در یک روز بیش از 70 میلیون کاربر را به لیست کاربران خود اضافه کند. اما چگونه این اتفاق افتاد؟ بعداً در این مقاله در DJ Ro با ما همراه شوید تا این موضوع را به طور عمیق تری بررسی کنید.

چگونه تلگرام در یک روز این همه کاربر جذب کرد؟

دوشنبه 4 اکتبر ، سه برنامه فیس بوک ، واتس اپ و اینستاگرام به طور همزمان تعطیل شد. روزانه میلیاردها پیام در این برنامه ها رد و بدل می شود ، بنابراین هنگامی که مشخص شد این وقفه چند ساعت طول کشیده است ، کاربران به سرعت به دنبال جایگزینی برای این برنامه ها بودند.

بنابراین ، برای اکثر مردم ، تلگرام اولین انتخاب بود ، زیرا تنها در چند ساعت توانست بیش از 15 درصد به تعداد کاربران فعال ماهانه اضافه کند. اما س questionال اصلی این است که چرا تلگرام توانسته بیش از سایر رقبای خود از این امنیت استفاده کند؟

  سه گوشی FiveG معرفی شدند: Redmi Note 11 Pro Plus، Redmi Note 11S و Redmi 10

تلگرام

چرا مردم در طول WhatsApp تلگرام را به عنوان جایگزین انتخاب کردند؟

تلگرام یکی از برنامه هایی است که در طول سالها رشد می کند. ویژگی ها و قابلیت هایی مانند چت مخفی ، پیام های حذف شده ، فضای ذخیره نامحدود ، چت های گروهی بزرگ ، پشتیبانی چند پلتفرم ، پشتیبانی چند جلسه ، کانال ها ، ذخیره پیام ، ربات های سفارشی ، زمانبندی پیام و بسیاری ویژگی های دیگر این برنامه باید بسیار محبوب باشد.

وجود این ویژگی ها در تلگرام باعث شد مردم بلافاصله پس از واتس اپ به این پیام رسان ها به عنوان یک جایگزین فکر کنند و در نتیجه نصب آن در زمان بحران بسیار مورد توجه قرار گرفت.

این موضوع برای تلگرام چقدر اهمیت دارد؟

واقعیت این است که قطع برنامه های کاربردی فیس بوک و هجوم مردم به تلگرام ، باعث تغییر بزرگی در درک مردم از این برنامه به عنوان یک پیام رسان قابل اعتماد و پایدار شد. یکی از مشکلات اصلی رقبای واتس اپ همیشه این بوده است که آنها نمی توانند کاربران را متقاعد کنند تا از خدمات خود در مقیاس وسیع استفاده کنند. بنابراین ، اگر کسی از این پیام رسان ها استفاده می کند ، اما دوستان او در WhatsApp هستند ، مطمئناً چندان کاربردی نخواهد داشت.

اما بلافاصله پس از تغییر قوانین واتس اپ در ژانویه 2021 ، مشاهده کردیم که تعداد زیادی از کاربران این پلتفرم به تلگرام مهاجرت می کنند. حرکت اخیر کاربران در 12 اکتبر حرکت بزرگ دیگری بود که باعث شد تلگرام حداقل در مواقع ضروری به برنامه مهمی در گوشی شما تبدیل شود!

  تاریخ عرضه سری Redmi Note 11 اعلام شد

بدون شک ، این اولین بار است که یک رقیب چنین ادعایی را علیه واتس اپ مطرح می کند و به نظر می رسد برنامه های کاربردی متعلق به فیس بوک امنیت کمتری دارند.

تلگرام و واتس اپ

این برای تلگرام هم بی ضرر نبود!

اگرچه 4 اکتبر روز بسیار خوبی برای تلگرام است ، اما به همین جا ختم نمی شود. پاول دوروف ، مدیرعامل تلگرام در بیانیه ای در نشریه تلگرام گفت که برخی از کاربران به دلیل هجوم گسترده کاربران جدید ، سرعت کمتری در حین کار با برنامه داشتند. او گفت:

سرعت کاربران کندتر از معمول در کاربران ایالات متحده است ، زیرا میلیون ها کاربر قاره به سرعت در حال ایجاد حساب های تلگرام هستند.

می توان گفت که این چیزی شبیه یک “نظریه سیاه قوی” است (یک نظریه سیاه قوی یک استعاره است که به آثار شدید برخی رویدادهای غیرقابل پیش بینی می پردازد). با این حال ، این دومین بار است که در دو سال گذشته شاهد سقوط جدی فیس بوک هستیم (برای اولین بار در مارس 2019 در 24 ساعت).

جالب اینجاست که در سال 2019 ، پس از تعطیلی فیس بوک ، شهرت تلگرام افزایش قابل توجهی پیدا کرد. بنابراین ، به خوبی ثابت شده است که وقتی WhatsApp در دسترس نیست ، مردم از تلگرام به عنوان جایگزین اصلی این برنامه استفاده می کنند!

شکستن سلطه واتس اپ بر رسانه ها در حال حاضر کار دشواری است و اگر تلگرام بخواهد این کار را انجام دهد ، باید بسیار پایدارتر از امروز باشد. اگر تلگرام در مواقعی که مردم به آن نیاز دارند کار نکند ، به دلیل محبوبیت اخیرش ، نابودی جبران ناپذیری را متحمل می شود.

  اطلاعات بیشتر در مورد "OnePlus Rolling CE 2" فاش شد

آیا تلگرام می تواند به رشد قابل توجهی ادامه دهد؟

70 میلیون کاربر جدید در یک روز به تلگرام پیوستند ، اما همه آنها به طور منظم از خدمات این نمایندگان استفاده نمی کنند. به خصوص اکنون که واتس اپ و اینستاگرام دوباره فعال شده و در دسترس کاربران است.

نکته مهم از دیدگاه تلگرام این است که این برنامه در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری بر روی تلفن های هوشمند مردم نصب شده است و اکنون این شرکت با چالش حفظ این حساب های جدید به عنوان یک کاربر فعال مواجه است. فقط زمان نشان خواهد داد که آیا کاربران جدید همچنان از تلگرام استفاده خواهند کرد یا خیر.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا تلگرام با افزایش کاربران فعال به کار خود ادامه می دهد؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

قاصدک 24
با من

دیدگاهتان را بنویسید