چرا اپل صفحه لمسی را از مک بوک پرو 2021 حذف کرد؟!

خرید بلیط هواپیما از Safarmarket

رویداد Apple Unleashed شب گذشته برگزار شد و غول کوپرتینویی از جدیدترین محصولات خود از جمله لپ تاپ های MacBook Pro 2021 رونمایی کرد. اما واقعاً ، چرا اپل تصمیم گرفت ویژگی لوکس خود را که زمانی به آن افتخار می کرد ، کنار بگذارد؟! با ما در DJ Roo همراه باشید تا این موضوع را بررسی کنیم.

“Touch Bar” اولین بار پنج سال پیش معرفی شد و یک ویژگی کاملاً جدید در بازار لپ تاپ بود. صفحه لمسی نازکی که درست بالای صفحه کلید بود و مجبور بود تجربه کاربری این دستگاه ها را تغییر دهد. در واقع ، اپل سعی کرده است معرفی سریع لپ تاپ ها را از صفحه کلید با صفحه لمسی مناسب گوشی ها ترکیب کرده و مزایای هر دو را در مک بوک خود به ارمغان آورد. اما همه چیز آنطور که اپل انتظار داشت پیش نرفت و این ویژگی اصلاً به چیزی تبدیل نشد.

نوار لمسی MacBook Pro

ایده عالی ، فقط روی کاغذ!

نقاط ضعف Touch Bar تقریبا بلافاصله پس از اختراع آن ظاهر شد! این ویژگی سخت افزاری هنگام معرفی با MacBook Pro در سال 2016 سر و صدای زیادی ایجاد کرد. به گفته اپل ، این صفحه لمسی کوچک می تواند یک تجربه پویا ایجاد کند و به کاربران اجازه دهد با محتویات صفحه لپ تاپ تعامل بهتر و راحت تری داشته باشند. این نوار لمسی همچنین می تواند برای تسهیل دسترسی به برخی برنامه ها و عملکردهای برنامه و البته عناصری مانند کنترل صدا استفاده شود.

در حالی که صفحه لمسی یک ایده عالی به نظر می رسید ، اپل در پشتیبانی خود بسیار ضعیف عمل کرد. در کمال تعجب ، هرگز هیچ به روزرسانی برای سیستم عامل Mac ارائه نشده است تا از ویژگی ها و قابلیت های جدید Touch Bar حداکثر استفاده را ببرد.

  کوالکام چهار تراشه جدید اسنپدراگون را معرفی کرد

نوار لمسی مک بوک پرو

اپل حتی مسئله بازاریابی را بسیار جدی گرفت و پس از راه اندازی اولیه تاچ بار ، تقریبا هیچ تبلیغات موثری برای ارائه قابلیت های آن وجود نداشت. این باعث شد نوار لمسی از کانون توجه خارج شود و اکثر افرادی که مک بوک پرو خریداری کرده اند حتی زحمت استفاده از آن را هم نمی کشند! بخشی از این استقبال بد ممکن است به دلیل عدم تبلیغات و پشتیبانی اپل باشد ، اما بخشی از آن ناشی از این واقعیت است که استفاده از Touch Bar برای اکثر کاربران بسیار آزاردهنده بود!

بسیاری از ما در سال های اخیر به کار با صفحه کلیدهای استاندارد لپ تاپ و حتی صفحه ترک عادت کرده ایم و واقعیت این است که انگشتان دست ما به ندرت به جایی که صفحه لمسی بود نزدیک می شوند! علاوه بر این ، استفاده از ترکیبی از نوشتن و کنترل لمس برای برخی از افراد ناخوشایند بود و استفاده ذهنی آنها را مختل کرد.

نوار لمسی مک بوک پرو

اما معایب صفحه لمسی مک بوک پرو به همین جا ختم نمی شود. قرارگیری نامناسب این نوار علاوه بر اینکه دسترسی به آن را دشوار می کند ، هنگام استفاده از ردیف بالای صفحه کلید نیز مشکلاتی را ایجاد می کند. در واقع این امکان وجود داشت که انگشت کاربر به طور تصادفی صفحه لمسی را در هر زمان لمس کند و ممکن است عوارض جانبی مانند بازسازی صفحه وب سایت یا بستن فایل رخ دهد. اگرچه بعداً اپل این مشکل را با برخی از به روز رسانی ها برطرف کرد ، اما نتوانست دید کاربران را در TouchPad تغییر دهد.

  آنچه را که قبلاً در مورد iPhone SE 2022 می دانیم مرور کنید

با این حال ، ایده کنترل حجم نوار لمسی جالب بود. اما این ویژگی مشکلات بیشتری نسبت به صفحه کلید و موس معمولی داشت. اپل همچنین قول داد که صفحه لمسی مکانی برای نمایش اطلاعات پنهان در مورد برنامه ها خواهد بود ، اما باز هم به دلیل موقعیت نامناسب صفحه لمسی از آن استفاده نشد. سرانجام ، بسیاری از کاربران MacBook Pro به دنبال راهی برای غیرفعال کردن آن بودند تا سعی کنند با صفحه لمسی سازگار شوند!

نوار لمسی را از MacBook Pro 2021 حذف کنید
در MacBook Pro 2021 ، صفحه لمسی با یک ردیف استاندارد از کلیدهای فیزیکی جایگزین شده است.

دسترسی محدود به نوار سنسور

اما آخرین میخ در تابوت Touch Bar محدود به MacBook Pro بود. نصب انحصاری مدل های حسگر Pro باعث شده کاربران بسیار محدودی آن را تجربه کنند و پتانسیل این فناوری خفه شده باشد!

هنگام راه اندازی ، Touch Bar شبیه یک ابزار پیچیده و لوکس به نظر می رسید که بسیاری مشتاق آزمایش آن بودند. اما حتی چند نفری که موفق به امتحان آن شدند ناامید شدند و هدیه خود را به رقبای خود دادند! در نهایت ، همه این عوامل کنار هم قرار گرفتند تا اپل تصمیم بگیرد تاچ پد را از لپ تاپ های خود حذف کند.

مک بوک پرو 2021 بدون تاچ پد معرفی شد و صفحه لمسی با ردیف استاندارد کلیدهای فیزیکی جایگزین شد. اگرچه ممکن است برخی از حذف این ویژگی ناراحت شوند ، اما واقعیت این است که حذف Touch Bar به اندازه معرفی آن ارزش اخبار را نداشت و این نشان می دهد که برای بسیاری از کاربران اهمیتی ندارد.

قاصدک 24
با من

دیدگاهتان را بنویسید