نسخه وب Microsoft Visual Studio در دسترس است

خرید بلیط هواپیما از Safarmarket

برای سهولت در توسعه برنامه نویسان ، مایکروسافت نسخه تحت وب Visual Studio Code را ارائه کرده است که می تواند در هر مرورگری اجرا شود. این ویرایشگر کد که در vscode.dev موجود است ، به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا از نسخه سبک تر VSCode در مرورگر وب مورد علاقه خود در Windows ، Mac ، Chromebook یا حتی iPad استفاده کنند.

غول ردموند اخیراً از انتشار نسخه تحت وب Visual Studio Code در وبلاگ رسمی خود خبر داده و آن را “ابزار توسعه محلی بدون نصب” نامیده است. زیرا به توسعه دهندگان اجازه می دهد افزونه ها را نصب کرده و تنظیمات خود را از طریق حساب GitHub یا Microsoft همگام سازی کنند. بنابراین ، نیازی به نصب ویرایشگر کد دستگاه با این روش ندارید.

در پست وبلاگ خود ، مایکروسافت سناریوهای مختلفی را توصیف می کند که در آن توسعه دهندگان می توانند از نسخه وب VSCode استفاده کنند. این سناریوها شامل مشاهده و ویرایش فایل های محلی برای یادداشت برداری سریع ، ایجاد HTML ، JavaScript و برنامه های سرویس گیرنده CSS به همراه ابزار اشکال زدایی مرورگر و ویرایش کد در سیستم هایی مانند Chromebook های قدیمی است که VSCode را نمی توان نصب کرد.

Web Visual Studio

در این رابطه ، مایکروسافت می گوید:

در دسترس [وب سایت] vscode.dev ، ما سرانجام به چشم انداز اصلی خود مبنی بر ایجاد یک ابزار توسعه که بتواند بدون سرور در مرورگر به طور کامل کار کند ، پی بردیم.

مرورگرهای وب که در حال حاضر از API سیستم فایل پشتیبانی می کنند شامل Google Chrome و Microsoft Edge است. با این حال ، حتی اگر مرورگر از API دسترسی به سیستم فایل پشتیبانی نمی کند ، کاربران می توانند فایل ها را از طریق خود مرورگر بارگذاری یا بارگیری کنند.

  تصاویر جدید موتورولا فرانتیر یک دوربین 194 مگاپیکسلی را نشان می دهد

در نهایت ، باید توجه داشت که اگرچه ارائه ویرایشگر کد Visual Studio در مرورگرهای وب یک حرکت مهم است ، اما با محدودیت های متعددی همراه است. به عنوان مثال ، اکثر افزونه ها به درستی کار نمی کنند ، زیرا برای کار به عنوان افزونه های وب باید به روز شوند. با این حال ، مایکروسافت قصد دارد در ماه های آینده ابزار وب را بهبود بخشد و توسعه دهندگان را به استفاده از آن ترغیب کند.

قاصدک 24
با من

دیدگاهتان را بنویسید