نسخه وب فتوشاپ و چندین پیشرفت جدید دیگر Adobe معرفی شدند

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

کنفرانس Max Adobe شب گذشته برگزار شد و این شرکت فناوری از آخرین دستاوردهای خود رونمایی کرد.

یکی از بزرگترین اکتشافات Adobe در کنفرانس دیشب، نسخه وب برنامه محبوب فتوشاپ بود. این نسخه که در مرورگرهای وب کار می کند، کاملا شبیه نسخه دسکتاپ است، اما امکانات و قابلیت های محدودتری خواهد داشت. همچنین امکان به اشتراک گذاری فایل های PSD در فضای ابری و وارد کردن آنها به فتوشاپ وب وجود خواهد داشت. یک پنل نظرات نیز برای این نسخه طراحی شده است که باید کاملا با نسخه دسکتاپ همگام شود و برای پروژه های تیمی می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد.

نسخه وب فتوشاپ

نسخه آی پاد فتوشاپ نیز به روز رسانی های عمده ای دریافت کرد. برای اولین بار پشتیبانی از تصاویر خام یا RAW به این نسخه از فتوشاپ اضافه شده است و حتی می توانید فایل های ProRAW را از آیفون 12 و 13 به این نسخه وارد کنید. سایر ویژگی های جدید اضافه شده به فتوشاپ آیپد عبارتند از: قلم موی شفابخش، جایگزینی آسمان و عصای جادویی. ویژگی هایی البته در نسخه دسکتاپ وجود داشت و جای خالی آنها در نسخه آیپد به شدت احساس می شد.

فتوشاپ آیپد

یکی از ویژگی های مهم اضافه شده به نسخه دسکتاپ فتوشاپ، امکان انتخاب هوشمند شی و جداسازی آن از پس زمینه است. در نسخه جدید فتوشاپ شما قادر خواهید بود نشانگر ماوس را روی شی یا شی مورد نظر حرکت دهید و به راحتی آن را ماسک کرده و از پس زمینه حذف کنید. حتی می توانید چندین تم را به طور جداگانه داشته باشید و تنظیمات مورد نظر خود را برای هر یک از آنها اعمال کنید.

  تبلت نوکیا T20 معرفی شد ؛ صفحه نمایش بزرگ و باتری غول پیکر!

یک شی هوشمند را در فتوشاپ انتخاب کنید

Landscape Mixer یکی دیگر از قابلیت های جالب است که به شما امکان نمایش تصویر منظره را در فصول مختلف می دهد. به این ترتیب کافی است تصویر مورد نظر را در فتوشاپ وارد کنید تا این برنامه به کمک الگوریتم های هوش مصنوعی قدرتمند خود نمای منظره مورد نظر را در فصول مختلف به شما نشان دهد. حتی افراد موجود در عکس نیز پردازش شده و با توجه به فصل مورد نظر تغییر رنگ و سایر عناصر اعمال خواهد شد.

فصول مختلف در فتوشاپ

قاصدک 24
با من

دیدگاهتان را بنویسید