اولین تصویر لو رفته از ساعت هوشمند متا (فیسبوک سابق!)

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

متا که قبلا با نام فیسبوک شناخته می شد، در حال توسعه یک ساعت هوشمند برای رقابت با غول هایی مانند اپل و سامسونگ است. اگرچه در اوایل سال جاری گزارش هایی وجود داشت، اما تا به امروز شاهدی از چنین ساعتی ندیده ایم. اما اکنون تصویری از ساعت هوشمند متا به بیرون درز کرده است که نمایشگر، بدنه و دوربین جلو را نشان می دهد. با دی جی باشید

این تصویر اخیرا توسط توسعه دهنده ای به نام استیو موزر در اپلیکیشن عینک هوشمند موبایل فیسبوک به نام فیسبوک ویو کشف شده است. موزر این تصویر را به محض کشف با بلومبرگ به اشتراک گذاشت و در ادامه می توانید آن را مشاهده کنید.

اولین تصویر از ساعت هوشمند متا

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، ساعت هوشمند متا دارای طراحی مستطیلی، گوشه های گرد و لبه های نسبتاً خمیده است و از نظر ظاهری شباهت زیادی به اپل واچ دارد. همچنین می‌توانیم یک دکمه فیزیکی را در انتهای سمت راست ساعت ببینیم.

اما قابل توجه ترین ویژگی ساعت هوشمند متا مطمئناً دوربین جلو آن است که در یک شکاف کوچک در پایین نمایشگر قرار دارد. این ممکن است مهمترین نقطه فروش برای ساعت های متا باشد، زیرا هیچ یک از قوی ترین رقبا در بازار دوربین در حال حاضر روی ساعت های هوشمند خود نصب نمی کنند. علاوه بر این، دوربین می تواند به راحتی با یک ساعت هوشمند سلفی بگیرد، تماس ویدیویی برقرار کند یا حتی وارد Metaars (دنیای مجازی که متا در شرف ایجاد آن است) شود.

علاوه بر همه اینها، شایعات قبلی حاکی از آن است که این ساعت هوشمند دارای چندین ویژگی از نظر ردیابی سلامت است و می تواند رقیبی جدی برای ساعت های اپل واچ باشد. سیستم نرم افزاری این دستگاه نیز منحصر به فرد است و متا از سیستم عامل داخلی آن به جای Google Wear OS استفاده خواهد کرد.

  مروری بر همه چیزهایی که تاکنون در مورد آیفون اپل می دانیم

اولین تصویر از ساعت هوشمند متا

به گفته بلومبرگ، سخنگوی متا از اظهار نظر در مورد ساعت یا تصویر لو رفته خودداری کرد. با این حال، یک منبع آگاه دیگر گزارش می دهد که متا در حال کار بر روی سه نسل از ساعت های هوشمند است و آنها را در بازه های زمانی مختلف در آینده عرضه خواهد کرد. بنابراین، ساعت هوشمند در تصویر فاش شده می تواند یک نمونه اولیه باشد و حتی هرگز وارد بازار نشود.

با این حال گفته می شود اولین مدل ساعت هوشمند متا احتمالا در اوایل سال 2022 عرضه خواهد شد، بنابراین برای اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم در روزها و هفته های آینده قسمت اخبار دی جی را دنبال کنید.

قاصدک 24
با من

دیدگاهتان را بنویسید