آیا تشخیص خرابی به اپل واچ بعدی اضافه می شود؟

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

اپل در ساعت های هوشمند سری 4 خود قابلیت تشخیص سقوط از ارتفاع را معرفی کرده است که با استفاده از حسگر شتاب سنج و نظارت مداوم بر این فاکتور، این قابلیت می تواند سقوط ناگهانی از ارتفاع را تشخیص داده و به طور خودکار با مرکز اورژانس تماس بگیرید (البته در صورت داشتن خوب است، می توانید آن را لغو کنید). اکنون وال استریت ژورنال، با بررسی برخی از اسناد داخلی اپل، گزارش می دهد که این شرکت قصد دارد کم و بیش توانایی مشابهی برای تشخیص تصادفات رانندگی به آن اضافه کند. با دی جی باشید

از آنجایی که معمولاً شتاب خودرو بسیار تغییر می کند و هر ترمز قوی می تواند شتاب را به یکباره کاهش دهد، تشخیص تصادف با سنسور شتاب سنج واقعاً سخت است. طبق گزارش‌ها، اپل سال گذشته آزمایش‌هایی را برای جمع‌آوری داده‌های ناشناس از ساعت‌های هوشمند خود انجام داد. این آزمایشات 10 میلیون تصادف مشکوک را شناسایی کرد که 50000 نفر از آنها با پلیس و مرکز اورژانس تماس گرفتند. در واقع اتصال به این مراکز به محض تشخیص افت شتاب ناگهانی به احتمال زیاد به دلیل تصادف است و اپل آنها را تصادفی می داند.

تشخیص خرابی اپل واچ

چند سال پیش، گوگل با اپلیکیشن ایمنی شخصی خود ویژگی مشابهی را به گوشی های پیکسل اضافه کرد. البته این برنامه از موقعیت مکانی کاربر و همچنین داده های حسگرهای حرکتی و میکروفون ها برای تشخیص حادثه استفاده می کند.

اپل نیز مانند گوگل احتمالاً این موضوع را در ساعت هوشمند بعدی خود در نظر خواهد گرفت تا خطاهای تشخیص خرابی را کاهش دهد. این ویژگی از قبل برای معرفی در سال 2022 برنامه ریزی شده است، اما هنوز چیزی به طور رسمی اعلام نشده است. نکته مهم دیگر این است که چنین فرصت هایی معمولاً محدود به مناطق جغرافیایی خاصی است و در همه کشورها قابل استفاده نیست.

قاصدک 24
با من

  اپل یک آیپد ایر جدید با آیفون SE (2022) ارائه خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید