فیسبوک به طور خودکار از تشخیص چهره افراد در عکس خودداری می کند!

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

در سال 2017، فیس بوک برای اولین بار از ویژگی تشخیص چهره استفاده کرد که به افراد اجازه می دهد حتی در عکس هایی که برچسب گذاری نشده اند نیز شناسایی شوند. این شرکت در سال 2019 پس از اعتراضات و انتقادات به دلیل نقض حریم خصوصی کاربران، استفاده از تشخیص چهره را انتخاب کرد و قول داد که آنها را بدون اجازه آنها در عکس ها شناسایی نکند. اما اخیرا در تصمیمی غافلگیرکننده اعلام شد که سیستم تشخیص چهره به طور کامل توسط پلتفرم فیسبوک غیرفعال می شود! با دی جی باشید

فیس بوک سیستم تشخیص چهره را غیرفعال می کند

فیس بوک در هفته های آینده برنامه تشخیص چهره خود را غیرفعال خواهد کرد و این اقدام را به عنوان بخشی از تلاش خود برای محدود کردن استفاده از تشخیص چهره در محصولات خود معرفی کرد. در نتیجه بزرگترین شبکه اجتماعی جهان دیگر به طور خودکار کاربران عکس و فیلم را شناسایی نخواهد کرد و گفته می شود که مدل تشخیص چهره که برای شناسایی کاربران استفاده می شود به طور کامل حذف خواهد شد.

این شرکت در بیانیه خود نوشت:

این تغییر یکی از بزرگترین تغییرات تاریخ فناوری در استفاده از تشخیص چهره است. بیش از یک سوم کاربران فعال روزانه فیس بوک در برنامه تشخیص چهره ما شرکت می کنند و در عکس ها شناسایی می شوند و غیرفعال کردن این ویژگی الگوی تشخیص چهره بیش از یک میلیارد نفر را حذف می کند.

سیستم تشخیص چهره فیس بوک

خرابی سیستم تشخیص چهره فیس بوک بر سیستم متن جایگزین خودکار (AAT) نیز تأثیر خواهد گذاشت. AAT که به طور فعال در 4 درصد از عکس ها استفاده می شود، توضیحاتی از تصاویر برای افراد کم بینا ارائه می دهد. اگرچه این ویژگی همچنان می‌تواند تعداد افراد موجود در عکس را تشخیص دهد، اما با استفاده از تشخیص چهره، افراد دیگر را شناسایی نخواهد کرد.

  هالووین چیست و چگونه ظاهر شد؟

قابل ذکر است که این اولین تغییر عمده در سیاست فیسبوک پس از تغییر نام متا است. این شرکت امیدوار است در آینده از فناوری تشخیص چهره در موارد محدودتر مانند احراز هویت برای دسترسی به حساب قفل شده و احراز هویت محصولات مالی برای جلوگیری از کلاهبرداری استفاده کند. به طور خلاصه، فیس بوک می گوید که به جای استفاده گسترده از این فناوری، از آن در اشکال محدودتر احراز هویت استفاده خواهد کرد.

قاصدک 24
با من

دیدگاهتان را بنویسید