آپدیت تلگرام 8.3; از ارسال و حذف پیام ها بر اساس تاریخ خودداری کنید

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

تلگرام آپدیت جدیدی را منتشر کرده است که این بار قابلیت های جالب دیگری مانند امکان جلوگیری از تکرار مطالب در گروه ها و کانال ها، حذف پیام های مربوط به یک تاریخ خاص، روشی جدید برای مدیریت دستگاه های متصل و امکان ارسال پیام به شما را دارد. کانال شخصی به صورت ناشناس به این پیام رسان اضافه شد. برای مشاهده تغییرات آپدیت جدید تلگرام با ما در دیجی آی همراه باشید.

حفاظت از مطالب در گروه ها و کانال های تلگرام

مهم ترین ویژگی اضافه شده به آپدیت جدید تلگرام، قابلیت محافظت از محتوا است. از این پس، تولیدکنندگان محتوا می‌توانند تنظیمات گروه‌ها یا کانال‌های خود را به گونه‌ای تغییر دهند که همه پست‌ها فقط برای اعضا قابل مشاهده باشند و هرگز قابل فوروارد یا فوروارد نباشند. در این حالت، حتی از قابلیت گرفتن اسکرین شات یا ذخیره محتوای رسانه در نشریه نیز نمی توان استفاده کرد.

محتوای محافظت شده در گروه

برای تغییر تنظیمات ارسال محتوای کانال و گروه، ابتدا باید به صفحه اطلاعات کانال یا گروه خود بروید و سپس از قسمت Group نوع کانال را انتخاب کنید و سپس Restrict Content Retention را انتخاب کنید.

حذف پیام ها بر اساس تاریخ

تلگرام به کاربران امکان کنترل کامل بر روی داده ها را می دهد و می توانید هر پیامی را که بخواهید از شبکه به طور کامل حذف کنید. البته تا کنون فقط امکان حذف پیام ها به صورت دستی وجود داشت و اگر می خواهید محتوای چت خود را با یک مخاطب برای مدت زمان مشخصی حذف کنید، باید یا تک تک پیام ها را انتخاب و حذف کنید یا کل محتوای چت را حذف کنید. در به روز رسانی جدید حذف شده و می توانید تمام پیام های مربوط به یک روز یا بازه زمانی خاص را از چت های شخصی خود حذف کنید.

  تبلت ارزان قیمت هواوی Matepad C5e عرضه شد

حذف پیام ها بر اساس تاریخ

برای باز کردن تقویم، باید روی نوار تاریخی که در صفحه چت ظاهر می‌شود، کلیک کنید و مشخص کنید کدام روز یا روز می‌خواهید پیام‌ها را حذف کنید.

حذف پیام های تاریخ در حال حاضر فقط در چت های خصوصی امکان پذیر است. البته در تمامی چت ها همچنان می توانید از گزینه حذف خودکار پیام ها پس از یک روز، هفته یا ماه استفاده کنید.

دستگاه های متصل را مدیریت کنید

شما می توانید از پیام رسان تلگرام در تمام دستگاه های خود به طور همزمان استفاده کنید. منوی Devices همچنین به شما کمک می کند تمام دستگاه هایی را که از طریق آنها وارد حساب خود می شوید کنترل کنید. دکمه جدیدی برای اتصال سریع دستگاه دسکتاپ به حساب شما اضافه شده است و البته می توانید مشخص کنید که پس از مدتی دستگاه های غیر فعال از اکانت تلگرام حذف شوند.

دستگاه های متصل را مدیریت کنید

هنگامی که منوی Devices را باز کردید، می‌توانید لیست کامل دستگاه‌های مرتبط با حساب خود را ببینید و روی هر کدام کلیک کنید تا تعیین کنید آیا دستگاه می‌تواند تماس صوتی یا چت مخفی برقرار کند یا خیر.

ارسال پیام به صورت ناشناس به گروه ها

اگر صاحب یک کانال در تلگرام هستید، ممکن است بخواهید به جای ارسال پیام با نام کاربری، پیام هایی که در گروه ها یا در قسمت نظرات کانال های عمومی ارسال می کنید، پیام هایی با جزئیات مربوط به کانال خود ارسال کنید. در آپدیت جدید این قابلیت ارائه شده است و پس از اعمال تنظیمات مناسب می توانید از طرف کانال خود در گروه ها و کانال های دیگر کار کنید.

  نمایش قلمرو کوتوله ها در ویدیوی جدید بازی God of War Ragnarok

انتشار ناشناس در گروه های عمومی

تنها کاری که باید انجام دهید این است که هنگام انتخاب پیام، روی عکس نمایه خود در کنار نوار محتوا کلیک کنید و یکی از کانال های خود را انتخاب کنید. سپس هر پیامی که می خواهید بنویسید و ارسال کنید. خواهید دید که پیام هایی با نام و عکس کانال شما ارسال می شود. حتی اگر از این موضوع آگاه باشید، تصویری از کانال در کنار پیام های شما ظاهر می شود.

از طریق تلفن وارد حساب کاربری خود شوید

از این پس برخی از موبایل ها به جای دریافت کد ورود در اکانت تلگرام از طریق پیامک، تماس ورودی خواهند داشت که باید در فیلد مربوطه، ارقام نهایی شماره ای را که با آن تماس گرفته اند وارد کنند.

با تماس وارد شوید

تشخیص متن در iOS 13 به بعد

در دستگاه‌های دارای iOS 13 و جدیدتر، تشخیص عکس چت تلگرام فعال است و به شما امکان می‌دهد بدون لمس صفحه‌کلید، متن را به سرعت انتخاب، کپی یا جستجو کنید. تشخیص تصویر به طور کامل بر روی دستگاه شما انجام می شود و به هیچ سروری ارسال نمی شود. البته زبان هایی که از این قابلیت پشتیبانی می کنند همان زبان هایی هستند که اپل در قابلیت تشخیص متن قرار داده است.

تشخیص متن

نظر شما در مورد آپدیت جدید تلگرام چیست؟ کدام ویژگی به نظر شما مفیدتر است؟ فراموش نکنید که نظرات خود را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

با من

دیدگاهتان را بنویسید