ویندوز 11 سرعت SSD را کاهش می دهد!

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

ویندوز 11 از زمان آغاز به کار با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم کرده است و اکنون پس از گذشت چند ماه از انتشار، همچنان مشکلات جدیدی را نشان می دهند. یا حداقل مشکلات قدیمی شایع تر هستند. آیا پس از به روز رسانی سیستم عامل کامپیوتر خود به ویندوز 11 متوجه تغییر سرعت SSD شده اید؟ همانطور که برخی از کاربران گزارش داده اند، به نظر می رسد عملکرد تصادفی آنها در SSD های NVMe پس از نصب ویندوز 11 به میزان قابل توجهی کاهش یافته است! با دی جی همراه باشید

این مشکل اغلب روی سرعت نوشتن تصادفی تاثیر می گذارد که باعث می شود 2 تا 4 برابر کندتر از قبل! علاوه بر این، به نظر نمی رسد این مشکل به یک برند خاص SSD محدود شود. زیرا محصولات تولید کنندگان مختلف را تحت تاثیر قرار داده اند. برخی از کاربران می گویند که مشکل تاخیر فقط مربوط به دستگاهی است که ویندوز 11 روی آن نصب شده است و سایر دستگاه هایی که روی همان رایانه نصب شده اند با سرعت کامل و عادی کار می کنند. نکته جالب دیگر این است که سرعت خواندن و نوشتن متوالی نه تنها تغییر نکرده است، بلکه در برخی موارد حتی بهتر شده است!

با نصب ویندوز 11 سرعت SSD را کاهش دهید

البته این مشکل جدیدی نیست و اولین گزارش ها از آن به حداقل سه ماه پیش باز می گردد که ویندوز 11 در مرحله آزمایشی قرار داشت. در یک پست مرتبط در Reddit، یکی از کارمندان مایکروسافت تأیید کرد که تیم توسعه ویندوز 11 از مشکل آگاه بوده و در حال بررسی علت است. این تاپیک در زمان نگارش همچنان فعال بوده و هیچ راه حلی ارائه نشده است. موضوعات مشابهی در انجمن های اینترنتی مایکروسافت ایجاد شده و هنوز پاسخی برای مشکل کاهش سرعت SSD پیدا نکرده اند.

  راهنمای ویدیویی برای فعال کردن HTTPS در Cloudflare

اگر با مشکل مشابهی مواجه شدید، حتما از طریق قسمت نظرات به ما اطلاع دهید. همچنین به محض اینکه راه حلی برای این مشکل منتشر شد، در روزها و هفته های آینده به شما اطلاع خواهیم داد.

با من

دیدگاهتان را بنویسید