آیا بالاخره Sony PlayStation Now را به گوشی های هوشمند می آورد؟

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

بدیهی است که مایکروسافت تنها سازنده کنسول بزرگی نیست که سعی می کند بازی های خود را به گوشی ها بیاورد. بر اساس سندی که از پرونده Epic Games علیه اپل به بیرون درز کرده است، سازنده آیفون در سال 2017 متوجه شد که سونی قصد دارد PlayStation Now را روی تلفن های هوشمند راه اندازی کند. در آن زمان، برنامه سونی این بود که بیش از 450 بازی PS3 را به این سرویس بیاورد و سپس عناوین PS4 را به آن اضافه کند.

زمانی که اپل در مراحل اولیه توسعه سرویس Apple Arcade بود، اقدامات رقبای خود را زیر نظر گرفت و سرویس خود را برای رقابت با PlayStation Now سونی و همچنین Xbox Game Pass تنظیم کرد. اگرچه اپل نتوانست Arcade را قبل از سال 2019 منتشر کند و همچنان از عناوین کنسول های استریم پشتیبانی نمی کند، اما مطالعه این شرکت نشان می دهد که PlayStation Now حرکت بزرگی به سمت سرویس اشتراک بازی خواهد بود.

کنسول بازی

با فرض دقیق بودن اطلاعات اپل در سال 2017، مشخص نیست که چرا سونی هنوز بازی های خود را برای استفاده در گوشی های هوشمند آماده نکرده است. اخیراً اعلام شد که سرویس‌های PlayStation Now و PlayStation Plus در بهار 2022 ادغام می‌شوند، اما تاکنون خبری از دسترسی به گوشی هوشمند نشده است. سونی در حال حاضر از اظهار نظر خودداری کرده است.

در همین حال، عوامل متعددی ممکن است عرضه PlayStation Now را برای گوشی های هوشمند به تاخیر انداخته باشد. اول، سونی ممکن است نمی خواست در سیاست های مسدودسازی ابری اپل دخالت داشته باشد (مایکروسافت مجبور بود از شبکه برای دور زدن این محدودیت استفاده کند). دوم، چالش‌های فنی مانند تطبیق بازی‌های مبتنی بر گیم‌پد با صفحه‌نمایش‌های لمسی یا حصول اطمینان از عملکرد روان و یکنواخت بازی از طریق اینترنت موبایل، به طور بالقوه مانع توسعه PlayStation Now برای تلفن‌های هوشمند شده است. در هر صورت، داده ها نشان می دهد که حداقل سونی نسخه جاه طلبانه تری از PlayStation Now را نسبت به آنچه امروز می بینیم در نظر گرفته است.

با من

  سفر به دنیای کوانتومی در اولین تریلر Ant-Man 3

دیدگاهتان را بنویسید