تلسکوپ فضایی هابل در عرض یک ماه از کما خارج شد!

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

تلسکوپ فضایی هابل ناسا از اواخر اکتبر دچار نقص فنی شده و از آن زمان در کما به سر می برد. اما امروز آژانس فضایی آمریکا اعلام کرد که هابل را پرتاب می کند. ناسا می گوید که پس از شکاف هایی در زمان بندی اجزا و ابزار تلسکوپ که نیاز به قرار دادن آن در حالت ایمن دارد، توانسته است این اشکال را برطرف کند و هابل اکنون به درستی کار می کند. به گفته ناسا، هر چهار واحد هابل در حال حاضر فعال هستند و در حال جمع آوری داده ها هستند.

در 23 اکتبر، ناسا برای اولین بار کشف کرد که ابزار هابل پیام های همگام سازی را از واحد کنترل تلسکوپ دریافت نمی کند. این مشکل ارتباطی چند روز طول کشید که در نهایت ناسا را ​​بر آن داشت تا تلسکوپ را در حالت ایمن قرار دهد و به نوعی آن را به کما بفرستد. چیزی که به دلیل حساسیت سخت افزار هابل، زمان زیادی طول می کشد تا ظاهر شود. تغییرات سریع در قدرت یا دما برای زندگی تلسکوپ فضایی هابل خوب نیست، بنابراین ناسا باید به مرور زمان آن را دوباره راه اندازی کند.

تلسکوپ فضایی هابل

این دومین بار در سال 2021 بود که ناسا تلسکوپ فضایی هابل را برای تعمیر می بست. پیش از این، در ماه ژوئیه (اواخر ژوئن) اقدامی مشابه برای رسیدگی به موضوع دیگری انجام شده بود. با توجه به تاریخ 31 ساله هابل، این تلسکوپ ممکن است به پایان عمر مفید خود در فضا نزدیک شود. اما اکنون ناسا انتظار دارد هابل تا پایان این دهه با تلسکوپ وب کار کند. پس از چندین تاخیر، انتظار می رود که این تلسکوپ وب سرانجام در 22 دسامبر به فضا پرتاب شود.

با من

  لکه خورشیدی چیست و چرا ظاهر می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید