10 عکس تاریخی که درک شما را از اندازه تغییر می دهد!

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

ما به راحتی می توانیم بپذیریم که در عصر چیزهای بزرگتر و بهتر هستیم و در بسیاری از موارد این درست است. اما چیزی که نمی توانیم نادیده بگیریم، توانایی تاریخ است که ما را شگفت زده می کند. در ادامه مقاله به بررسی 10 عکس تاریخی برتر می پردازیم که ما را شگفت زده کرده و ابعاد جدیدی از آنچه می دانیم را نشان می دهد. با دی جی همراه باشید

10. نیلوفرهای آبی دکتر باهونسن

10 عکس تاریخی که درک شما را از اندازه تغییر می دهد

دکتر جورج فردریک باهونسن بسیار با استعداد بود. او یکی از معروف ترین پزشکان زمان خود، یکی از بهترین کمانداران در جنگ داخلی آمریکا بود و البته بزرگترین نیلوفر آبی آمریکا را پرورش داد.

تصویر بالا تصویری سورئال از پتانسیل مردی است که کمی استعداد و جنون را در هم می آمیزد. در سال‌های پس از جنگ داخلی، او و همسرش سخت تلاش کردند تا نیلوفر آبی ویکتوریا رگال را پرورش دهند. نیلوفرهای آبی خاص که قطرشان به 2.5 متر می رسد! آنها اولین کسانی بودند که این نوع سوسن را بدون استفاده از گلخانه در ایالات متحده پرورش دادند.

9. تایرهای جنگی قطب جنوب

10 عکس تاریخی که درک شما را از اندازه تغییر می دهد

تا دهه 1940 جنون سفر به قطب جنوب در اوج خود بود. با اعزام هر تیم جدید به جنوب، تمام دنیا نفس خود را حبس کردند و امیدوار بودند که اتفاق بدی برای تیم رخ ندهد. برای همگام شدن با این اکتشافات، فناوری های جدیدتر و مدرن تری به تیم ها معرفی شدند.

یکی از این ابداعات جنگ قطب جنوب بود. این کشتی جنگی قرار بود آخرین پیشرفت برای سفر به قطب جنوب باشد. اکنون دیگر محققان می توانند کشتی خود را با این لاستیک های بزرگ روی یخ حرکت دهند.

پس از ماه ها پیشروی، سرانجام کشتی جنگی در 15 ژانویه 1940 به خلیج نهنگ رسید و مدت کوتاه و باشکوهی روی یخ قرار گرفت و سپس از کنترل خارج شد. خدمه به کار خود ادامه دادند و در نهایت موتور کشتی گرم شد. در نتیجه لاستیک ها هیچ کاری نکردند و خدمه در طول اقامت از آنها به عنوان چادر استفاده کردند و پس از بازگشت آنها را در قطب جنوب رها کردند.

8. خرچنگ آمریکایی

10 عکس تاریخی که درک شما را از اندازه تغییر می دهد

در مورد خرچنگ دریایی (شاه میگو) یک اجماع کلی وجود دارد که بزرگتر از آن هستند که در بشقاب جا شوند! می توانیم بفهمیم که لوسترهای بزرگتری وجود دارد، اما تصویر بالا ابعاد جدیدی را به ما نشان می دهد. اگرچه این خرچنگ‌ها بزرگ‌ترین خرچنگ‌های دنیا نیستند، اما خرچنگ‌های بسیار بزرگی هستند که در نوا اسکوشیا صید شده‌اند و وزنشان حدود 20 پوند است. هر یک از پنجه های خرچنگ بزرگتر از بدن پسر جوان است و این دلیل دیگری است که باید از نوا اسکوشیا دور باشیم.

  جدایی سازندگان اصلی Disco Elysium از استودیو ZA/UM

آمریکای شمال شرقی با چنین شاخه های غول پیکر غریبه نیست. رشد صنعت خرچنگ در آمریکا با توسعه فناوری کنسرو همزمان شد و در اواسط قرن نوزدهم، تقاضا برای خرچنگ ها به شدت در حال افزایش بود. عرضه خرچنگ دریایی نیز به سرعت در حال رشد و افزایش است به طوری که پس از مدتی خرچنگ ها به عنوان منبع گوشت خانواده های فقیر شناخته می شوند.

البته در حال حاضر این عرضه و تقاضا بسیار تغییر کرده است، اما هنوز سالانه ۲۰۰ هزار تن از این خرچنگ های خوشمزه از مزارع خرچنگ صید می شود.

7. کنده کاری راشمور

10 عکس تاریخی که درک شما را از اندازه تغییر می دهد

این تصویر از کوه راشمور در اواخر دهه 1930 و قبل از تکمیل آن در سال 1941 گرفته شده است. این پروژه بسیار بزرگ بود و باید در نظر داشته باشیم که پس از بحران بزرگ مالی ادامه یافت.

کارگرانی که ساختمان را مانند مورچه هایی که روی مجسمه راه می روند ساخته اند، 14 سال روی ابرو و بینی بزرگ ترین روسای جمهور آمریکا گذرانده اند! 30 مرد با استفاده از طناب های فولادی و جرثقیل های آن ابتدا قسمت هایی از کوه را منفجر کردند و سپس حفر کردند. آنها طرح اصلی را با دینامیت تا 8 سانتی متر منفجر کردند و سپس کارگران بقیه را تراشیدند.

تنها فردی که در طول ساخت کوه راشمور جان خود را از دست داد معمار پروژه گوتزن بورگلوم بود که شش ماه قبل از تکمیل ساختمان به دلایل طبیعی درگذشت.

6. بقایای زپلین

10 عکس تاریخی که درک شما را از اندازه تغییر می دهد

زپلین نام گروهی از هواپیماها است که با گاز هلیوم پر شده اند و توسط شرکت آلمانی زپلین آنتونی در فردریششافن آلمان از دهه 80 قرن گذشته تولید می شوند. پس از حادثه هیندنبورگ، زپلین های هیدروژنی برای حوادث مشابه شناخته شده اند. در طول جنگ جهانی اول، 84 زپلین برای ارتش آلمان ساخته شد. 60 مورد از این زپلین ها منهدم شد و نیمی از آن تخریب حتی به دلیل حمله دشمن نبود، بلکه فقط در اثر حوادثی که با زپلین ها رخ داد.

  بازی Avatar: The Last Airbender در آمازون ژاپن فاش شد

پس از بمباران با این زپلین ها که هیچ گاه خسارت زیادی به بار نیاورد، بسیاری از مناطق خارج از شهرهای اروپایی به گورستان این زپلین ها تبدیل شد. عکس بالا در سال 1918 در فرانسه گرفته شده است. شاید نزدیک ترین تصویر مدرنی که به این سازه های ویران داریم، تصویر کشتی های غرق شده باشد، اما حتی این کشتی ها نیز به ندرت به بزرگی بزرگ ترین کشتی های هوایی آن زمان هستند.

8. دارکوب سکویا

10 عکس تاریخی که درک شما را از اندازه تغییر می دهد

قدیمی ترین درخت قرمز یا غول پیکری که می شناسیم حدود 3500 سال قدمت دارد. عمر این درخت بر اساس حلقه های موجود در تنه آن تخمین زده می شود.

درختان غول پیکر کالیفرنیا نمادی از آمریکا هستند و به همان اندازه که کامیون هایی که تکه های غول پیکر این درختان قرمز چوب را حمل می کنند، تکه ها از خود کامیون ها بزرگتر هستند. کامیون ها به تنهایی می توانند 16500 متر الوار فرآوری نشده را حمل کنند.

قبل از حمله جویندگان طلا در سال 1850، جنگل‌های چوب قرمز کالیفرنیا دست نخورده بودند. از آن زمان تاکنون، بیش از 95 درصد از این جنگل های باستانی برای قطع درختان قطع شده است. این جنگل‌ها آنقدر قدیمی هستند که با آتش‌سوزی‌های تاریخی جنگل‌های کالیفرنیا تکامل یافته‌اند. پوست درخت قرمز در برابر آتش بسیار مقاوم است و زمانی که بیشتر گونه های دیگر منقرض می شوند، چوب سرخ کمترین آسیب را متحمل می شود.

4. درخت مارک تواین

10 عکس تاریخی که درک شما را از اندازه تغییر می دهد

حتی عکسی از یک درخت 3 متری که روی یک کامیون بارگذاری شده است، اندازه عظیم درخت قطع شده توسط مارک تواین در سال 1891 را نشان نمی دهد. قطع این درختان توسط مهاجران به معنای فتح آمریکای غربی بود. بسیاری از این عکس ها در آن زمان روی کارت پستال چاپ می شدند.

از آنجایی که درختان قرمز پس از سقوط خرد شدند، چوب‌برها هشت روز را صرف حفر چاله طولانی کردند و آن را با بافت نرم پر کردند تا از شکستن درخت جلوگیری کنند. دو قلمه از انتهای درخت به موزه ها اهدا شد.

  Motorola Moto G72 با پردازنده Helio G99 و دوربین 108 مگاپیکسلی عرضه شد.

3. طاق رومی عراق

10 عکس تاریخی که درک شما را از اندازه تغییر می دهد

این طاق که در عراق امروزی قرار دارد، بزرگ و شگفت انگیز است. نکته جالب در مورد این طاق این است که چگونه چیزی در این مقیاس و آسیب پذیری پس از 1500 سال هنوز پابرجاست.

این طاق که توسط عکاس و باستان شناس، مکس ون اوپنهایم عکاسی شده است، پلی است که رومی ها بر روی رودخانه وادی المور ساخته اند. وادی المور رودخانه ای است که درست زیر مرز فعلی ترکیه به استان نینوا در شمال عراق می ریزد. یوستینیانوس، امپراتور معروف روم، در قرن ششم در ترکیه امروزی پل ها و سدهایی ساخت تا از ورود سیل به شهر دارعا در بین النهرین جلوگیری کند.

2. مسابقات ایالتی در آلاسکا

10 عکس تاریخی که درک شما را از اندازه تغییر می دهد

کلماتی که از چرخ کریر شما بزرگترند و کدوهایی که آنقدر سنگین هستند که با وزن خودشان له می شوند! در روستای Mataniska Sochitna این گیاهان بزرگ میراثی هستند که توسط ساکنان آن به خوبی حفظ شده است.

مسابقات ایالتی در آلاسکا جایی است که در آن 210 سانتی متر کدو حلوایی قلیایی، کدو حلوایی معمولی 500 کیلوگرمی و بزرگترین کلمات جهان را خواهید یافت. چرا این گیاهان اینقدر رشد می کنند؟ بیشتر اینها به جغرافیای منطقه مربوط می شود. این قسمت از آلاسکا در تابستان 20 ساعت نور خورشید دریافت می کند و در این مدت گیاهان از خاک آلاسکا تغذیه می کنند.

1. ساخت سد ناگارجونا ساغر

10 عکس تاریخی که درک شما را از اندازه تغییر می دهد

در دنیای پر از ماشین آلات و اتوماسیون، ما از نیروی کار غافل هستیم و به ماشین ها پناه می بریم. باورش سخت است که این داربست های چوبی پراکنده و نیروی کار پراکنده داخل عکس، بخشی از برنامه ریزی دقیق بزرگترین بلوک ساختمانی جهان است.

این دریاچه که بر روی رودخانه کریشنا قرار دارد، 1.6 کیلومتر طول و 150 متر ارتفاع دارد و یکی از بزرگترین دریاچه های مصنوعی ساخته دست بشر در جهان را ایجاد کرده است. این سد یکی از اولین «معابد مدرن» هند بود که وابستگی خود را به کشورهای خارجی کاهش داد. در طول 12 سال ساخت این سد، روزانه کمتر از 50 هزار نفر روی آن کار می کردند!

با من

دیدگاهتان را بنویسید