ال‌جی فناوری جدید نمایشگر OLED.EX را معرفی کرد

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

امروز و در آستانه نمایشگاه CES 2022، ال‌جی فناوری جدید نمایشگر تلویزیون قدیمی به نام OLED.EX را معرفی کرد. این فناوری که در آن EX به معنای “تکامل” و “تجربه” است، برای بهبود کیفیت کلی تصویر با بهبود روشنایی 30٪ در مقایسه با صفحه نمایش های قدیمی معمولی طراحی شده است.

فناوری جدید LG OLED.EX چیست؟

فناوری جدید OLED.EX از همان ویژگی اصلی نمایشگرهای قدیمی در زمینه انتشار آلاینده‌های موبایل استفاده می‌کند که رنگ‌های سیاه کاملاً تیره‌تر و دقیق‌تر را امکان‌پذیر می‌کند. اما این تمام داستان نیست در این فناوری جدید، ال‌جی از ترکیبات دوتریوم برای تولید دیودهای تابش نور آلی بسیار کارآمد استفاده می‌کند. این دیودها می توانند نور بیشتری ساطع کنند که به نوبه خود کیفیت تصویر، روشنایی و دقت رنگ را بدون هیچ گونه اعوجاج تصویر بهبود می بخشد.

دوتریوم دو برابر سنگین‌تر از هیدروژن است و به مقدار بسیار کمی در طبیعت یافت می‌شود، بنابراین ال‌جی راه جدیدی برای استخراج آن ارائه کرده است تا نمایشگرهای OLED.EX را مقرون‌به‌صرفه و مقرون‌به‌صرفه کند.

فناوری جدید نمایشگر OLED.EX

فناوری جدید با الگوریتم ماشین ال‌جی برای بهبود بهره‌وری ترکیب شده است. این الگوریتم می تواند استفاده از ال ای دی های ارگانیک (تا 33 میلیون) را پیش بینی کند و توان خروجی و مصرف برق نمایشگر را بر اساس مدل مصرف مصرف کننده به طور بهینه کنترل کند.

دکتر اوه چانگ هو، معاون اجرایی و رئیس تلویزیون ال‌جی دیسپلی، درباره این فناوری جدید گفت:

هدف ما در فناوری جدید OLED.EX ارائه تجربه‌ای نوآورانه‌تر و پیچیده‌تر برای مشتریان است که از طریق تکامل فناوری‌ها، الگوریتم‌ها و طرح‌های قدیمی به دست می‌آید.

علاوه بر این، فناوری جدید ال‌جی فریم اطراف صفحه نمایش را از ۶ میلی‌متر به ۴ میلی‌متر (برای تلویزیون‌های ۶۵ اینچی) کاهش می‌دهد و می‌تواند تجربه بسیار بهتری را هنگام تماشای محتوای ویدیویی به ارمغان بیاورد.

  مشاور سئو حرفه ای

انتظار می‌رود فناوری OLED.EX از سه‌ماهه دوم سال 2022 در تلویزیون‌های قدیمی‌تر استفاده شود. ال‌جی همچنین قول داده است که نمایشگرهای قدیمی شفاف جدیدی را در CES 2022 ارائه کند. این نمایشگاه قرار است در تاریخ 5 ژانویه در لاس وگاس آغاز شود. با ما همراه باشید تا اخبار دی جی را برای این رویداد بزرگ فناوری پوشش دهیم.

با من

دیدگاهتان را بنویسید