آپدیت جدید تلگرام منتشر شد (نسخه 8.4); پاسخ سریع، اسپویلر و …

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

تلگرام سال 2021 را با انتشار آپدیت جدید به پایان رساند. این آپدیت جدید که در واقع دوازدهمین آپدیت تلگرام در سال 2021 است، دارای ویژگی هایی مانند پاسخ سریع (واکنش)، ترجمه پیام ها، کدها QR سفارشی سازی و مخفی کردن اسپویلرها را به این پیام رسان های محبوب اضافه می کند.

واکنش سریع

ویژگی پاسخ سریع به شما این امکان را می دهد که به راحتی فقط با ایموجی به پیام های دوستان خود پاسخ دهید. می توانید روی یک پیام دوگانه ضربه بزنید 👍 برایش جواب بفرست برای ارسال ایموجی های دیگر مانند 😁 🎉 😱 🔥 👎 همچنین می توانید یک بار روی پیام ضربه بزنید و سپس هر چیزی را که می خواهید انتخاب کنید (در آیفون، باید روی پیام ضربه بزنید و نگه دارید).

می توانید با مراجعه به صفحه تنظیمات و سپس در قسمت پاسخ سریع، ایموجی های پیش فرض را برای پاسخ سریع تغییر دهید (در آیفون باید استیکرها و ایموجی ها را در صفحه تنظیمات وارد کنید و سپس پاسخ سریع را انتخاب کنید).

واکنش ها

شایان ذکر است که پیام فوری فقط در چت های خصوصی قابل استفاده است و در مورد گروه ها و کانال ها این مدیر است که فعال بودن یا نبودن این قابلیت را تعیین می کند. مدیر همچنین ایموجی ها را برای پاسخ سریع انتخاب می کند. بنابراین، به عنوان مدیر گروه یا کانال، می توانید تنظیمات را با دو بار ضربه زدن روی علامت like (❤️) برای پست (مشابه آنچه در اینستاگرام می بینیم).

مدیر می تواند به صفحه اطلاعات گروه یا کانال رفته و به قسمت Edit رفته و در نهایت Reactions را انتخاب کرده و تنظیمات مورد نظر خود را در این قسمت اعمال کند.

  اعلام تاریخ سری جدید سازندگان Westworld

تباه کننده

تباه کننده

افشای داستان یک فیلم یا بازی همیشه یکی از ناخوشایندترین اتفاقات فضای مجازی است. اما اگر از تلگرام استفاده می کنید، دیگر لازم نیست نگران آن باشید، زیرا به راحتی می توانید هر قسمتی از پیام خود را که فکر می کنید می تواند اسپویلر محسوب شود، مخفی کنید. برای انجام این کار هنگام نوشتن، قسمت مورد نظر متن خود و سپس فرمت جدید را انتخاب کنید اسپویلر برای او انتخاب کنید. شخصی که پیام شما را دریافت می کند می تواند آن را فاش کند و با یک بار لمس آن را بخواند. علاوه بر این، پیام های اسپویلر در هیچ یک از تب ها، چه در چت و چه در لیست اعلان، ظاهر نمی شوند.

پیام را ترجمه کنید

با اضافه شدن قابلیت ترجمه پیام ها، کاربران تلگرام از این پس می توانند عضویت داشته باشند و از کانال ها و گروه ها به زبان هایی غیر از زبان خودشان استفاده کنند. می توانید با مراجعه به صفحه تنظیمات و سپس در قسمت زبان این قابلیت را فعال کنید و پس از فعال شدن دکمه ترجمه به منوی پیام اضافه می شود. همچنین می توانید زبان خود را از این مورد حذف کنید تا دکمه پیام در پیام هایی که به زبان شما هستند ظاهر نشود.

قابلیت ترجمه پیام ها در تمامی دستگاه های اندرویدی که از تلگرام پشتیبانی می کنند قابل استفاده است، اما در مورد آیفون باید iOS 15 به بعد داشته باشند. لیست زبان های مورد استفاده نیز به سیستم عامل گوشی بستگی دارد.

  «Techno Spark 9 Pro Sport Edition» با همکاری طراحان BMW تولید شده است

کدهای QR سفارشی

کدهای QR موضوعی

کدهای QR را می توان برای همه کاربرانی که دارای شماره شناسایی عمومی هستند ایجاد کرد و همچنین می توان از آنها برای شناسایی گروه ها، کانال ها و ربات ها استفاده کرد. در آپدیت جدید امکان سفارشی سازی و تغییر رنگ قسمت های مختلف این کد وجود دارد و می توانید با زدن آیکون QR در کنار شناسه کاربری یک شخص، گروه، کانال یا ربات رنگ و طرح مورد نظر را انتخاب کنید. در نهایت، کد QR را چاپ کنید یا آن را برای برنامه های دیگر ارسال کنید. همچنین می توانید برای ایجاد یک کد QR برای حساب خود به صفحه تنظیمات بروید.

ایموجی های تعاملی بیشتر

ایموجی های تعاملی بیشتر

ایموجی های تعاملی یکی از جذاب ترین ویژگی های تلگرام هستند که با ارسال آن می توانید دوستان خود را بخندانید. در آپدیت جدید، لیست این ایموجی ها و همچنین نسخه جدید آن افزایش یافته است 🔥 😁 🤩 😢 😭 😱 ❄️ اضافه. پس از ارسال هر یک از ایموجی های تعاملی در چت های شخصی، مخاطب شما می تواند با لمس آن ها جلوه های جذابی را روی گوشی شما مشاهده کند.

با من

دیدگاهتان را بنویسید