آیا بازار کارت گرافیک در نیمه دوم سال 2022 رونق خواهد گرفت؟

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

به گفته Colette Cress، مدیر ارشد مالی انویدیا، انتظار می‌رود که بحران کمبود پردازنده‌های گرافیکی در سال جاری تا حدودی برطرف شود و در نیمه دوم سال جاری بهبود یابد. او این بیانیه را اخیراً در بیست و چهارمین کنفرانس سالانه رشد نیدهام بیان کرد که در ادامه می‌توانید درباره آن بیشتر بخوانید. با دی جی همراه باشید

وضعیت بازار کارت گرافیک در نیمه دوم سال 2022 بهبود خواهد یافت

به گفته کرس، انویدیا در تلاش است تا مشکل پردازنده‌های گرافیکی را برطرف کند. به گزارش جستجوی آلفا، او گفت:

ما معتقدیم که در نیمه دوم سال 2022 و از نظر عرضه کلی [پردازنده‌های گرافیک]با توجه به برآوردهای ما از آنچه در آینده نیاز خواهیم داشت، در موقعیت بسیار خوبی خواهیم بود.

این نظرات به این دلیل است که کرس قبلاً تخمین زده بود که مشکلات تحویل GPU به سه ماهه اول سال 2021، یعنی اوایل سال 2021 محدود می شود. با این حال، این مشکل تا سال 2021 ادامه داشت.

کارت گرافیک

اگرچه هنوز مشخص نیست که انویدیا چه اقدامات خاصی برای رفع کمبود پردازنده‌های گرافیکی انجام خواهد داد، اما انتظار داریم که این شرکت نسل بعدی پردازنده‌های گرافیکی GeForce RTX 40 را با نام رمز «آدا لاولیس» در نیمه دوم سال عرضه کند. در واقع، از آنجایی که انویدیا معمولاً هر دو سال یک بار پردازنده‌های گرافیکی جدید را معرفی می‌کند و آخرین بار سری 30 آمپر را در سال 2020 معرفی کرده است، این احتمال بسیار زیاد است.

با این حال، اطلاعات زیادی در مورد پردازنده‌های گرافیکی سری RTX 40 در دست نیست، اما گفته می‌شود که پردازنده‌های جدید مبتنی بر فرآیند TSMC 5 نانومتری هستند که نشان‌دهنده بازگشت انویدیا به این شرکت است (انویدیا بیش از یک سال است که با سامسونگ کار می‌کند. ). گمانه زنی ها حاکی از آن است که انویدیا با سامسونگ مشکل دارد و تامین ناکافی قطعات این شرکت کره ای می تواند منجر به بازگشت به TSMC شود. ادعا می شود که این امر باعث بهبود حجم تولید پردازنده های گرافیکی جدید در زمان عرضه می شود، اما بر روند تولید سری 30 فعلی تأثیری نخواهد داشت.

  اپل در سال 2022 چه محصولاتی را عرضه خواهد کرد؟

در مقابل، پت گلزینگر، مدیر عامل اینتل، پیش‌بینی می‌کند که کمبود تراشه‌های جهانی می‌تواند تا سال 2023 ادامه داشته باشد. حالا باید منتظر ماند و دید در نهایت چه اتفاقی خواهد افتاد و آیا انویدیا می‌تواند بازار کارت‌های گرافیکی را در نیمه دوم سال بهبود بخشد یا خیر. سال و از بحران کنونی خارج شوید.

با من

دیدگاهتان را بنویسید