دومین آیفون با USB-C نیز ساخته شد. این بار ضد آب!

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

اگر به خاطر داشته باشید، سال گذشته YouTuber موفق شد اولین آیفون جهان را با USB-C بسازد و آن را در eBay بفروشد. حالا یکی دیگر از یوتیوبرها با الهام از آن، آیفونی با درگاه USB-C ساخته که البته تفاوت فاحشی با مدل قبلی دارد و احتمالاً قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. با دی جی همراه باشید

گرنوت جابستل، خالق آیفون جدید USB-C، آیفون 10 را برای پروژه خود انتخاب کرد، درست مانند کن پیلونل (خلق آیفون USB-C قبلی). یکی از تفاوت های اصلی آیفون Can Pilonel با این نسخه جدید اضافه شدن قابلیت ضد آب است. Jabstel ادعا می کند که علاوه بر مجهز شدن به پورت USB-C، تغییراتی در درگاه شارژ ایجاد کرده تا آیفون 10 خود را ضد آب کند.

آیفون مجهز به USB-C

این یوتیوبر خلاق ویدئویی را در یوتیوب به اشتراک گذاشت تا پروژه آیفون USB-C خود را ثابت کند. طبق این ویدئو، او برای اجرای برنامه خود به فایل هایی که کن پیلونل در حساب GitHub خود به اشتراک گذاشته بود، تکیه کرده است. البته او ضمن استفاده از این اسناد به عنوان مرجع، یک کانکتور ضدآب USB-C با گواهی IPX8 نیز پیدا کرد و از آن در آیفون 10 استفاده کرد.

Jabstel پس از مشکلات نصب آداپتور PD006، پشتیبان مکانیکی را حذف کرد و با فیبر کربن 20 درصد دیگری جایگزین کرد. در نهایت پورت USB-C لحیم شده و سیم ها به هم چسبانده شدند. نتیجه نهایی اگرچه زیبا نیست، اما عملی است.

آیفون مجهز به USB-C

Jabstel در ویدیوی خود یک تست آب نیز روی گوشی انجام داد و همانطور که انتظار می رفت آیفون 10 با USB-C آسیبی ندید. وی در پاسخ به سوال کاربران یوتیوب گفت که آیفون 10 اصلاح شده او مانند مدل اصلی این گوشی می تواند به مدت 30 دقیقه در عمق 0.5 متری آب سالم بماند.

  مدیاتک دو پردازنده Dimension 8000 و Dimension 8100 را معرفی کرد

Granot Jabstel، مانند کن پیلونل، قصد دارد iPhone-C ضد آب خود را از طریق eBay بفروشد. طبق توضیحات موجود در ویدئو، حراج از 19 ژانویه (29 ژانویه) ساعت 17:00 به وقت جهانی آغاز می شود. با توجه به اینکه اولین آیفون با USB-C با قیمت 86000 دلار به فروش می رسد، می توان انتظار داشت که این آیفون اصلاح شده نیز تقریباً در همین بازه قیمتی باشد.

با من

دیدگاهتان را بنویسید