کوالکام اولین گوشی جهان با iSIM (سیم کارت داخلی) را معرفی کرد

 

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

سال‌هاست که گوشی‌های هوشمند برای ارائه خدمات مخابراتی به کاربران خود به درگاه سیم‌کارت متکی بوده‌اند. اما این روند با عرضه گوگل پیکسل 2 و آیفون XS تغییر کرد و آنها اولین سیم کارت الکترونیکی (eSIM) را معرفی کردند. به کاربران این امکان را می دهد تا بدون نیاز به قرار دادن سیم کارت فیزیکی در دستگاه خود از خدمات مخابراتی استفاده کنند. با این حال، کوالکام به همراه دیگر غول های این صنعت، اخیرا از نمونه اولیه گوشی هوشمند با سیم کارت ادغام شده مستقیم در پردازنده رونمایی کرده است. با دی جی همراه باشید

اولین گوشی هوشمند جهان با پشتیبانی از iSIM

کوالکام با همکاری سامسونگ، وودافون و تالس اخیرا یک فناوری سیم کارت جدید به نام iSIM معرفی کرده است. در حالی که حرف “e” در eSIM به معنای “جاسازی شده” است، در این فناوری جدید حرف “i” به معنای “یکپارچه” است. زیرا کوالکام توانست با موفقیت سیم کارت را مستقیماً در تراشه پردازشی گوشی ادغام کند و آن را با CPU، GPU و مودم ادغام کند.

به این ترتیب، برخلاف فناوری eSIM، سیستم iSIM منجر به یکپارچگی بهتر سیستم و بهبود خدمات شبکه برای گوشی های هوشمند خواهد شد. این فناوری که با مشخصات GSMA مطابقت دارد، عملکرد بهتری در ارتباطات از راه دور ارائه می دهد و ظرفیت حافظه گوشی های هوشمند را افزایش می دهد.

iSIM کوالکام

Qualcomm مزایای مختلفی را که فناوری iSIM می تواند برای کاربران نهایی و اپراتورهای مخابراتی به ارمغان بیاورد فهرست می کند. تراشه‌ساز آمریکایی می‌گوید که فناوری جدید با حذف شیار سیم‌کارت ویژه، طراحی دستگاه‌های تلفن همراه را نیز آسان‌تر می‌کند. اپراتورهای مخابراتی همچنین می توانند از زیرساخت های موجود eSIM برای ارائه خدمات iSIM بدون نیاز به تجهیزات اضافی استفاده کنند. علاوه بر این، فناوری iSIM به سیم کارت اجازه می دهد تا با دستگاه های دیگری مانند لپ تاپ، تبلت و دستگاه های مبتنی بر اینترنت اشیا که قبلاً نمی توانستند از قابلیت های سیم کارت استفاده کنند، ادغام شود.

  شایعه: دنباله Death Stranding توسط گوگل لغو شد

برای نشان دادن عملکرد iSIM، کوالکام با همکاری تیم تحقیق و توسعه سامسونگ، نسخه ای از Galaxy Z Flip 3 را با تراشه Snapdragon 888 به عنوان یک طرح مفهومی برای یک گوشی مجهز به iSIM توسعه داده و به نمایش گذاشته است.

ما قبلاً می دانیم که شرکت های تلفن همراه برجسته مانند اپل قصد دارند از اسلات ویژه سیم کارت در دستگاه های خود خلاص شوند. اگرچه فناوری eSIM می تواند برای این کار مفید باشد، اما برخی از ایرادات و عملکرد محدود وجود دارد که مانع تولیدکنندگان گوشی می شود. بنابراین، فناوری جدید iSIM کوالکام می تواند راه را برای حذف شکاف سیم کارت هموار کند.

با من

 

яндекс

دیدگاهتان را بنویسید