در نسخه بتا iOS 15.4، Face ID با ماسک نیز کار می کند

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

از ابتدای اپیدمی تاج، یکی از بزرگترین مشکلات کاربران آیفون، عدم امکان باز کردن قفل با سیستم تشخیص چهره به نام “Face ID” به دلیل استفاده از ماسک بوده است. اپل در نهایت این فناوری را با ماسک “تطبیق” کرد، اما محدودیت این بود که اپل واچ نیز باید به تلفن متصل می شد تا امکان احراز هویت کاربر را فراهم کند.

اما خبر خوب این است که بدیهی است که نسخه جدید دیگر نیازی به اتصال به ساعت اپل نخواهد داشت. برندون بوچ اخیراً ویژگی جدیدی را در آخرین نسخه بتای iOS 15.4 کشف کرده است که به شما امکان می دهد از Face ID با جزئیات استفاده کنید و هنگام استفاده از ماسک مفید است. با استفاده از این ویژگی، آیفون‌ها دیگر نیازی به اتصال به اپل واچ برای احراز هویت فرد نقاب‌دار نخواهند داشت و می‌توانند مستقیماً از تشخیص چهره کاربر برای پرداخت‌های موبایلی، دانلود برنامه‌ها از اپ استور و برنامه‌های شخص ثالث استفاده کنند.

شناسه چهره با ماسک

به گفته برندون بوچ، Face ID در تمام صورت دقت بسیار بالاتری دارد، اما زمانی که کاربر از ماسک استفاده می کند، می تواند برخی از ویژگی های منحصر به فرد اطراف چشم خود را با دقت خوبی شناسایی کند. در واقع، کاربران آیفون در iOS 15.4 قادر خواهند بود تشخیص دهند که آیا Face ID با ماسک یا بدون ماسک کار می کند و جالب اینجاست که هنگام انتخاب حالت ماسک نیازی به استفاده از ماسک برای ثبت چهره خود نخواهند داشت. علاوه بر این، iOS 15.4 تشخیص چهره با عینک را بهبود بخشیده است.

  برترین گوشی های اندرویدی ماه گذشته از نظر AnTuTu

اگرچه فیسبوک آیدی هم با ماسک و هم با عینک سازگار است، کاربران ممکن است نیاز به برداشتن برخی از عینک ها مانند عینک آفتابی در حین استفاده از این سیستم تشخیص چهره در هنگام استفاده از ماسک داشته باشند. البته بعید است که اکثر عینک ها مشکلی داشته باشند و اگر عینک خاصی را زیاد استفاده می کنید، می توانید آن را در فیس آیدی خود وارد کنید تا بعداً مشکلی ایجاد نشود.

با من

دیدگاهتان را بنویسید