اولین پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 13 منتشر شد


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

امروز به عنوان هدیه روز ولنتاین، گوگل اولین پیش نمایش اندروید 13 را برای توسعه دهندگان منتشر کرد. توجه داشته باشید که این نسخه تنها یک پیش نمایش از سیستم عامل آینده گوگل است و فقط برای توسعه دهندگان در نظر گرفته شده است. اولین نسخه بتا عمومی برای انتشار در آوریل (اوایل 1401) برنامه ریزی شده است و نسخه نهایی اندروید 13 برای انتشار پس از ماه جولای (اواخر تابستان 1401) برنامه ریزی شده است. با دی جی همراه باشید

اگر می خواهید در مورد Google Schedule برای اندروید 13 اطلاعات بیشتری کسب کنید، باید اشاره کنیم که بررسی دوم برای توسعه دهندگان در ماه آینده منتشر می شود و پس از آن شاهد انتشار اولین بتا در ماه آوریل و بتای دوم در ماه می خواهید بود. در نهایت دو نسخه به نام «پایداری پلتفرم» که در واقع آماده انتشار هستند در ماه های ژوئن و جولای و نسخه نهایی پس از تیرماه منتشر می شود.

اما اندروید 13 چه ویژگی های جدیدی خواهد داشت؟ گوگل با تمرکز بر حریم خصوصی و امنیت در هسته سیستم عامل، یک سیستم انتخاب تصویر جدید را به عنوان روشی استاندارد و بهینه برای به اشتراک گذاری ایمن تصاویر در فضای ابری معرفی کرده است. به این ترتیب می توانید عکس ها و فیلم های مورد علاقه خود را بدون نیاز به اشتراک گذاری همه فایل های خود در یک برنامه به اشتراک بگذارید. این ویژگی احتمالاً از طریق به‌روزرسانی‌های Google Play برای همه دستگاه‌های Android 11 و جدیدتر (به جز نسخه‌های Android Go) در دسترس خواهد بود.

  مقایسه گرافیک و گیم پلی بازی Resident Evil 4 Remake با نسخه اصلی

اندروید 13

علاوه بر این، در اندروید 13، برنامه‌ها می‌توانند دستگاه‌های اطراف را از طریق Wi-Fi پیدا کرده و بدون نیاز به دسترسی به اطلاعات موقعیت مکانی کاربر، به آن‌ها متصل شوند. فرآیند افزودن کاشی های سفارشی به تب تنظیمات سریع نیز با طراحی یک API جدید بهبود یافته است، که همچنین به شما امکان می دهد کاشی ها را مستقیماً از برنامه اضافه کنید.

در اندروید 13، زبان طراحی جدید گوگل به نام Material You نیز پیشرفت های خوبی دارد و مکانیزم تنظیم رنگ پویا آن به تمامی آیکون های اپلیکیشن ها تعمیم یافته است و محدود به اپلیکیشن های خود گوگل نیست. البته توسعه دهندگان اپلیکیشن ها باید آیکون های سازگار با این زبان طراحی را برای اپلیکیشن های خود ارائه کنند. این آیکون‌های سفارشی در ابتدا فقط در گوشی‌های پیکسل در دسترس خواهند بود، اما گوگل قول داده است که با کمک شرکای تجاری خود آن‌ها را به گوشی‌ها بیاورد.

از دیگر ویژگی های مفید اندروید 13 می توان به انتخاب زبان مستقل برای هر اپلیکیشن اشاره کرد. به این ترتیب می توانید بدون نیاز به تغییر زبان کل گوشی از یک برنامه خاص با زبان مورد نظر خود استفاده کنید. این ویژگی می تواند به ویژه برای افراد چند زبانه و کاربران کشورهایی که انگلیسی زبان دوم است مفید باشد.

اگر توسعه دهنده هستید و علاقه مند به امتحان این نسخه از اندروید 13 هستید، می توانید فایل را از این آدرس دانلود کرده و روی Pixel 6 Pro, Pixel 6, Pixel 5 e Five G, Pixel 5, Pixel 4 e Five G, Install استفاده کنید. Pixel 4E, Pixel 4XL و Pixel 4. ضمناً شماره کامپایل این نسخه TPP1.220114.001 است.

  راهکارهایی برای رفع مشکل غیرفعال کردن و نخواندن سیم کارت در گوشی اندروید


دیدگاهتان را بنویسید