هوش مصنوعی جدید دی پیمند می تواند به عنوان یک انسان برنامه ریزی کند!

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

DeepMind AI، یکی از زیرمجموعه های Alphabet (شرکت مادر گوگل)، انواع مختلفی از یادگیری ماشین و سیستم های هوش مصنوعی را توسعه داده است که می توانند وظایف پیچیده ای را انجام دهند. اکنون این شرکت سیستم جدیدی را برای تولید کد مبتنی بر هوش مصنوعی با نام «Alpha Code» (AlphaCode) معرفی کرده است که برای اولین بار موفق به ارائه عملکرد قابل قبولی در مسابقات برنامه نویسی شده است. بدیهی است که این هوش مصنوعی جدید این توانایی را دارد که با یک رمزگذار ساده رقابت کند و در نتیجه به طور بالقوه کار این دسته از افراد را در آینده به دست بگیرد! با دی جی همراه باشید

آلفا کد توانایی حل چالش های نرم افزاری را دارد

ثابت شده است که کدهای آلفا می توانند برنامه های کامپیوتری را در سطحی بنویسند که به شدت رقابتی با انسان ها باشد و این یک دستاورد بزرگ برای هوش مصنوعی است. DePaymand میزبان یک سری مسابقات کدنویسی به نام Codeforces بود تا قابلیت های هوش مصنوعی جدید خود را آزمایش کند. ده چالش برای مسابقات تعیین شد که در نهایت کد آلفا را بالاتر از حد متوسط ​​قرار داد.

یک پست وبلاگ اخیر DePaymand می گوید:

آلفا کد بیش از 54 درصد از شرکت کنندگان در مسابقات برنامه نویسی را با حل مسائل جدیدی که نیاز به تفکر انتقادی، منطق، طراحی الگوریتم، کدنویسی و درک زبان طبیعی دارد، حل کرده است.

کد آلفا

سیستم کد آلفا مبتنی بر Transformers است که همان معماری مورد استفاده در مدل‌های تولید کد OpenAI است. با این حال، برخلاف سایر سیستم‌های مشابه که فقط می‌توانند قطعات کد تولید کنند، می‌تواند با چالش‌های برنامه‌نویسی که نیازمند درک چالش، ترجمه آن به یک راه‌حل الگوریتمی، استفاده از آن در یک زبان برنامه‌نویسی و آزمایش نتیجه هستند، رقابت کند. با موفقیت رها کرد.

  دومین دوره مسابقات برنامه نویسی آنلاین

DePaymand اطلاعاتی در مورد چالش های برنامه ای ایجاد شده توسط مسابقات و راه حل های آنها در وب سایت GitHub منتشر می کند.

Oriol Vinyals، یکی از محققان برتر DePaymand، در مورد دستاورد جدید این شرکت گفت:

کد آلفا هنوز در مراحل اولیه توسعه است. با این حال، نتایج تیم توسعه را بر آن داشت تا یک هوش مصنوعی انعطاف‌پذیر ایجاد کند که می‌تواند چالش‌های کدگذاری را که به مهارت‌ها و شهود انسانی نیاز دارد، مدیریت کند.

وی همچنین به موارد زیر اشاره کرد:

در درازمدت قصد داریم از پتانسیل بالای کد آلفا برای کمک به برنامه نویسان و حتی افراد غیرحرفه ای استفاده کنیم و از آن برای نوشتن کد، بهبود عملکرد و یا توسعه راه های جدید برای ساخت نرم افزار استفاده کنیم.

برنامه نويسي

شایان ذکر است که مهارت های فعلی کد آلفا را فقط می توان در برنامه نویسی رقابتی اعمال کرد. با این حال، توسعه این سیستم جدید فرصت‌هایی را برای توسعه ابزارهای مدرن‌تر باز می‌کند، که ممکن است روزی کاملاً در سطح کدگذار انسانی باشد. بنابراین ممکن است در آینده از چنین ابزارهایی برای ساخت اپلیکیشن استفاده شود و به مرحله جدیدی در زمینه نرم افزار برسیم.

نظر شما در مورد هوش مصنوعی جدید Deep Mind چیست؟ آیا فکر می کنید چنین ابزارهایی می توانند در آینده جایگزین افراد شوند؟ در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید