آیا گلکسی زد فولد 4 به قلم مخصوص S Pen مجهز می شود؟


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

گوشی های تاشو انعطاف پذیر یکی از جدیدترین فناوری ها هستند و در این میان می توان گلکسی زد فولد 3 را یکی از اولین گوشی های تاشوی با دوام قابل قبول و البته پشتیبانی از قلم اس پن، تبلت مینیاتوری جذابی دانست. اکنون شایعه شده است که سامسونگ قصد دارد با افزودن یک اسلات مخصوص قلم در Galaxy Z Fold 4، پشتیبانی از قلم S Pen را در این سری به حداکثر برساند. با دی جی همراه باشید.

طبق گزارش جدیدی که امروز منتشر شد، سامسونگ یک اسلات قلم به گلکسی زد فولد 4 اضافه خواهد کرد و این گوشی تاشو را به همراه قلم S با پشتیبانی کامل از این لوازم جانبی ارائه می‌کند. قلم S ویژگی نمادین سری نوت سامسونگ بود و اخیراً به گلکسی اس 22 اولترا اضافه شده است.

گلکسی زد فولد 3
فریمی که سامسونگ برای قرار دادن قلم S در گلکسی زد فولد 3 ساخته بود تقریباً یک فاجعه بود!

البته جای تعجب نیست که سامسونگ قصد دارد قلم اس پن را در گلکسی زد فولد 4 قرار دهد. از آنجایی که علیرغم پشتیبانی زولد فولد 3 از قلم، قاب طراحی شده توسط سامسونگ برای تطبیق با قلم S تقریباً فاجعه آمیز بود، نمونه ها کمی بهتر بودند. آنها هنوز از ایده آل فاصله داشتند. به همین دلیل سامسونگ می خواهد این مشکل را برای همیشه با تعبیه قلم در خود گوشی حل کند.

گذشته از اضافه شدن قلم S به گلکسی زد فولد 4، گزارش اخیر ادعا می کند که صفحه نمایش حداقل به اندازه مدل های قبلی خود خواهد بود. بدیهی است که نمایشگر داخلی ZFold 4 از یک پنل 7.56 اینچی استفاده می کند که تنها 0.01 اینچ از پنل داخلی ZFold 3 بزرگتر است. در عین حال، صفحه نمایش خارجی به یک پنل 6.19 اینچی مجهز می شود. که حتی کوچکتر از نسل فعلی نمایشگر 6.2 اینچی است. این تفاوت ها بسیار ناچیز هستند و نشان می دهند که سامسونگ به سبک طراحی فعلی خود پایبند بوده و قصد ندارد طراحی بدنه تاشو را به چیزی مانند Oppo Find N نزدیک کند.

  معرفی تکنولوژی و کاربرد پیش بینی سیل

در این گزارش همچنین اشاره شده است که گوشی تاشو دیگر سامسونگ، گلکسی زد فلیپ 4 نیز تغییرات جزئی نمایشگر خواهد داشت و با همان صفحه نمایش داخلی 6.7 اینچی عرضه خواهد شد. صفحه نمایش خارجی نیز ظاهرا از 1.83 اینچ به 1.9 اینچ افزایش یافته است.

گلکسی زد فولد 3

نکته جالب در مورد افزودن قلم به گلکسی زد فولد 4 این است که احتمالاً تغییرات بزرگی در سخت افزار فیزیکی گوشی ایجاد خواهد کرد. در حال حاضر هر یک از دو نیمه Z3 Folder 3 به طور قابل توجهی از گلکسی نوت 20 اولترا و حتی گلکسی اس 22 اولترا نازکتر است، در حالی که قلم S خود تقریباً به اندازه قطر بدنه این گوشی ها است! بنابراین، اگر نیاز به نصب یک قلم باشد، سامسونگ احتمالا چاره‌ای جز افزایش ضخامت قاب گلکسی زد فولد 4 نخواهد داشت.

به عنوان کسی که اکثر اوقات با خوشحالی Galaxy Z Fold 3 را حمل می کند، این هدف واقعاً من را نگران می کند. در حالی که قلم S در صورت تقاضا مطمئناً برای این فرم فاکتور عالی خواهد بود، بسته Fold 3 در حال حاضر بسیار ضخیم است. تنها چیزی که به احتمال یک گوشی ضخیم‌تر می‌افزاید این است که با گنجاندن این سیلو، سامسونگ فضای ذخیره‌سازی باتری و احتمالاً ماژول‌های دوربین را از دست می‌دهد و شاسی کمی ضخیم‌تر می‌خواهد.

با این حال هرگز نباید نوآوری و خلاقیت طراحان سامسونگ را دست کم گرفت، بنابراین بسیار امیدواریم که این شرکت قلم های S Pen کره ای را با کمترین تاثیر به نسل جدید گوشی های میان رده خود اضافه کند.


  از فناوری جدید دوربین گوشی های سامسونگ چه می دانید؟

دیدگاهتان را بنویسید