شبکه اجتماعی ترامپ با نام Truth Social فردا راه اندازی می شود


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

به گزارش رویترز، شبکه اجتماعی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا روز دوشنبه راه اندازی می شود. این شبکه با نام Truth Social که در حال حاضر در مرحله آزمایشی است، قرار است از ۲۱ فوریه (۲ اسفند) از طریق اپ استور در دسترس عموم قرار گیرد. این تاریخ توسط یکی از مدیران ارشد این پلتفرم در پاسخ به یکی از کاربران نسخه بتا اعلام شده است. با دی جی همراه باشید

به گزارش رویترز، مدیرعامل این شرکت گفت: در حال حاضر عرضه این اپلیکیشن در اپ استور اپل برای دوشنبه 21 فوریه برنامه ریزی شده است. جالب است بدانید 21 فوریه روز رسمی ریاست جمهوری آمریکاست و احتمالا انتخاب این تاریخ با هدف و نیت قبلی بوده است. دونالد ترامپ نتایج انتخابات 2020 را نپذیرفت که منجر به برکناری وی از ریاست جمهوری شد. توییتر و فیسبوک نیز پس از حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره آمریکا، حساب کاربری وی را از شبکه های خود حذف کردند.

حقیقت اجتماعی

نسخه آزمایشی Truth Social پاییز گذشته منتشر شد، اما بعداً به دلیل برخی مشکلات در دسترس نبود. اما قبل از اینکه وب‌سایت این شبکه در دسترس نباشد، کد منبع آن نشان می‌دهد که بر اساس یک نسخه عمدتاً اصلاح نشده نرم‌افزار متن‌باز Mastodon است. در ماه اکتبر، Software Freedom Conservancy، که برنامه های کاربردی منبع باز را رصد می کند، گروه رسانه و فناوری ترامپ یا TMTG را به نقض مجوزهای AGPLv3 و عدم اشتراک گذاری کد منبع پلت فرم متهم کرد. البته وب سایت Truth Social بعداً بخش ویژه ای حاوی کد پستی کد منبع را اضافه کرد.

  بهترین گوشی های AnTuTu در دسته بندی های مختلف ارائه شدند (آوریل 1401)

به گزارش رویترز، Truth Social به طور کلی تفاوت چندانی با توییتر ندارد. تنها تفاوت در اینجا استفاده از کلمه “حقیقت” به جای “توئیت” است! همچنین سیستمی برای توزیع مجدد پست ها یا توئیت مجدد با نام دیگری وجود خواهد داشت. همچنین گفته می شود قوانین احراز هویت در حال آماده سازی برای شبکه است و در هفته های آینده به اطلاع عموم خواهد رسید.


دیدگاهتان را بنویسید