آواتار متاورس چیست و چه کاربردی دارد؟

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

در آن زمان احتمالاً خبر تغییر نام متا در فیس بوک و ایده تکمیل پروژه متاوار حداقل یک بار را شنیده اید. یکی از مهم ترین قسمت های این پروژه که افراد زیادی را به خود جذب کرد، آواتارهای متاور هستند. گفته می شود که این ویژگی به گونه ای طراحی شده است که مطابق با سلیقه و ظاهر شما طراحی شده است که باعث می شود افراد منتظر تکمیل این پروژه باشند. اما آواتار متاور چیست و با آن چه می توان کرد؟ برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

نقش آواتارمتوارس چیست؟

در این مقاله می خواهیم در مورد آواتار متاوارز و چیستی آن بیشتر صحبت کنیم، اما اگر با این پروژه و جزئیات آن آشنایی ندارید، می خواهیم به جزئیات این پروژه از ابعاد مختلف بپردازیم.

آواتار متوارس چیست؟  3

آواتار چیست؟

اگر مدتی آنلاین بوده اید، احتمالاً قبلاً یک حساب رسانه اجتماعی ایجاد کرده اید و وارد سیستم شده اید. کاربران یک عکس ساده از نمایه خود را در هر پلتفرم قرار می دهند یا یک مدل دو بعدی یا سه بعدی از خود ایجاد می کنند. اینجاست که مفهوم آواتار مطرح می شود. در واقع اگر بخواهیم تعریف ساده ای از آواتار ارائه کنیم، می توان گفت: آواتار نماد آنلاین یک کاربر است. هویت دیجیتالی هر فرد متفاوت است و می تواند متحرک یا ساکن باشد.

اگر بخواهیم واضح‌تر در مورد مفهوم آواتار صحبت کنیم، باید به بیت‌موجی نگاه کنیم. ایموجی های دو بعدی که کاربران به صورت دیجیتالی ارائه می کردند و با هم صحبت می کردیم اکنون ساختاری سه بعدی دارند و در بسیاری از بازی های اسنپ شات نیز استفاده می شوند.

بسیاری از کاربران رسانه های اجتماعی در حال حاضر خود را با آواتارهای آنلاین معرفی می کنند. استفاده از این آواتارها به کاربر این امکان را می دهد که هر آواتار را در قالب یک آواتار داشته باشد. به عنوان مثال، شما می توانید شکل، مدل مو، ظاهر، لوازم جانبی و سایر ویژگی های آواتار خود را درست مانند خودتان سفارشی کنید. احتمالاً در حال حاضر از حداقل یک یا دو آواتار استفاده می کنید. با این حال، داستان آنها به اینجا ختم نمی شود و چیزهای بیشتری برای گفتن وجود دارد.

آواتار متوارس چیست؟

زمانی که متاوارز برای اولین بار نام برده شد، یکی از نکات برجسته او آواتارهای پیچیده و جدید او بود. به طور کلی، آواتار Metavars مانند سایر آواتارهای آنلاین کار می کند. اما باید توجه داشته باشید که آواتار متاورز شما در تحقق هویت کاربری شما در سراسر جهان است. درست مانند آواتارهای دو بعدی در سایر پلتفرم ها، می توانید یک آواتار در Metarus ایجاد و استفاده کنید.

  هوش مصنوعی جدید دی پیمند می تواند به عنوان یک انسان برنامه ریزی کند!

آواتار متوارس چیست؟

با تمام این تفاسیر، یکی از بزرگترین تفاوت های آواتار متاوارز با دیگر آواتارها، انعطاف پذیری آن است. اکثر آواتارها به یک پلتفرم خاص محدود می شوند، اما با آواتار متاورز می توانید تجربیات متفاوتی در سراسر متاورس داشته باشید. به همین دلیل، هر آواتاری با هر ظاهری که بسازید به راحتی به دنیای مجازی مختلفی که بازدید می کنید منتقل می شود. بالاخره همان آواتار هویت شما در متاوری خواهید بود.

آواتار متوارس چیست؟  1

یکی دیگر از مواردی که آواتار متوارس را از سایر آواتارها متمایز می کند، انعطاف پذیری خاص و جذاب آن است. از آنجایی که Metavars طیف بسیار وسیعی از کاربران در سراسر جهان را هدف قرار داده است، تمرکز زیادی بر طراحی آواتارهای خود دارد که تمام حرکات بدن افراد را تکرار می کند و یک تجربه کاربری واقعی ایجاد می کند.

در حال حاضر این فناوری متا از طریق هوش مصنوعی در حال توسعه است و همچنین تحقیقات لازم را در مورد حرکات فیزیکی بدن برای انتقال تمامی این تمرینات به یک مدل دارد. حالا این مدل می تواند محل دقیق شانه و آرنج را با توجه به جایی که گوشی و کنترلرها را روی دستگاه قرار می دهید، پیش بینی کند. به همین دلیل، آواتارهای متاورها دقیق تر و شهودی تر خواهند بود.

به عنوان یک کاربر با Metavars Avatar چه کاری می توان انجام داد؟

یکی از مزایای بزرگ آواتار متوارس استفاده از آن است. اگرچه در حال حاضر جزئیات زیادی در این مورد وجود ندارد، اما به جرات می توان گفت که می توانید از آواتارهای متاوار خود در همه برنامه ها استفاده کنید. هر بار که وارد محیط مجازی می شوید، آواتار شما با شما وارد می شود.

ادعا می‌شود که این آواتارها می‌توانند در تمامی اپلیکیشن‌ها و محیط‌های پشتیبانی‌شده اجرا شوند و هدف این است که Metavari بتواند کاربرد خود را در همه زمینه‌ها گسترش دهد. داشتن آواتار مرکزی نه تنها جذاب تر است، بلکه فرآیند استفاده را برای شما یکپارچه تر و آسان تر می کند.

متا اخیرا اعلام کرد که آواتار متاور نه تنها در واقعیت مجازی، بلکه در برنامه های شخص ثالث نیز در دسترس خواهد بود. اگر کاربر Meta Quest هستید، می توانید از آواتار مرکزی خود در بازی هایی مانند PokerStars VR، Topgolf with Pro Putt، Epic Roller Coasters و سایر بازی ها استفاده کنید. علاوه بر این پشتیبانی، بازی هایی مانند Synth Riders، ForeVR Bowling به زودی توسط Avatar Meta ساخته خواهند شد.

  عرضه جهانی گوشی های بازی Black Shark 5 و 5 Pro آغاز شده است

اگر از واقعیت مجازی استفاده نمی کنید، ممکن است تعجب کنید که آواتار Metavars چه سودی برای شما خواهد داشت. مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا اخیرا در بیانیه ای به این سوال پاسخ داده است. او می گوید که متا آواتارها اکنون در فیس بوک، مسنجر و اینستاگرام توزیع خواهند شد. به همین دلیل، اگر علاقه مند به استفاده از شبکه های اجتماعی هستید، می توانید از این آواتارها در پست ها، استوری ها و حتی به عنوان عکس پروفایل استفاده کنید.

Metavars Avatar که اخیراً منتشر شده است، امکان اضافه کردن کاشت حلزون و سایر سمعک ها را نیز دارد. علاوه بر این، آواتارهای ویلچر از طریق فرااکوسیستم رسانه های اجتماعی قابل دسترسی خواهند بود.

آواتار متوارس چیست؟  1

آیا آواتار برای متاکاربران مهم است؟

MetaVars Avatar قطعا مهمترین بخش پروژه متا است و به طور کلی می توان گفت که در این پلتفرم چیزی بیش از ایجاد چهره برای کاربر است. در واقع تمامی فعالیت ها و درخواست های کاربران در این پلتفرم توسط این آواتار مدیریت و پیاده سازی می شود. به همین دلیل تمامی اقدامات شما در متاوری چه فعالیت های مالی و چه حتی بازی ها نتیجه استفاده از آواتار شما خواهد بود.

انواع متا آواتار

شما می توانید آواتار متاوارز را بسته به خلاقیت و تنوع خود در انواع مختلف بسازید، اما متاوارس بیشتر بر روی انواع آواتارهای زیر تمرکز دارد:

1- آواتار VR

Avatar VR در حال حاضر توسط اکثر کاربران در فضای مجازی استفاده می شود. این نوع آواتار در واقع همان مدلی است که به کاربر اجازه می دهد فضای اطراف را به صورت آواتار ببیند. توجه داشته باشید که در این مدل آواتار شما فقط می توانید قسمت بالایی آواتار مورد نظر خود را ببینید و به دلیل محدودیت های فعلی استخوان متاتارس در حال حاضر امکان دیدن قسمت پایینی آواتار وجود ندارد. به طور کلی می توان گفت که آواتار VR حرکات دست و صورت شما را تقلید می کند اما قابلیت کپی برداری از حرکات پایین تنه کاربران را ندارد.

2- آواتار تمام بدن

آواتارهای تمام بدن یا تمام بدن نسخه پیشرفته تری از آواتار متاوارز هستند که از حسگرهای تشخیصی در تمام قسمت های بدن شما استفاده می کند و نه تنها بازو و صورت، بلکه تمام حرکات پاها و بدن شما را تقلید می کند. این نوع آواتار تمام حرکات بدن شما را تشخیص می دهد و در حال حاضر فقط در چند بازی قابل استفاده است. به نظر می رسد که آواتارهای تمام بدن در آینده به سرعت در حال تکامل هستند و توجه مردم را به خود جلب می کنند تا به کاربر یک متا تجربه کامل تری بدهند.

  Poco F4 GT با اسنپدراگون 8 نسل 1 و 120 وات شارژ ارائه شده است.

چگونه می توانیم آواتار متاوارز خود را بسازیم؟

Metavar هنوز در مراحل اولیه توسعه است، اما برخی از شرکت ها در حال حاضر خدمات آواتار کاربران را ارائه می دهند. اگر از خدمات این شرکت ها استفاده می کنید، به راحتی می توانید یک آواتار سفارشی برای خود بسازید و از آن در برنامه ها و بازی های مختلف استفاده کنید.

آواتار متوارس چیست؟  2

آیا شرکت های دیگر آواتار ایجاد می کنند؟

اخیرا پروژه Metavars با ایده منحصر به فرد خود سروصدا کرده است، اما باید بدانید که متا تنها شرکتی نیست که در آستانه ایجاد آواتار و تجربه های زندگی مجازی است. یکی دیگر از غول های فناوری که در این مسابقه شرکت کرد، مایکروسافت بود که مایکروسافت مش را در پایان سال 2021 به دنیا معرفی کرد. این برنامه در واقع بر روی ایجاد آواتارهای سه بعدی سفارشی و دنیای مجازی تمرکز دارد.

ایده مایکروسافت درست مانند پروژه Metavers است و کاربران می توانند با ایجاد آواتارهای منحصر به فرد خود با تیم مایکروسافت ارتباط برقرار کنند. در حال حاضر این شرکت حرکات دست و صورت آواتارهای خود را به همراه محیط واقعیت مجازی پلتفرم شبکه معرفی کرده است. با گذشت زمان و تکمیل هر یک از این پروژه ها در دنیای واقعیت مجازی، می توان قضاوت کرد که کدام یک از این دو پروژه موفق تر خواهند بود؟ بیل گیتس با ارائه مایکروسافت مش یا پروژه متاورز زاکربرگ؟

هویت مجازی خود را با آواتار Metaver ایجاد کنید

بدون شک با گذشت زمان و تکمیل پروژه متاورس شاهد اضافه شدن امکانات و عملکردهایی با جزییات دقیق تری در زمینه سفارشی سازی محیط این پلتفرم برای هر کاربر خواهیم بود. به نظر شما آینده آواتارهای پیشرفته در متواری چه خواهد بود؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید