اندروید 13 کنترل بیشتری بر روی فلاش ال ای دی گوشی ها فراهم می کند


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

با توسعه سخت افزار گوشی های هوشمند و معرفی سیستم عامل های جدید برای این دستگاه ها، هر روز بر توانایی کاربر در کنترل و کنترل قسمت های مختلف افزوده می شود. این روزها می توانید بسیاری از عملکردهای صفحه نمایش، دوربین و خودتان را به دلخواه شخصی سازی کنید و به دلخواه از آنها استفاده کنید. اما یکی از اجزای مورد غفلت، فلاش LED است. این قطعه سال هاست که کم و بیش پایدار است و تنوع زیادی در آن ندیده ایم. اما به نظر می رسد این قسمت در اندروید 13 نیز پوشش داده شده است با دی جی همراه باشید.

به گفته یکی از توسعه دهندگان اندروید و بر اساس شواهدی که از نسخه پیش نمایش اخیر اندروید 13 دریافت کرده است، گوگل ممکن است به کاربر اجازه دهد تا فلاش LED پشت گوشی را با دقت بیشتری در سیستم عامل جدید خود کنترل کند. دو API (رابط برنامه نویسی اپلیکیشن) مربوط به این قابلیت جدید در کد اندروید 13 یافت می شود که یکی برای ارائه اطلاعات در مورد میزان روشنایی فلاش LED و دیگری می تواند روشنایی این قسمت را کنترل کند.

گوشی فلش ال ای دی

البته گوگل فقط کنترل روشنایی فلاش LED را به اندروید 13 اضافه می کند و نحوه استفاده از آن به سازنده گوشی هوشمند بستگی دارد. بنابراین سیستم عامل اندروید نباید کنترل را به این قسمت از کاربر بدهد. در هر صورت، اگر سازنده هدست از این ویژگی استفاده کند، به کاربران خود این امکان را می دهد که روشنایی فلاش را از سطح 1 به حداکثر مقدار مجاز سخت افزار تغییر دهند. همچنین لازم به ذکر است که به دلیل برخی محدودیت های احتمالی سخت افزاری، نمی توان انتظار داشت که همه گوشی ها از چنین قابلیتی پشتیبانی کنند.

  امکان استفاده از وب و کامپیوتر واتس اپ بدون نیاز به گوشی وجود داشت

اگرچه کنترل روشنایی فلاش LED باید به اندروید 13 اضافه شود، اما اکنون برخی از تولیدکنندگان مانند سامسونگ و اپل توانسته اند سطح فلاش را در گوشی های خود کاهش دهند.

آقای بلیط


دیدگاهتان را بنویسید