گوگل دوباره اندروید 12L را معرفی کرد!


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

حالا که تبلت های اندرویدی به دلایلی دوباره محبوب شده اند و گوشی های تاشو در حال افزایش هستند، گوگل تصمیم گرفته است تا سیستم عامل اندروید را برای دستگاه های صفحه نمایش بزرگ بهینه کند. Android 12L (Android 12L) نسخه ای از سیستم عامل موبایل گوگل است که به طور خاص برای این منظور طراحی شده است و باید تجربه بهتری از تبلت را به ارمغان بیاورد.

اندروید 12 ال برای اولین بار در اکتبر گذشته معرفی شد و پس از انتشار چندین نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان، گوگل دوباره این سیستم عامل را معرفی کرد! البته این بار مخاطبان اصلی کاربران عادی هستند و به جای بحث های تخصصی سعی کردیم ویژگی هایی را که برای کاربران مهم است بیان کنیم.

اندروید 12 ال.

از جمله پیشرفت ها و بهینه سازی های انجام شده در اندروید 12L برای صفحه نمایش بزرگ تبلت ها، منوی با دو ستون در بالای صفحه است. در این نسخه ستون اعلان ها و تنظیمات سریع از هم جدا شده است و می توانید با کشیدن انگشت خود از سمت راست و بالای صفحه و تکرار همین کار در سمت چپ، قسمت اعلان ها را باز کنید، قسمت تنظیمات سریع شامل دکمه های پاور می باشد. و وای فای را روشن کنید، بلوتوث و واو را خواهید دید.

اندروید 12 ال.

صفحه تنظیمات اندروید 12 ال دارای دو ستون است و شبیه به قسمت تنظیمات ویندوز است. البته این قابلیت قبلا در رابط کاربری تبلت از سوی برخی سازندگان مانند سامسونگ گنجانده شده است و ممکن است جدید نباشد. با این حال، مشاهده پشتیبانی ذاتی اندروید از نمایشگرهای دو ستونی می تواند بسیار امیدوارکننده باشد و دارندگان تمامی تبلت ها بتوانند از آن استفاده کنند.

  نشست خبری سمینار سیستم سازی و تیم سازی برگزار شد

اما بدون شک مهمترین ویژگی اضافه شده به اندروید ۱۲ ال، نوار وظیفه جدید است. این نوار به سبک مک در پایین صفحه به شما امکان می دهد به سرعت بین برنامه ها جابه جا شوید و دیگر لازم نیست هر بار که وارد برنامه بعدی می شوید به صفحه اصلی برگردید. این قابلیت برای کسانی که عادت به استفاده همزمان از چندین برنامه دارند بسیار مفید خواهد بود.

اندروید 12 ال.

همچنین نوار وظیفه را می توان به راحتی با استفاده از نوار وظیفه فعال کرد. با کشیدن آیکون هر اپلیکیشن و انداختن آن به داخل صفحه، می توانید وارد حالت تقسیم صفحه شوید و چندین اپلیکیشن را با هم مدیریت کنید. در بالای صفحه نیز نواری وجود دارد که شما را از اطلاعاتی مانند ساعت، اعلان ها، وضعیت اتصال و ظرفیت باتری به روز نگه می دارد.

گوگل اعلام کرده است که طبق برنامه ریزی های انجام شده در اواخر سال جاری اندروید 12L را روی تبلت ها عرضه می کند و مدل های سامسونگ، لنوو و مایکروسافت آن را زودتر از سایرین دریافت خواهند کرد. البته هنوز تاریخ دقیق انتشار این نسخه اعلام نشده است و باید منتظر اطلاعیه های بعدی باشیم.

آقای بلیط


دیدگاهتان را بنویسید