به پشت صحنه نگاه کنید تا شارژر و هدفون را از قاب آیفون جدا کنید


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

وقتی شرکت مینگچی در ژوئن 2020 گفت که سری آیفون 12 بدون شارژر و هدفون در دسترس خواهد بود، همه شوکه شدند. اما در نهایت این اتفاق افتاد و اپل به بهانه حفاظت از محیط زیست، اقلام را از جعبه محصول خود خارج کرد. رویدادی که ظاهراً با نیت خیر انجام می شود، اما باید دید در نهایت چه کسی برنده خواهد شد. محیط زیست، مصرف کنندگان یا اپل؟!

اپل ادعا می کند که با حذف شارژر و هدفون از قاب آیفون، اندازه این جعبه ها کوچکتر می شود و می توان 70 درصد گوشی های بیشتری را در هر پالت قرار داد. این در نهایت باعث کاهش تعداد پالت ها و کاهش میزان سوخت مصرفی برای حمل و نقل آنها می شود. طبق گفته اپل، این کار سالانه 2 میلیون تن کربن کمتر مصرف می کند که معادل حذف 500000 خودرو از جاده است!

شارژر و هدفون را از قاب آیفون خارج کنید

اما این فقط ظاهر موضوع است و کمتر کسی معتقد است که اپل این حرکت را انجام داده است که توسط اکثر سازندگان بزرگ گوشی از جمله سامسونگ و گوگل برای کمک به محیط زیست تقلید شده است. در واقع، بسیاری معتقدند که هدف اپل از حذف شارژر و هدفون از قاب های آیفون، هدف سبز است، اما سبز به معنای رنگ پول است، نه محیط زیست!

اگر نگاه دقیق تری داشته باشیم، متوجه می شویم که اپل همزمان با عرضه اولین سری آیفون 5G خود، سری آیفون 12، به طرز ماهرانه ای برنامه ای را برای حذف شارژر و هدفون راه اندازی کرده است. آیا اپل تصمیم گرفته است که هزینه های اضافی مودم 5G را پوشش دهد. و سایر اجزای ضروری مانند برداشتن شارژر و هدفون؟

  برخی از ویژگی های جدید اندروید 13 را بررسی کنید

به گزارش دیلی میل، اپل با برداشتن شارژر و هدفون از قاب آیفون در مجموع 6.5 میلیارد دلار صرفه جویی کرده است، اما قیمت گوشی های خود را کاهش نداده است. این سیاست نه تنها باعث کاهش قیمت آیفون نشد، بلکه خریداران را مجبور به پرداخت هزینه بیشتر برای شارژر و هدفون کرد. در واقع، اگر می خواهید یک شارژر 20 واتی و هدفون سیمی با آیفون 12 بخرید، باید 38 دلار دیگر هزینه کنید و این پول مستقیماً به لیست درآمد اپل اضافه می شود.

شارژر و هدفون را از قاب آیفون خارج کنید

کاهش اندازه قاب های آیفون و افزایش ۷۰ درصدی تعداد دستگاه های روی پالت به اپل کمک می کند تا هزینه حمل و نقل خود را تا ۴۰ درصد کاهش دهد. بر این اساس، برخی از تحلیلگران تخمین زده اند که اپل در آیفونی که می فروشد 35 دلار صرفه جویی می کند. با این حال هیچ کاهش قیمتی از سوی شرکت صورت نگرفته است!

از زمانی که اپل اعلام کرد شارژر و هدفون را از قاب آیفون خود حذف می کند، حدود 190 میلیون آیفون منتشر کرده است، در مجموع 6.5 میلیارد دلار صرفه جویی کرده و به سود خالص خود اضافه کرده است. رقمی که حتی به برخی از خریداران هم نرسیده و مستقیما منجر به افزایش قیمت سهام این شرکت شده است. بنابراین تیم کوک و مدیران ارشد اپل میلیون ها دلار بیشتر درآمد دارند و باید اعتراف کنیم که هدفون و شارژر را از جعبه های ما خارج کرده اند تا از محیط زیست محافظت کنند!

آقای بلیط


  مدل استاندارد آنر X30 مشابه Honor Magic 3 خواهد بود!

دیدگاهتان را بنویسید