جزئیات جدید آیفون 14 فاش شد. پردازنده و اتصال ماهواره ای مختلف

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

اگرچه اپل به تازگی مدل های جدید آیفون 13 را عرضه کرده است، اما این شرکت در حال حاضر کار روی سری آیفون 14 را آغاز کرده است.پیش از این گفته شده بود که از تراشه های مختلفی در مدل های مختلف آیفون 14 استفاده خواهد شد و اکنون گزارش هایی وجود دارد که مدل های آیفون 14 پرو می توانند دارای طراحی جدید و صفحه نمایش طولانی تر همچنین مشخص شد که اپل همچنان روی ویژگی های ماهواره ای کار می کند. با دی جی همراه باشید

جزئیات بیشتر در مورد آیفون 14 سری

شایعات اولیه حاکی از آن بود که گوشی های هوشمند اپل در سال 2022 در چهار مدل مختلف عرضه خواهند شد، اما در عین حال هیچ نسخه “مینی” وجود نخواهد داشت. طبق برخی منابع، گوشی های معمولی از سری آیفون 14 در دو مدل 6.1 و 6.7 اینچی عرضه خواهند شد و اپل تولید آیفون 5.4 اینچی را متوقف کرده است.

این مدل های میان رده دارای وضوح صفحه نمایش مشابه آیفون 13 پرو و ​​آیفون 13 پرو مکس فعلی خواهند بود. از سوی دیگر، ممکن است صفحه نمایش گوشی های پرچمدار آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس کمی بالاتر از نسل فعلی باشد و ترکیبی از شکاف ها و حفره های نمایشگر جایگزین اسلات های بزرگ فعلی خواهد شد.

در مورد پردازنده، منابع آگاه تایید کرده اند که دو مدل استاندارد آیفون 14 مبتنی بر تراشه A15 خواهند بود، در حالی که دو مدل رده بالاتر دارای یک تراشه کاملا جدید خواهند بود. شایان ذکر است که اپل در حال حاضر دو نسخه مختلف از تراشه A15 را تولید می کند که یکی از آنها دارای هسته گرافیکی اضافی و 6 گیگابایت رم است و در مدل های آیفون 13 پرو و ​​پرو مکس نیز استفاده می شود.

  نگاهی به بهترین گوشی های اندرویدی نوامبر 2021 از دیدگاه AnTuTu

آیفون 14

اپل ممکن است از نسخه بهبودیافته تراشه A15 bionic خود در مدل های پایه آیفون 14 استفاده کند، زیرا گفته می شود همه آیفون های امسال دارای 6 گیگابایت رم هستند. این شرکت حتی ممکن است تراشه را با نام “A15X” منتشر کند، همانطور که قبلاً در مورد iPad Pro 2020 انجام داد و A12X را با افزودن هسته گرافیکی بیشتر به A12X اضافه کرد.

به عنوان مثال دیگر می توان به اپل واچ سری 7 اشاره کرد که دارای پردازنده های مشابه با اپل واچ سری 6 بودند اما به دلیل تغییرات جزئی داخلی، تراشه های آن ها به ترتیب Apple S7 و Apple S6 نام گذاری شدند.

قابلیت های ماهواره ای

چند هفته قبل از عرضه سری آیفون 13، گزارش هایی مبنی بر کار اپل بر روی ویژگی های ارتباط ماهواره ای برای مدل های جدید آیفون منتشر شد. اگرچه این ویژگی ها هرگز به سری آیفون 13 اضافه نشده اند، اما اپل همچنان در حال کار بر روی ارتباطات ماهواره ای است و ممکن است آنها را به آیفون 14 معرفی کند.

در حال حاضر مشخص نیست چه فناوری برای استفاده در آیفون امسال در دسترس خواهد بود، اما مهندسان اپل در حال آزمایش نمونه های اولیه با قابلیت ارسال پیام های متنی از طریق ماهواره هستند. این سیستم ارتباطی جدید اکنون با نام رمز “Stewie” شناخته می شود.

انتظار می رود هر چهار مدل آیفون 14 در پاییز 1401 معرفی شوند.

آقای بلیط

دیدگاهتان را بنویسید