اپتومتریست کیست و چه ویژگی هایی دارد؟


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

همچنین ممکن است گاهی خشونت فیزیکی را تجربه کنید. کسانی که به ندرت با مصرف مسکن، نوشیدنی یا کمی استراحت وضعیت خود را بهبود می بخشند. اما در برخی موارد، سوء استفاده یا آسیب به راحتی قابل درمان نیست و نمی توان آن را در معرض خطر قرار داد. زیرا اعضای آسیب دیده از اعضای حساس بدن محسوب می شوند. چشم یکی از این اندام های بسیار حساس بدن است که نیاز به مراقبت ویژه دارد و البته در هنگام بیماری و آسیب نباید ریسک کنیم و خودسرانه عمل نکنیم. در این بین، ما در مورد یک راه حل سودمند صحبت می کنیم که مشاوره با یک اپتومتریست است.

اپتومتریست کیست؟

اپتومتریست حرفه ای است که در مورد مراقبت های اساسی بینایی، از آزمایش بینایی، اصلاح تا تشخیص، درمان و تغییرات در بینایی تحقیق می کند. اما او بینایی‌شناس نیست. پس از گذراندن دو سال تحصیل در دانشگاه در دانشگاه بینایی سنجی موفق به اخذ مدرک بینایی سنجی شد. آنها در حال دریافت این مدرک دانشگاهی هستند. آنها می توانند مجوز راه اندازی مرکز چشمی برای معاینات بینایی و معاینه چشم، تشخیص بیماری های چشمی، تجویز لنزهای اصلاحی و عینک های طبی و در برخی موارد، داروهایی برای درمان بیماری های چشمی دریافت کنند. برخی از اپتومتریست ها به تنهایی و برخی دیگر به صورت گروهی کار می کنند. اما برخی از بینایی‌سنج‌ها و چشم‌پزشکان تفاوت آن‌ها را نمی‌دانند و اطلاعاتی در این باره ندارند. این در صورتی است که چشم پزشک و اپتومتریست کاملاً متفاوت و از هم جدا باشند که در قسمت بعدی به تفصیل آن خواهیم پرداخت.

  مایکروسافت بالاخره نسخه ۴G سرفیس پرو ۸ را منتشر کرد

اپتومتریست کیست؟

چشم پزشک کیست؟

چشم‌پزشک در تشخیص و درمان بیماری‌های پزشکی و عمل‌های چشم انسان واجد شرایط است. چشم به عنوان یک عضو حساس بدن همیشه مستعد آسیب و یا گاهی درگیر بیماری هایی مانند عفونت های میکروبی، مژه ها، آب مروارید و … خم می شود. چشم پزشکان در روند درمان این بیماری قادر به انجام هر گونه درمانی مانند جراحی هستند.

حال با توجه به این توضیحات به تفاوت این دو تخصص و وظایف متفاوت آنها پی بردیم; سعی می کنیم موضوع اپتومتریست را بیشتر باز کنیم.

وظایف اپتومتریست

اگر بخواهیم وظایف اپتومتریست را در یک تعریف ارائه کنیم، می توان گفت که وظایف اصلی او بر مراقبت از بینایی متمرکز است که عبارتند از:

  • انجام کلیه معاینات چشمی و آزمایشات بینایی
  • درمان بیماری های چشمی مانند نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم
  • در صورت نیاز بیمار عینک و لنز تجویز کنید
  • با معاینه در جلسات اولیه قادر به تشخیص بیماری های چشمی، بیماری های چشمی و آسیب ها می باشد.
  • کمک به کیفیت و بهبود بینایی و بصری درمانی
  • تولید کنندگان عینک

در بیشتر موارد، پس از مراجعه به اپتومتریست به تولیدکنندگان عینک ارجاع داده می شوید. البته تولیدکنندگان عینک؛ بر اساس نسخه پیچیده اپتومتریست سعی می کنند نیازهای بیمار را در زمینه تخصصی خود برطرف کنند. لازم به ذکر است که تولید کنندگان عینک فقط به دستور اپتومتریست عمل می کنند و مجوز انجام درمان را ندارند. اقدامات عبارتند از:

  • اندازه گیری صورت با قرار دادن مناسب فریم مناسب
  • به بیمار توصیه کنید لنز و فریم بهتری انتخاب کند
  • سفارش نهایی لنزهای تماسی یا عینک
  • و البته تنظیم و تعمیر فریم عینک یا لنز تماسی
  واردات آیفون در کشور ممنوع شد؟!

اپتومتریست کیست؟

ما در کنار شما هستیم

بدون داشتن بینایی سالم، از مهمترین و اساسی ترین کارهای روزمره مانند رانندگی، بازی، کار و شناخت افراد از روی چهره محروم هستیم. همه افراد باید هر چند صبح یک بار از این عضو حساس مراقبت کنند و در صورت بروز مشکلات بینایی با اپتومتریست مشورت کرده و از سلامت چشم اطمینان حاصل کنند یا درمان مناسب با شرایط فعلی را انجام دهند. ما سایت را دوست داریم دکترای خوب; ارائه برجسته ترین و مجرب ترین پزشکان در رشته های مختلف و همچنین اپتومتریست ها و البته مدرن ترین و مجهزترین تجهیزات چشم پزشکی؛ ما سعی کرده ایم برای سلامت این قسمت حساس بدن شما گام های هدفمند برداریم. زیرا سلامتی شما برای ما ارزشمند و بسیار مهم است.

آقای بلیط


دیدگاهتان را بنویسید