فروش سی دی در 17 سال دوباره به اوج خود رسید! اما چرا؟

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

آخرین باری که دیدید کسی به محتوای یک سی دی گوش می دهد یا خودتان این کار را می کند کی بوده است؟ مطمئنا شما نیز مانند بسیاری از افراد، امروزه کمتر دغدغه سی دی ها را دارید که زمانی یکی از محبوب ترین ابزارهای پخش فیلم و موسیقی بودند. اما بد نیست بدانید در سال 2021 پس از 17 سال کاهش، فروش سی دی دوباره به اوج خود رسید! اما دلیل آن چیست؟ سپس با دی جی همراه شوید تا دلایل افزایش فروش سی دی را ببینید.

این مخفف که مخفف Compact Disk است، اولین بار در سال 1982 با همکاری سونی و فیلیپس تولید شد. این ابزار ذخیره سازی به سرعت محبوبیت پیدا کرد و در نهایت در قالب های مختلفی مانند CD-R (برای محتوای صوتی)، CD-RW (قابل نوشتن مجدد)، VCD (برای محتوای ویدیویی) و … ظاهر شد اما در طی دو دهه اخیر و به طور خاص تر. از سال 2004 به دلیل افزایش سرعت اینترنت و ظهور فناوری هایی مانند فلش مموری و استریم، محبوبیت سی دی ها روز به روز در حال کاهش است.

اما در حالی که امروزه بسیاری از مردم سی‌دی‌ها را مرده و فناوری منسوخ می‌دانند، انجمن صنعت ضبط آمریکا (RIAA) به تازگی آمار جالبی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد فروش سی‌دی‌ها در مقایسه با سال 2020 50 درصد افزایش یافته است. طبق گزارش این انجمن در سال 2021، تنها در ایالات متحده بیش از 46.6 میلیون سی دی فروخته شده است که در مقایسه با 31.6 درصد در سال قبل رقم خیره کننده ای است. از سوی دیگر، سود حاصل از فروش سی دی در سال 2021 با افزایش 21 درصدی به 584 میلیون دلار رسید.

  SEO و موتور جستجوی محتوا موتور جستجو SEO

بنابراین، پس از 17 سال متوالی افول، به نظر می رسد که سی دی دوباره از گور برخاسته است و شما قصد دارید محبوبیت آن را از قدیم الایام زنده کنید!

افزایش فروش سی دی

دلیل اوج فروش سی دی در سال 2021 چه بود؟

عوامل متعددی را می توان برای افزایش فروش سی دی در سال 2021 در نظر گرفت.به گفته بیلبورد که در ایالات متحده موسیقی می فروشد، دلیل اصلی افزایش فروش سی دی، انتشار آلبوم های جدید خوانندگانی مانند ادل، تیلور سویفت و بیتلز است. . شایان ذکر است که آلبوم جدید ادل به تنهایی 898000 نسخه فروخته است.

علاوه بر این، اپیدمی کراون فروش سی دی را افزایش داده است. در سال 2020 و سال قبل از آن، بسیاری از فروشگاه های فیزیکی تعطیل شدند و پس از بازگشایی در سال 2021، ناگهان تعداد زیادی از مردم برای تهیه اقلام مورد نیاز به فروشگاه ها مراجعه کردند که یکی از آنها سی دی بود. در واقع، احیای صنعت فناوری در سال 2021 بر فروش سی دی نیز تأثیر خواهد گذاشت و این قابل انتظار بود.

از سوی دیگر، در زمان همه گیر شدن تاج، بسیاری از مردم به دلیل اعمال قرنطینه مجبور به گوش دادن به موسیقی در خانه با سایر اعضای خانواده شدند که منجر به تبلیغ مجدد سی دی ها شد.

به عنوان دلیل دیگر، سایت خبری آکسیوس از تمایل جوانان به کپی برداری فیزیکی از موسیقی خبر می دهد. در سال‌های اخیر، پلتفرم‌های دیجیتالی مانند Spotify بسیار محبوب شده‌اند و انتشار فیزیکی محصولات موسیقی را بسیار کمتر کرده‌اند و جوانان علاقه بیشتری به داشتن نسخه فیزیکی آلبوم‌های مورد علاقه خود دارند. این در حالی است که خروج برخی از خوانندگان معروف از اسپاتیفای نیز گرایش جوانان به سی دی را تسریع کرده است.

  آیا از سری وان پلاس 10 و نسل اول اسنپدراگون 8 استفاده خواهد شد؟

صفحه گرم

البته این موضوع فقط شامل سی دی نمی شود، به عنوان مثال فروش صفحات گرم در سال 2021 افزایش یافته است. طبق آمار RIAA، هم سی دی و هم پلاک گرم برای اولین بار از سال 1996 با افزایش سود همراه بوده و گرم گرم مدیریت شده است. برای اولین بار از سال 1986 به فروش 1 میلیارد دلاری!

آیا دیسک دوباره محبوب خواهد شد؟

پاسخ به این سوال ساده نیست و تنها با یک سال افزایش فروش نمی توان نتیجه گرفت که سی دی در حال احیای مجدد است. با این حال، باید توجه داشت که فروش سی دی هنوز بسیار کمتر از اوج خود در سال 2000 است و پلتفرم های استریم همچنان بر 83 درصد بازار موسیقی تسلط دارند. سی دی ها و گرامر روی هم تنها 10 درصد از بازار را به خود اختصاص می دهند، اما مشخص نیست که چگونه هنرمندان Spotify و خدمات مشابه را ترک خواهند کرد. این یک واقعیت است که بسیاری از طرفداران موسیقی برای حمایت از خواننده مورد علاقه خود سی دی های خود را خریداری می کنند و اگر این روند ادامه یابد، ممکن است هنرمندان بیشتری بخواهند دوباره از این صفحات گرد فوق العاده برای ارائه محصولات خود استفاده کنند.

نطر شما چی هست؟ آیا سی دی می تواند به روزهای اوج خود بازگردد یا افزایش موقتی است و آیا سرنوشت دیسک کاست تکرار می شود؟ فراموش نکنید که نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

آقای بلیط

دیدگاهتان را بنویسید