به روز رسانی iOS 15.4 باتری را به سرعت تخلیه می کند!


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

هفته گذشته، اپل iOS 15.4 را به همراه iPadOS 15.4، watchOS 8.5، macOS Monterey 12.3، tvOS 15.4 و HomePod Software 15.4 منتشر کرد. بهبودهای متعددی در این نسخه انجام شده است، اما مهم ترین قابلیتی که به آن اضافه شده، امکان باز کردن قفل گوشی با ماسک است. اپل سال گذشته در iOS 14.5 امکان باز کردن قفل آیفون با ماسک را با استفاده از اپ واچ فراهم کرد و اکنون این ویژگی جدید یک مزیت بزرگ برای کسانی است که اپل واچ ندارند. البته این ویژگی فقط در سری آیفون 13 و آیفون 12 کار می کند، کندتر و امنیت کمتری دارد. بنابراین نمی توان آن را برگ برنده بزرگی برای اپل دانست.

اما محدودیت ویژگی جدید iOS 15.4 به مدل های جدید آیفون کوچک ترین مشکل است! این به این دلیل است که افراد بیشتری پس از دریافت به‌روزرسانی، نشت سریع تلفن را گزارش می‌کنند. به گفته کاربران، مدل هایی مانند آیفون 13 پرو مکس تنها در نیم روز پس از دریافت آپدیت جدید شارژ می شوند. یا حتی آیفون ۱۱ قدیمی‌تر و کم‌مصرف‌تر، تنها با دو ساعت استفاده مفید در ۲۴ ساعت، ۸۰ درصد از باتری خود را از دست می‌دهد!

iOS 15.4

البته این مشکل چندان رایج نیست و با هر به روز رسانی نرم افزار ممکن است برخی مشکلات موقتی باتری به وجود بیاید. به‌روزرسانی iOS 15.4 شاید چندان مشکلی به نظر نرسد، اما به نظر می‌رسد که 39 آسیب‌پذیری اصلی گوشی‌های اپل را برطرف کرده است. با این حال، پیام های مربوط به تخلیه سریع باتری کمی نگران کننده به نظر می رسد. برخی از کاربران پیشنهاد کرده‌اند که اپل در آپدیت جدید، حداکثر نرخ رفرش نمایشگر ۱۲۰ هرتزی ProMotion را افزایش داده است و به همین دلیل است که باتری به سرعت تخلیه می‌شود. اگرچه چنین سخنی منطقی به نظر می رسد، اما نمی تواند دلیل قانع کننده ای باشد; زیرا تنها آیفون 13 پرو و ​​پرو مکس دارای نمایشگر ProMotion هستند در حالی که سایر مدل ها نیز مشکل تخلیه باتری دارند.

  آیفون 15 پرو به دوربین زیر صفحه نمایش مجهز خواهد شد

با وجود مشکلات باتری، iOS 15.4 شامل بیش از 100 ایموجی جدید از بسته Emoji 14.0 است، یک گزینه صوتی جدید برای دستیار صوتی Siri با قابلیت ارائه اطلاعات زمان و تاریخ به صورت آفلاین، بهبود توانایی ترجمه صفحات وب در سافاری، بهبود پادکست های برنامه ریزی شده و بیشتر. امیدواریم اپل در اسرع وقت به مشکل تخلیه باتری رسیدگی کند تا کاربران بتوانند با خیالی آسوده از آخرین نسخه iOS بر روی گوشی های خود استفاده کنند.

آقای بلیط


دیدگاهتان را بنویسید