برخی از ویژگی های جدید اندروید 13 را بررسی کنید


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

گوگل هفته گذشته نسخه دوم پیش نمایش را برای توسعه دهندگان اندروید 13 منتشر کرد و اکنون می توانیم ویژگی های جدید بیشتری را که در این سیستم عامل در دسترس خواهد بود، امتحان کنیم. در واقع هر چه به انتشار نسخه بتا و پایدار اندروید 13 نزدیک می شویم، قابلیت ها و ویژگی های نهایی آن بیشتر نمایان می شود. البته گوگل همچنان روی قسمت های مختلف سیستم عامل خود کار می کند و امکان تغییر آن ها وجود دارد.


بیشتر بخوانید:


با این حال اولین تغییری که در تجسم جدید اندروید 13 به ذهن می رسد، طراحی جدید قسمت مدیریت پخش کننده رسانه است. کنترل رسانه در منوی بالا (منویی که با کشیدن انگشت به پایین باز می شود) زیر تنظیمات سریع بالای اعلان ها قرار دارد و این بار افزایش یافته است تا عنوان آهنگ در حال پخش و توضیحات آن را مشاهده کنید. .

اندروید 13

علاوه بر این، صفحه نمایش برای تعیین خروجی رسانه مطابق با سبک طراحی اندروید 3 بازطراحی شده است و بسیار زیباتر از قبل به نظر می رسد. علاوه بر این، از این تب می توانید یک دستگاه جدید را با گوشی خود جفت کنید و نیازی به ورود به منوهای تب تنظیمات (Settings) ندارید.

یکی دیگر از تغییرات مهم اندروید 13 اضافه شدن افکت های جدید به والپیپر است. این قابلیت جدید که در نسخه پیش نمایش «Cinematic Wallpaper» نام دارد، به شما این امکان را می دهد تا افکت های جالب و کاربردی را بر روی والپیپر دستگاه اعمال کنید. به عنوان مثال، می توانید نور کاغذ دیواری را به دلخواه تغییر دهید، آن را روشن تر یا تیره تر کنید که این نیز می تواند بر مصرف باتری تأثیر بگذارد. این ویژگی در حال حاضر توسط برخی سازندگان مانند سامسونگ و شیائومی ارائه می شود، اما گوگل قصد دارد آن را به یکی از ویژگی های ذاتی سیستم عامل اندروید 13 تبدیل کند.

  تاریخ معرفی تراشه پرچمدار Exynos 2200 که مدت ها مورد انتظار بود، اعلام شد

اندروید 13

در آخر لازم است به قسمت جدید مدیریت سرویس ها یا سرویس های در حال اجرا در پیش زمینه اشاره کنیم که در زیر تنظیمات سریع و پنل نوتیفیکیشن قرار دارد و تمامی اپلیکیشن های در حال اجرا را به شما نمایش می دهد. به این ترتیب می توانید به راحتی تمامی اپلیکیشن هایی که در پس زمینه سیستم عامل در حال اجرا هستند و می توانند باتری یا داده های اینترنت را مصرف کنند شناسایی کرده و در صورت لزوم آن ها را متوقف کنید. علاوه بر این، تمامی اپلیکیشن هایی که بیش از 20 ساعت فعال بوده اند در این قسمت از اندروید 13 اطلاع رسانی خواهند شد تا در صورت لزوم بتوانید برای آنها تصمیم درستی بگیرید.

توجه داشته باشید که بخش مدیریت خدمات با آنچه در منوی برنامه های اخیر می بینیم متفاوت است. برنامه‌هایی که در منوی برنامه‌های اخیر ظاهر می‌شوند و به چپ، راست یا بالا اسلاید می‌شوند (بسته به رابط کاربری دستگاهی که استفاده می‌کنید) اغلب در پس‌زمینه فعال می‌مانند و سرویس‌های مرتبط فعال باقی می‌مانند. اما در قسمت جدید که به منوی بالای صفحه اضافه شده است، می توانید به راحتی از شر این خدمات خلاص شوید و مصرف باتری را کاهش دهید و سرعت دستگاه خود را افزایش دهید.

اندروید 13

اینها ویژگی هایی هستند که به نسخه پیش از انتشار اندروید 13 اضافه شده اند و احتمال وجود آنها در نسخه نهایی بسیار زیاد است. اما همانطور که اشاره کردیم، با گذشت زمان و با تکمیل شدن سیستم عامل، شاهد اضافه شدن ویژگی های جدیدتری خواهیم بود.

آقای بلیط


  دانشمندان راهی برای ساختن پردازنده از مس پیدا کرده اند!

دیدگاهتان را بنویسید