آیفون 15 پرو به دوربین زیر صفحه نمایش مجهز خواهد شد


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

اپل برای اولین بار آیفون 10 را وارد دنیای گوشی های هوشمند کرد. نوع جدیدی از سبک طراحی که با وجود جذابیت اصلی و تاثیر آن در کاهش حاشیه های اطراف صفحه نمایش، صفحه نمایش را از حالت یکپارچه و مخدوش خارج می کند، بنابراین بسیاری از تولیدکنندگان به فکر یافتن راهی برای حذف آن هستند. در حالی که این روزها سوراخ روی صفحه نمایش و حتی دوربین زیر نمایشگر جایگزین بریدگی در اکثر گوشی های اندرویدی شده است، اپل همچنان این بریدگی را در آیفون های خود دارد و تنها در نسل جدید توانسته آن را اندکی کوچکتر کند!

شایعات و گمانه زنی های زیادی در مورد تمایل اپل به استفاده از دوربین زیر نمایشگر منتشر شده است، اما گفته می شود که این شرکت همچنان از کیفیت تکنولوژی روز در این زمینه راضی نیست و به همین دلیل این برش را حفظ کرده است. اما اگر گزارش جدید مجلات کره ای صحت داشته باشد، سال آینده بالاخره می توانیم دوربین زیر صفحه نمایش آیفون را ببینیم.

طبق نسخه کره ای TheElec، سامسونگ دیسپلی و OTI Lumionics در حال آماده سازی نسل جدیدی از دوربین های زیر صفحه نمایش هستند که برای اولین بار در سال 2023 در گلکسی زد فولد 5 و سپس در آیفون 15 پرو استفاده خواهد شد.

آیفون 15 پرو

OTI Lumionics ظاهراً موفق به توسعه نسل جدیدی از مواد مدل اشعه کاتدی آلی (CPM) شده است که “پنجره های میکروسکوپی شفاف را به لایه های OLED کاتد و پیکسل باز می کند”. این پنجره ها به نوبه خود صفحه نمایش را کاملاً شفاف می کنند و به اپل این امکان را می دهند که حسگرهای FaceID خود را زیر صفحه نمایش قرار دهد. حسگر مادون قرمز هنگام باز کردن قفل صفحه نمایش نیز به طور معمول کار می کند، بنابراین صفحه نمایشی کاملاً بدون شکاف و سوراخ در اختیار کاربران قرار می دهد.

  وارد صفحه اول گوگل شوید

البته پیش از سال 2023 و حذف کامل بریدگی صفحه، گفته می شود که در آیفون 14 پرو اپل به جای بریدگی بزرگ فعلی از طراحی جدیدی استفاده خواهد کرد که احتمالا ترکیبی از سوراخ دوربین و یک برش کوچک خواهد بود. با این حال، باید منتظر ماند و دید که آیا این شرکت در سال های آینده می تواند از سبک طراحی خاصی که زمانی معرفی کرده بود خلاص شود یا خیر!

آقای بلیط


دیدگاهتان را بنویسید