هشدار گوگل به توسعه دهندگان: برنامه های قدیمی در گوگل پلی مخفی خواهند شد


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

گوگل در تلاش است تا پلی استور خود را ایمن تر و خصوصی تر کند و سیاست جدیدی را اعلام کرده است که برنامه های قدیمی و قدیمی را در این بازار اپلیکیشن مجازی نمایش نمی دهد. به گفته گوگل، این سیاست جدید از قرار گرفتن کاربران اندروید در معرض برنامه های قدیمی که دارای آخرین ویژگی های امنیتی نیستند جلوگیری می کند و در نتیجه از خود در برابر فایل ها و کدهای مخرب محافظت می کند.

گوگل پلی استور اپلیکیشن های قدیمی را پنهان می کند!

با در نظر گرفتن این موضوع، از این پس فروشگاه Google Play برنامه‌هایی را که تقریباً دو سال یا بیشتر از API قدیمی استفاده می‌کنند و از آخرین به‌روزرسانی سیستم‌عامل اندروید به‌روزرسانی نشده‌اند، پنهان می‌کند. بنابراین افرادی که از جدیدترین دستگاه‌ها و نسخه‌های اندروید استفاده می‌کنند، نمی‌توانند این برنامه‌ها را در Google Play پیدا و نصب کنند.


بیشتر بخوانید:


کریش ویتالدووارا، مدیر محصول گوگل در یک پست رسمی وبلاگ گفت:

امروز، به‌عنوان بخشی از آخرین به‌روزرسانی‌های خط‌مشی Google Play، اقدامات بیشتری برای محافظت از کاربران خود در برابر نصب برنامه‌هایی انجام می‌دهیم که ممکن است آخرین ویژگی‌های امنیتی و حریم خصوصی را نداشته باشند. از این پس یک سطح مشخص و اجباری برای رابط برنامه نویسی (API) تعیین می شود.

ایده کلی طرح جدید گوگل، جلوگیری از دریافت و استفاده کاربران دارای دستگاه های جدید و آخرین نسخه اندروید از برنامه هایی است که ویژگی های امنیتی سازگار با دستگاه و سیستم عامل آنها را ندارند.

خط‌مشی‌های جدید فروشگاه Google Play

این خط مشی جدید از تاریخ 1 نوامبر 2022 (10 نوامبر) و به احتمال زیاد زمانی که نسخه پایدار اندروید 13 منتشر شود اعمال خواهد شد.البته این خط مشی جدید مطمئناً می تواند اندروید 12 را نیز شامل شود، بنابراین توسعه دهندگان برنامه باید از برنامه های خود مطمئن شوند. ویژگی های امنیتی آخرین نسخه اندروید را رعایت کنید تا برای برخی از کاربران در فروشگاه Google Play غیرقابل دسترسی نباشد.

  آواتار متاورس چیست و چه کاربردی دارد؟

با این حال، افرادی که قصد دارند از برنامه های قدیمی اندروید در نسخه های قدیمی سیستم عامل استفاده کنند، همچنان می توانند برنامه ها را مشاهده و نصب کنند. علاوه بر این، اگر یک برنامه قدیمی قبلاً توسط کاربر دانلود شده باشد، می تواند آن را مجددا نصب و استفاده کند. گوگل از توسعه دهندگان انتظار دارد که الزامات API جدید را برآورده کنند و اگر تا اول نوامبر نتوانند برنامه خود را به روز کنند، شش ماه به آنها فرصت می دهد تا به آنها کمک کنند.

علاوه بر این، این خط‌مشی جدید همزمان با همان خط‌مشی که اخیراً برای بررسی و انتشار برنامه‌های جدید مورد بررسی قرار گرفت، اعمال می‌شود و به این ترتیب از 10 نوامبر، برنامه‌های جدیدی که الزامات امنیتی Google و تاریخ API را برآورده نمی‌کنند، منتشر خواهند شد. فروشگاه Google Play بیش از یک سال پس از آخرین نسخه سیستم عامل اندروید.

آقای بلیط


دیدگاهتان را بنویسید