عرضه پلی استیشن وی آر 2 به سال 2023 موکول شد


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

نسخه اصلی پلی استیشن وی آر در اواخر سال ۲۰۱۶ منتشر شد و اکنون بسیار قدیمی است. در اوایل سال جاری، سونی سرانجام از برنامه های خود برای عرضه نسخه دوم هدست واقعیت مجازی رونمایی کرد و یک ماه بعد از طراحی آن رونمایی کرد. اگرچه این شرکت ژاپنی هرگز تاریخ انتشار PlayStation VR2 را اعلام نکرده است، اما همه انتظار داشتند تا پایان سال 2022 به بازار عرضه شود. آنچه به نظر می رسد اتفاق نمی افتد. با دی جی همراه باشید

راس یانگ، مدیرعامل Display Supply Chain Consultants و یک متخصص برجسته در صنعت نمایشگر، اخیرا اعلام کرده است که امسال نباید منتظر PlayStation VR 2 باشیم. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. با این حال، از دست دادن فصل تعطیلات می تواند به میزان قابل توجهی به فروش این محصول آسیب برساند.

پلی استیشن VR2 یا به اختصار PSVR2 برای کار با پلی استیشن 5 طراحی شده است و از طریق کابل USB-C به کنسول متصل خواهد شد. این گوشی با استفاده از این کابل قادر به انتقال تصاویر 4K HDR با فرکانس 90 یا 120 هرتز خواهد بود که می تواند لذت تجربه واقعیت مجازی را دوچندان کند.

پلی استیشن وی آر 2

سخت افزار پلی استیشن وی آر 2 نیز بسیار بهتر از مدل نسل قبل است، این بار با میدان دید وسیع تری به میزان 110 درجه (در نسخه اصلی میدان دید 100 درجه بود). همچنین به لطف دو صفحه نمایش قدیمی با وضوح 2000 در 2040 پیکسل (نسخه اصلی تنها یک صفحه نمایش با وضوح 1920 در 1080 پیکسل داشت) تصاویر نیز بسیار واضح تر از قبل خواهند بود. همچنین دو دوربین مادون قرمز برای ردیابی چشم کاربر طراحی شده است.

  فناوری شارژ سریع 150 واتی به زودی در دسترس خواهد بود

علیرغم کاهش سرعت PlayStation VR 2 و شایعاتی مبنی بر تاخیر در عرضه هدفون های اپل، مشاوران زنجیره تامین Display پیش بینی می کنند که فروش هدفون های واقعیت مجازی در سال جاری جهش زیادی داشته باشد. به گفته مشاوران این موسسه تحقیقاتی، هدف صنعت نمایشگر در سال جاری تولید بیش از 15 میلیون نمایشگر برای استفاده در هدفون های واقعیت مجازی است که می تواند نشانه رونق این بخش باشد. البته به سختی می توان گفت دقیقاً چه تعداد هدفون با این پنل ها تولید می شود. زیرا برخی از همان پنل استفاده می کنند و برخی دیگر مانند پلی استیشن VR 2 دو صفحه نمایش دارند.

آقای بلیط


دیدگاهتان را بنویسید