اپل در حال ساخت یک کنترلر بازی برای آیفون و آیپد است


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

در سال‌های طولانی پس از تأسیس، اپل در بخش‌های مختلف صنعت فناوری گسترش یافته و گهگاه سعی کرده در صنعت بازی‌های ویدیویی برتری یابد. حدود سه سال پیش، این غول فناوری یک سرویس بازی مشترک به نام Apple Arcade را برای آیفون و آیپد راه اندازی کرد و حالا طبق فایل های ثبت اختراع اخیرا منتشر شده، ممکن است به زودی کنترلرهای بازی را برای این بازی راه اندازی کند. همه انواع گوشی ها و تبلت ها از جمله آیفون و آیپد را عرضه می کند. جزییات این خبر را با دی جی دنبال کنید.

ثبت اختراع برای کنترلرهای آیفون و آیپد

طبق گزارش جدید منتشر شده توسط اپل Patently، اپل در حال کار بر روی انواع لوازم جانبی بازی خود برای گوشی ها و تبلت های خود است. این شرکت چندین پتنت به ثبت رسانده است و سه نوع کنترلر بازی را به تفصیل شرح می دهد که می توانند به آیفون و آی پد متصل شوند.

پیش از این در یک پتنت ثبت شده در ایالات متحده، اپل کنترلرهای مختلفی را معرفی کرد که به صورت مغناطیسی به آیفون و آیپد متصل می شوند و شامل یک کیف حمل هوشمند تاشو می شوند. اکنون در مورد پتنت ها در اروپا، اپل انواع دیگری از لوازم جانبی بازی را توضیح داده است که باید تجربه بازی را برای کاربران آیفون و آیپد لذت بخش تر کند.

کنترلر بازی آیفون

اولی یک لوازم جانبی با ظاهر سنتی است که به بالا و پایین یا طرفین آیفون یا آی پد متصل می شود و شامل یک پد D (کلیدهای جهت دار) و احتمالاً یک کنترلر آنالوگ است. اما مورد دوم جالب تر است. زیرا شامل یک D-pad، چندین دکمه کنترلی مختلف و یک صفحه نمایش ثانویه است. از این صفحه می توان برای نمایش اطلاعات موجود در بازی مانند اچ پی استفاده کرد و یا به کاربران اجازه داد در حین بازی به پیام ها پاسخ دهند.

  اولین تصاویر از طراحی عجیب دوربین عقب شیائومی 12 اولترا

علاوه بر این، اپل لوازم جانبی بازی مانند کنترلر Xbox را معرفی کرده است که به صورت بی سیم به گوشی یا تبلت متصل می شود. با توجه به تصاویر پیوست، این کنترلر دارای 4 دکمه کنترلی، 2 دکمه آنالوگ، یک دکمه منو و یک نوار لغزنده مخصوص برای جابجایی بین حالت بازی، حالت تلفن و حالت پیام خواهد بود. به گفته اپل، این نوار لغزنده به کاربران اجازه می دهد در حین بازی به تماس های تلفنی یا پیام های دریافتی پاسخ دهند.

کنترلر بازی آیفون

اپل قصد دارد با این لوازم جانبی بازی، دامنه فعالیت های بازی های موبایلی خود را گسترش دهد و سهم خوبی از این بازار رو به رشد داشته باشد. البته شایان ذکر است که از آنجایی که این محصولات هنوز در مرحله ثبت اختراع هستند، نمی توان گفت چه زمانی به تولید انبوه می رسند و وارد بازار می شوند.

آقای بلیط


دیدگاهتان را بنویسید