گوگل اپلیکیشن های ضبط تماس را از پلی استور حذف می کند!


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

گوگل در اندروید 10 به بعد، قابلیت ضبط تماس های تلفنی پیش فرض را غیرفعال کرده و اکنون قصد دارد محدودیت های بیشتری را در این زمینه اعمال کند. از 11 می، این غول فناوری سیاست ها و خط مشی های جدیدی را در فروشگاه Google Play معرفی خواهد کرد که به برنامه های شخص ثالث اجازه استفاده از API دسترسی را نمی دهد و عملاً آنها را از توانایی ضبط تماس های تلفنی محروم می کند. به دی جی بپیوندید

هدف این تغییرات بهبود حریم خصوصی و امنیت است و با توجه به اینکه قوانین ضبط تماس در سراسر جهان بسیار متفاوت است، گوگل قصد دارد این ویژگی متناقض را به طور کامل محدود کند و از تضاد با قوانین محلی جلوگیری کند. با این حال، برنامه های از پیش نصب شده روی تلفن هایی که به Accessibility API دسترسی دارند غیرفعال می شوند و ممکن است به اجرا ادامه دهند.

ضبط مکالمات برای اندروید

به عنوان مثال می توان به برنامه های پیش فرض تماس تلفنی پیکسل و شیائومی اشاره کرد که از این قاعده مستثنی هستند. امکان ضبط مکالمات در این برنامه یک ویژگی طبیعی تلقی می شود و گوگل قصد ندارد محدودیتی برای آنها اعمال کند. البته ممکن است در آینده گوگل سیاست های خود را بازبینی کرده و قوانین خاصی را برای این دسته از اپلیکیشن ها وضع کند.

نظر شما چیه؟ به نظر شما حذف قابلیت ضبط مکالمات از گوشی های اندرویدی راه حل مناسبی است؟ فراموش نکنید که نظرات خود را از طریق قسمت نظرات با ما و سایر خوانندگان دی جی به اشتراک بگذارید.

آقای بلیط


  تاریخ عرضه گلکسی زد فولد 4 و زد فلیپ 4 اعلام شد

دیدگاهتان را بنویسید