لنزهای تماسی هوشمند به زودی در دسترس خواهند بود

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

ایده لنزهای تماسی هوشمند چیز جدیدی نیست و شرکت ها و دانشمندان زیادی روی انواع مختلف این لنزها کار می کنند. لنزهای تماسی هوشمند می توانند هوش مصنوعی و عملکردهای دیجیتالی را ارائه دهند و در عین حال بینایی کاربر را بهبود بخشند. شایعاتی درباره لنزهای تماسی هوشمند در سال های اخیر منتشر شده است، اما اکنون به نظر می رسد که اولین نمونه اولیه این دستگاه های هوشمند زودتر از آنچه فکر می کردیم در دسترس عموم قرار می گیرد. برای مشاهده جزییات این خبر با دی جی همراه باشید.

لنزهای تماسی هوشمند از چه زمانی تولید می شوند؟

در سال گذشته، بسیاری از شرکت ها نمونه های اولیه کاربردی از لنزهای تماسی هوشمند خود را ارائه کرده اند. لنزهایی که از هوش مصنوعی و ویژگی های دیجیتال نیز پشتیبانی می کنند. یکی از معروف‌ترین شرکت‌ها در این زمینه، Mojo Vision است که نمونه اولیه لنز تماسی هوشمند خود را با نام «Mojo Lens» در سال 2020 به نمایش گذاشت.

لنزهای تماسی هوشمند

استارت آپ واقعیت افزوده لنز Mojo را به عنوان یک جفت لنز تماسی هوشمند واقعیت افزوده توسعه داده است که می تواند داده هایی مانند اطلاعات آب و هوا، فاکتورهای سلامت، نتایج ورزشی و موارد دیگر را در یک محیط واقعیت افزوده نمایش دهد. لنز Mojo از یک نمایشگر میکرو تک رنگ با چگالی بالا، به کوچکی یک دانه شن، برای نمایش اطلاعات به چشمان کاربر استفاده می کند.

در اوایل سال 2022، موجو ویژن اعلام کرد که موجو لنزهای تماسی هوشمند پیشرفته خود را با همکاری برند جهانی پوشاک ورزشی آدیداس به مشتریان خود ارائه خواهد کرد. گزارش شده است که این شرکت اکنون به دنبال داوطلبانی است تا لنزهای تماسی هوشمند خود را قبل از عرضه در بازار آزمایش کنند. به این ترتیب، اگر همه چیز خوب پیش برود، می توانیم انتظار داشته باشیم که این شرکت اولین لنز تماسی هوشمند خود را در سال آینده عرضه کند.

  سرعت بارگیری مدل استاندارد Redmi K50 (Redmi K50) فاش شد

ابتکارات واقعیت افزوده بیشتر

شرکت دیگری که لنزهای تماسی هوشمند تولید می کند InWith Corp است. این شرکت اولین لنز تماسی هوشمند نرم خود را در CES 2022 معرفی کرد و می‌تواند نقص‌های بینایی کاربر را با استفاده از فناوری فوکوس خودکار پیشرفته اصلاح کند. این لنز همچنین می تواند انرژی لازم را از حرکت پلک در حین پلک زدن تامین کند و در نتیجه نیازی به شارژ مجدد نداشته باشد. InWith Corp معتقد است که لنزهای هوشمند علاوه بر کاربرد پزشکی، برای نسل جدید اینترنت موسوم به Web3 و دنیای واقعیت مجازی متاور بسیار مهم هستند.

لنزهای تماسی هوشمند

گزارش اخیر در مورد بازار جهانی لنزهای تماسی هوشمند که توسط یک شرکت تحقیقاتی به نام Global Market Vision منتشر شده است نیز نشان می دهد که شرکت هایی مانند سونی، گوگل و سامسونگ به بازیگران اصلی این حوزه تبدیل خواهند شد. در همین حال، گوگل مدت‌هاست که در توسعه لنزهای تماسی هوشمند مشارکت داشته است. این غول فناوری از سال 2014 در این زمینه فعالیت می کند و یک لنز تماسی هوشمند برای نظارت بر سطح قند خون در بیماران دیابتی معرفی کرده است. اگرچه این پروژه به دلیل نتایج بالینی رضایت بخش متوقف شد، به نظر می رسد که ایده اصلی هنوز زنده است و گوگل ممکن است از آن برای توسعه لنزهای تماسی هوشمند خود در آینده استفاده کند.

بنابراین، لنزهای تماسی هوشمند ممکن است در سال های آینده به یکی از محبوب ترین ابزارهای هوشمند تبدیل شوند و تبلیغات روزافزون متاور نیز در رونق بیشتر این لنزها موثر باشد. این محصول می تواند برای بسیاری از افراد دارای اختلالات بینایی مفید باشد و به آنها اجازه دهد تا محیط واقعیت افزوده را به شیوه ای جدید تجربه کنند. البته با تمام این تفاسیر هنوز جدول زمانی مشخصی برای عرضه لنزهای تماسی هوشمند وجود ندارد و باید منتظر اعلام رسمی شرکت های فعال در این زمینه باشیم.

  آپدیت اندروید 12 برای گلکسی M22 منتشر شد

شما چی فکر میکنید؟ آیا این لنزها می توانند به محصولات پرکاربرد و مفید تبدیل شوند یا مانند بسیاری از فناوری های نوظهور دیگر پس از مدتی فراموش می شوند؟ فراموش نکنید که نظرات خود را از طریق بخش نظرات زیر این مقاله با ما در میان بگذارید.

آقای بلیط

دیدگاهتان را بنویسید