بازگشت پرچمداران به بازار با بازگشایی سالن دوم

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

در پی انتشار شایعاتی مبنی بر ممنوعیت های جدید واردات برخی گوشی های تلفن همراه و انتشار اخبار ضد و نقیض در این زمینه و در پی اوج گیری بازار تلفن همراه، انجمن واردکنندگان گوشی موبایل، تبلت و لوازم جانبی موضع رسمی خود را برای شفاف سازی ضروری می داند. مسائل مطرح شده

اول از همه، آنچه برای انجمن مهم است حفظ حقوق قانونی خود و مطالبه الزامات زنجیره تامین موبایل خود است. زیرا بر این باور است که شبکه ارزشمند عرضه و توزیع سیار در سخت ترین سال های اقتصادی کشور با وجود ناملایمات و تحریم های هولناک ایستادگی کرده است و همواره این کالای اساسی را در روزهای اپیدمی ولیعهد که مردم ایران برای آموزش و درمان به آن نیاز مبرم داشتند، فراهم کرده است. برای عرضه.

مسلم است که در حال حاضر در تامین منابع ارزی با مشکلات زیادی مواجه هستیم. از سوی دیگر، بازگرداندن ارز و واردات مایحتاج اولیه به کشور با چالش های زیادی پیش روی تجار است. به همین دلیل است که ما باید این گذرگاه را با همدلی و همت در همه مسائل به سلامت طی کنیم.

لازم به ذکر است که در این سال ها تعاملات سازنده ای با دست اندرکاران دولت داشته ایم و به عنوان یک کشور مشاور همواره راه حل های بحران و پیامدهای تصمیمات را به سیاستمداران و برنامه ریزان انتقال داده ایم.

به عنوان مثال، با توجه به تصمیم اخیر کارگروه سیاست پولی در مورد تهاتر ارز برای صادرات خشکبار، سبزی، زعفران، شیلات و میوه و تره بار با واردات بیش از 600 دلار تلفن همراه، گروه مشاور همواره به دنبال رفع موانع و بهینه سازی روند اجرای این مصوبه بوده است. اختلال در روند تحویل ارز در تالار دوم نیما که برای تحویل ارز مورد نیاز برای واردات گوشی های تلفن همراه بالای 600 دلار طراحی شده بود، خرده فروشان را با مشکلات زیادی در ترخیص و تحویل گوشی های پیشرو مورد نیاز بازار مواجه کرده است. بازگشایی شود و آرامش به بازار موبایل بازگردد. امیدواریم با تصمیماتی که اتخاذ می شود، هم تعهدات ارزی صادرکنندگان محقق شود و هم بازار جهانی لوازم و فناوری های موبایل در دسترس مردم باشد.

  انتشار اولین تصویر از جانی دپ در نقش شاه لویی

با توجه به انتشار خبر ممنوعیت واردات آیفون که این روزها باعث نگرانی مصرف کنندگان و التهاب بازار شده است، باید بگوییم که این بحث سال هاست که ادامه دارد و از زمان معرفی این ممنوعیت اهداف مختلفی دنبال شده است. با این حال، ذینفعان دولت همیشه راه حل های جایگزین برای این نوع پیشنهاد را توضیح می دهند. ما به‌عنوان یک انجمن حرفه‌ای همواره آمادگی خود را برای همکاری و ارائه تجربه برای یافتن روش‌های جایگزین به جای ممنوعیت تصمیم‌گیران ابراز کرده‌ایم. اما تاکنون هیچ رایزنی و بحثی درباره این طرح ممنوعیت آیفون با این انجمن صورت نگرفته است.

لذا به منظور تنویر افکار عمومی و حمایت از زنجیره تامین ارزشمند گوشی تلفن همراه در کشور، بر خود لازم می دانیم نگرانی خود را در خصوص هرگونه ممنوعیت در این زمینه اعلام کنیم.

ابتدا انجمن واردکنندگان گوشی موبایل، تبلت و لوازم جانبی به عنوان اتحادیه ای بر اساس مطالبات بازرگانان و فعالان اقتصادی معتقد است هرگونه ممنوعیت ایجاد فساد و انحصار می کند و تنها راه جلوگیری از ورود آن به ورطه است. اقتصاد آزاد در حال توسعه است.

بدون شک طرح ممنوعیت واردات آیفون صدمات جبران ناپذیری به 5000 اتحادیه که تنها در زمینه تحویل و خدمات محصولات آیفون فعالیت می کنند، وارد می کند. از آنجایی که هر یک از این اتحادیه ها به طور متوسط ​​4 شغل مستقیم و 40 شغل غیرمستقیم ایجاد کرده اند، اختلال در زنجیره تامین منجر به تعطیلی گسترده و بیکاری در این اتحادیه ها می شود. بنابراین، اعمال چنین ممنوعیت هایی حتی در صورت عدم اجرایی شدن، باعث التهاب جدی در این شبکه خواهد شد.

  مدیر عامل EA: بازی های تک نفره بخش مهمی از تجارت ما هستند

از سوی دیگر، بیش از 200 شرکت فعال در زمینه واردات، تمام یا بخشی از واردات خود را بر روی محصولات اپل متمرکز کرده اند و با سرمایه گذاری های فراوان در این زمینه، علاوه بر تامین و تحویل، خدمات پس از فروش را نیز به مصرف کنندگان ایرانی ارائه می کنند.

مشکلی که نادیده گرفته شده لوکس بودن آیفون ها به دلیل قیمت بالای 600 دلاری آنهاست. در زمینه فناوری اما چیزی به نام تجمل وجود ندارد. مدل های متنوعی از برندهای دیگر در این بازه قیمتی وجود دارد و آیفون تنها در این بازه قیمتی نیست. دسته بندی گوشی های موبایل صرف نظر از قیمت آن ها بر اساس ویژگی ها و ویژگی های کاربردی آن ها است. به این ترتیب تلفن های همراه با ویژگی های برتر در رده پیشروها قرار می گیرند که قیمتی بالای 600 دلار دارند. به عنوان مثال، سری Z، S و Samsung Note یا محصول جدید هوای P40 بخشی از سری های پیشرو برای دستگاه های تلفن همراه هستند.

اما علیرغم تمامی موارد مطرح شده، این گونه ممنوعیت ها علاوه بر افزایش قیمت های جعلی، رونق سوء استفاده از واردات مسافر آیفون را به همراه خواهد داشت و باز هم باعث سود بیشتر قاچاق مسافر برای برندگان خواهد شد.

در مجموع، انجمن بر این باور است که طرح موضوعاتی مانند ممنوعیت واردات گوشی تلفن همراه که اکنون به کالای اصلی تبدیل شده و تأثیر جدی بر زندگی روزمره مردم دارد، مغایر با اصول اقتصاد تجارت آزاد است و می‌داند. که تصمیمات و سیاست ها اقتصادی باشد.

  شیائومی میکس 5 در Geekbench دیده شد

لازم به ذکر است که تاکنون هیچ گونه محدودیت و ممنوعیتی برای واردات آیفون و سایر گوشی های تلفن همراه بالای 600 دلار وجود نداشته و هیچ مشاوره رسمی و ممنوعیتی نیز از طریق ذینفعان دولتی به صورت رسمی اعلام نشده است. تنها مانع واردات این سری از گوشی ها که در رده پرچمداران قرار می گیرند، عدم تامین ارز لازم است که تا چند روز آینده با بازگشایی سالن دوم نیما رفع خواهد شد.

آقای بلیط

دیدگاهتان را بنویسید