اولین نسخه بتا اندروید 13 در دسترس عموم قرار گرفت


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

پس از انتشار دو نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 13 که به ترتیب در ماه های فوریه و مارس 2022 منتشر شدند، امروز گوگل اولین نسخه بتای این سیستم عامل را برای عموم منتشر کرد. مثل همیشه نصب و استفاده از نسخه بتا اندروید بسیار راحت تر از نسخه های قبلی است و علاقه مندان می توانند قبل از انتشار نسخه نهایی اندروید 13 با ویژگی های آن آشنا شوند.


بیشتر بخوانید:


اگرچه نسخه بتای اندروید 13 از نظر طراحی و مراحل نصب پیشرفت زیادی داشته است، اما احتمالاً همچنان مشکلات زیادی وجود خواهد داشت. زیرا این اولین نسخه از چهار نسخه بتای برنامه ریزی شده قبل از انتشار نهایی اندروید 13 است که اواخر امسال انجام می شود. بنابراین، ممکن است هنوز باگ های زیادی وجود داشته باشد که گوگل قصد دارد با انتشار نسخه های بتا آنها را شناسایی و برطرف کند.

اگر علاقه مند به آزمایش نسخه بتای اندروید 13 و استفاده از گوشی های هوشمند پیکسل سازگار با این نسخه هستید، می توانید با مراجعه به وب سایت برنامه اندروید بتا، دستگاه خود را ثبت کرده و سیستم عامل جدید گوگل را دریافت کنید.

اندروید 13

پس از ثبت نام گوشی خود، اندروید 13 بتا 1 به عنوان یک به روز رسانی نرم افزاری در عرض چند دقیقه (حداکثر چند ساعت) در دسترس خواهد بود. نسخه های بتای بعدی مانند آپدیت های معمولی برای شما ارسال می شود و همین روند تا انتشار نسخه نهایی اندروید 13 ادامه خواهد داشت.(و نسخه های بعدی) به صورت آپدیت بدون نیاز به چیزی.

  مدیاتک تراشه پرچمدار Dimension City 9000 Plus را معرفی کرد

اندروید 13 بتا 1 یک سیستم مجوز برنامه جدید را معرفی کرده است. در این نسخه، اپلیکیشن هایی که می خواهند به محتوای رسانه ای گوشی شما دسترسی داشته باشند، بسته به نوع فایلی که می خواهند به آن دسترسی داشته باشند، باید سه مجوز مختلف دریافت کنند. در واقع برای دسترسی به تصاویر و عکس ها، فیلم ها و فایل های صوتی مجوزهای جداگانه ای لازم است. پیش از این، دسترسی به همه این نوع فایل‌ها به یک مجوز «دسترسی رسانه‌ای» محدود می‌شد که به برنامه امکان دسترسی به همه انواع فایل‌های رسانه‌ای را می‌داد.

همچنین پیشرفت‌های کوچکی در مسیریابی صدا و همچنین گزارش خطای بهتر برای برنامه‌های تولید کلید وجود دارد. البته این عناصر به ویژه برای توسعه دهندگان اپلیکیشن جالب خواهد بود و کاربران عادی از آن ها بهره چندانی نخواهند برد.

در کنفرانس توسعه دهندگان Google I/O سال آینده، این شرکت جزئیات بیشتری در مورد اندروید 13 و ویژگی های جدید آن ارائه خواهد کرد و احتمالاً نسخه بتا دوم همزمان با کنفرانس برای نمایش ویژگی های جدید رونمایی شده در دسترس خواهد بود.

آقای بلیط


دیدگاهتان را بنویسید