مایکروسافت با کمک فولکس واگن هولولنز 2 را در خودروها معرفی می کند


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

مایکروسافت با فولکس واگن همکاری کرده است تا فناوری هدست واقعیت افزوده خود را در وسایل نقلیه سیار مانند اتومبیل قابل استفاده کند. به عنوان بخشی از این تلاش، غول فناوری ردموند حالت جدیدی به نام “پلتفرم موبایل” را برای هولولنز 2 معرفی کرده است. این حالت به افراد امکان می دهد در حین رانندگی یک نمایش هولوگرافیک از جزئیات مختلف دریافت کنند. منتظر دیجی رو برای جزئیات بیشتر در این مورد باشید.

حالت پلت فرم متحرک در هولولنز 2

هولولنز معمولا از دوربین هایی با نور مرئی و یک واحد اینرسی برای اندازه گیری حرکت استفاده می کند. با این حال، این اندازه گیری ها در حال حرکت قابل اعتماد نیستند، زیرا هدفون های مایکروسافت همیشه محیط خود را یک محیط پایدار می دانند. با توجه به این محدودیت، تیم توسعه الگوریتمی طراحی کرده است که تفاوت بین حسگرها را مدل می‌کند و به هولولنز اجازه می‌دهد تا در یک دستگاه متحرک با دقت خوبی به کار خود ادامه دهد.

فولکس واگن هولولنز 2

پیش از این در اولین مراحل همکاری مایکروسافت با فولکس واگن، مهندسان دو شرکت موفق به ساخت نمونه اولیه و آزمایش آن در سناریوهای واقعی شدند. با موفقیت این ایده، تیم توسعه یک ارتباط دو طرفه بین خودرو و holoLens برای نمایش فوری و کنترل اطلاعات خودرو ایجاد کرد. یکی از نکات مهم در اینجا این است که مهندسان توانستند عناصر سه بعدی را هم در داخل و هم در خارج از دستگاه نشان دهند.

مایکل ویتکامپر از فولکس واگن می گوید:

ما یک سیستم موقعیت یابی را به سیستم متصل کردیم که موقعیت خودرو را ردیابی می کند. به این ترتیب ما موفق شدیم عناصر سه بعدی را به عنوان اطلاعات مختلف در مکان های مورد علاقه خود خارج از خودرو قرار دهیم. این راه حل جدید نه تنها امکانات کاملا جدیدی برای نمایش هولوگرام ها در میدان دید راننده ایجاد می کند، بلکه می توان آن ها را در هر جایی که با عینک مشاهده کرد قرار داد.

فولکس واگن هولولنز 2

  گروه Embriser قصد دارد تا سال 2026 234 بازی رایانه‌های شخصی و کنسولی را منتشر کند

فولکس واگن فناوری واقعیت افزوده را به عنوان یک تجربه اتصال یکپارچه می بیند که می تواند در آینده به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد. در واقع به گفته مهندسان این شرکت، در آینده افراد با عینک هوشمند خود خانه را ترک خواهند کرد و در طول روز در حین فعالیت های روزانه خود چه مسیریابی و چه سرگرمی اطلاعاتی را دریافت خواهند کرد.

مایکروسافت می‌گوید ویژگی پلت‌فرم موبایل همچنین می‌تواند به کارشناسان دریایی کمک کند تا از طریق HoloLens 2 به میدان دید کاربر دسترسی از راه دور داشته باشند و تشخیص و راهنمایی بهتری ارائه می‌دهند. علاوه بر کشتی‌های بزرگ، مایکروسافت قصد دارد پشتیبانی از این ویژگی را به آسانسور، قطار، اتومبیل و سایر محیط‌های متحرک نیز گسترش دهد.

فولکس واگن هولولنز 2

نظر شما در مورد این فناوری جدید چیست؟ آیا واقعیت افزوده و مجازی می تواند بر دنیای فناوری تسلط یابد؟ در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید.

آقای بلیط


دیدگاهتان را بنویسید