ایلان نقاب دونالد ترامپ را در توییتر برمی گرداند؟!


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

ایلان ماسک گفته است در صورت نهایی شدن خرید توییتر، حساب کاربری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را دوباره فعال خواهد کرد. حساب توییتر ترامپ در 8 ژانویه 2021 پس از حمله خشونت آمیز طرفداران وی به ساختمان کنگره آمریکا ممنوع شد. البته توییتر تنها شبکه اجتماعی نبود که ترامپ را اخراج کرد و فیس بوک و یوتیوب هم همین کار را کردند.


بیشتر بخوانید:


به گزارش وال استریت ژورنال، ایلان ماسک طی سخنرانی در کنفرانس فایننشال تایمز تایید کرد که به ترامپ اجازه می دهد دوباره از توییتر استفاده کند. البته روند آن به نهایی شدن قرارداد خرید توییتر بستگی دارد. قراردادی 44 میلیارد دلاری که هنوز نهایی نشده و باید به تایید قوه قضائیه برسد.

ماسک گفت:

من فکر نمی کنم ممنوعیت دونالد ترامپ درست بود. من فکر می‌کنم این یک اشتباه بود، زیرا بخش بزرگی از کشور را منزوی کرد و در نهایت دونالد ترامپ را ساکت نکرد.

ایلان ماسک
ایلان ماسک قراردادی بحث برانگیز 44 میلیارد دلاری برای خرید توییتر امضا کرد.

او همچنین اضافه کرد که فکر نمی‌کند کسی برای همیشه از توییتر محروم شود.

اگر توییت های اشتباه و بدی وجود داشته باشد، باید حذف یا پنهان شوند و در صورت جریمه، تعلیق موقت ممکن است گزینه خوبی باشد نه ممنوعیت دائمی.

البته جای تعجب نیست که ماسک به ترامپ اجازه داد توییتر را دوباره فعال کند. مدیر اجرایی تسلا قبلاً استدلال کرده بود که ممنوعیت ترامپ و دیگران در توییتر حمله به آزادی بیان است. با این حال، ترامپ اخیراً گفته است که حتی در صورت امکان به توییتر بازنخواهد گشت. در عوض، او ترجیح می دهد در شبکه اجتماعی تازه تاسیس Truth خود بماند.

  قابلیت ریمستر Kid Icarus: Uprising برای نینتندو سوییچ

باید دید واقعا این اتفاق خواهد افتاد یا خیر و البته هیچ تضمینی وجود ندارد که خرید توییتر ماسک همچنان نهایی شود. با این حال، اگر این اتفاق بیفتد، همه نگاه ها به ماسک خواهد بود تا ببینند او چه تصمیمی خواهد گرفت، نه تنها برای ترامپ، بلکه برای کسانی که از توییتر اخراج شده اند.

آقای بلیط


دیدگاهتان را بنویسید