خطای عجیب در اپلیکیشن گالری هواوی و دانلود اپلیکیشن های پولی رایگان!


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

با شروع جنگ اقتصادی آمریکا و چین، هواوی مجبور شد یک سیستم عامل جدید برای موبایل توسعه دهد و از آن به جای اندروید در دستگاه های قابل حمل خود استفاده کند. همچنین به دلیل عدم دسترسی به سرویس گوگل پلی، هوآوی سرویس مشابهی را با نام گالری اپ (AppGallery) راه اندازی کرده است تا بستری مناسب برای استفاده کاربران فراهم کند.

اما از همان ابتدا اپلیکیشن گالری مربوط به emas و if ها می شود و در مورد دوم به نظر با مشکل بزرگی مواجه است. به گفته یکی از توسعه دهندگان نرم افزار، این مشکل بزرگ از فوریه 2022 وجود داشته و حتی به هواوی نیز گزارش شده است، اما این شرکت چینی هنوز کاری برای رفع آن انجام نداده است.

این نقص نرم افزاری به هر کسی که دانش فنی کمی دارد اجازه می دهد تا برای دانلود و استفاده از اپلیکیشن ها و اپلیکیشن های پولی به صورت رایگان و رایگان از اپلیکیشن گالری هواوی مدتی زمان بگذارد! نیازی به گفتن نیست که چنین اشتباهی می تواند توسعه دهندگان همکار هواوی را ناراحت و آزاردهنده کند.

اپلیکیشن گالری هواوی

Dylan Russell، توسعه‌دهنده‌ای که نقص نرم‌افزاری را کشف کرده است، تأکید می‌کند که مشکل از توسعه‌دهندگانی نیست که اجازه مجوز برنامه‌ها را نمی‌دهند، بلکه مشکل هواوی است که هنوز حل نشده است. به طور خلاصه، به نظر نمی رسد رابط برنامه نویسی App Gallery هیچ گونه محافظتی برای برنامه های پولی ایجاد کند که مشکل بسیار عجیبی است!

راسل توانست چندین اپلیکیشن پولی را دانلود و استفاده کند تا از این آسیب پذیری استفاده کند. بدیهی است که این می تواند بسیار مشکل ساز باشد، زیرا سارقان نرم افزار می توانند از رابط کاربری هواوی برای دانلود مقادیر زیادی از برنامه های گالری پولی استفاده کنند که به نوبه خود می تواند درآمد توسعه دهندگان را مختل کند.

آقای بلیط


  گلکسی واچ 5 به سنسور دما مجهز می شود؟!

دیدگاهتان را بنویسید