واردات آیفون در کشور ممنوع شد؟!


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

چندی پیش خبر ممنوعیت موقت ثبت سفارش آیفون سروصدا به پا کرد و بسیاری از فعالان صنعت موبایل در کشورمان را نگران کرد. حال در اخبار جدید ادعا شده که ظاهرا اولویت بندی گوشی های اپل در حوزه واردات تغییر کرده و این محصولات به گروه محصولات 27 منتقل شده اند و در واقع از این پس آیفون ها کالاهای لوکس و غیر ضروری محسوب می شوند! با دی جی همراه باشید

نکته اینجاست که اخیرا فعالان موبایلی کشورمان هنگام ثبت سفارش آیفون در کل سامانه معاملاتی که برای دریافت ارز انجام می شود با پیغام خطایی مانند تصویر زیر مواجه می شوند. در این پیام خطا به صراحت آمده است: با توجه به قرار گرفتن گوشی های اپل در گروه کالای 27، امکان ثبت سفارش وجود ندارد.

پیغام خطای ثبت سفارش آیفون

جالب است بدانید که گروه کالایی 27 در واقع شامل کالاهایی است که باید برای واردات ارز برای صادرات استفاده شود. این محصولات شامل لوازم التحریر، لوازم آرایشی، کولر، ماشین آلات راهسازی، تجهیزات ورزشی، لوازم خانگی، تجهیزات ایمنی و پوشاک، کیسه های فیلتر صنعتی، پارچه و کمپوت میوه موز و آناناس می باشد. . چنین کالاهایی اغلب با مشکلات واردات همراه هستند زیرا غیر ضروری تلقی می شوند.

انجمن واردکنندگان موبایل با تایید این خبر به دیجی می‌گوید که دیروز پیام خطا در کل سامانه معاملاتی به شرکت‌های واردکننده نشان داده شد و بدین ترتیب آیفون از گروه 23 به گروه 27 منتقل شد. گروه کالاهای لوکس و غیر ضروری این در حالی است که طبق اعلام انجمن هنوز هیچ اطلاعیه ای در خصوص ممنوعیت قطعی واردات آیفون صادر نشده است و مذاکراتی با مسئولان مربوطه برای جلوگیری از این اتفاق در حال انجام است.

  Xiaomi Save 2 در راه است. جزئیات فاش شده است

به گفته مدیران انجمن واردکنندگان موبایل، چنین تصمیمی نه تنها واردکنندگان گوشی های هوشمند، بلکه کسب و کار این صنف را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. باید دید در روزهای آینده چه تصمیمی گرفته می شود و آیا آیفون از ورود سالم به بازار ایران منع می شود یا خیر.

آقای بلیط


دیدگاهتان را بنویسید