ممنوعیت واردات آیفون برداشته شد


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

دیروز اعلام شد که واردات آیفون با مانع مواجه شده و ظاهرا این دستگاه ها به گروه کالایی 27 یعنی گروه کالاهای لوکس و غیر ضروری منتقل شده اند. با توجه به استقبال زیاد گوشی های اپل در کشورمان، این خبر به سرعت به تیتر اول حوزه فناوری و رسانه موبایل تبدیل شد و انجمن واردکنندگان موبایل نیز نسبت به ممنوعیت احتمالی واردات آیفون ابراز نگرانی کرد.

اما خبر خوب این است که به نظر می رسد این مشکل موقتی است و واردات آیفون به کشور ممنوع نخواهد بود. مدیرکل تنظیم مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت امروز با اشاره به برخی اخبار مبنی بر ممنوعیت واردات گوشی های تلفن همراه آیفون، اظهار داشت: در حال حاضر برخی از اخبار مبنی بر ممنوعیت واردات گوشی های تلفن همراه آیفون به بازار عرضه می شود.

ثبت سفارش موبایل محدودیتی ندارد و پس از بروزرسانی برخی از گروه های کالا، ثبت سفارش گوشی موبایل آیفون (اپل) در چند روز اخیر با برخی از خرابی های سیستم همراه بوده که رفع شده است، کالا از سر گرفته می شود.

سعید عباسپور با اعلام این خبر تاکید کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت هیچ گونه ابلاغیه و مقرراتی مبنی بر ممنوعیت ثبت سفارش واردات گوشی های تلفن همراه با برندهای خاص به بانک مرکزی و گمرک ابلاغ نکرده است.

به گفته این مقام مسئول، تنها در دو ماهه اول سال 1401 بیش از 6 میلیارد دلار سفارش خرید گوشی تلفن همراه وارد شده که بخش قابل توجهی از آن مربوط به آیفون بوده است. از حدود 19 میلیون سفارش ثبت شده در سال گذشته، سهم اپل از نظر تعداد تنها 4 درصد است، اما از نظر دلاری حدود 25 درصد است.

  آیا شیائومی 12 اولترا به نسل دوم لنز مایع شیائومی مجهز می شود؟

مدیرکل دفتر تنظیم مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت تاکید کرد: امسال با توجه به رشد روزافزون ثبت سفارش تلفن همراه، گروه‌های کالایی همچنان در اولویت واردات کالا و مراحل توزیع و تحویل قرار دارند. روی کالا مقررات و ترجیحات

آقای بلیط


دیدگاهتان را بنویسید