سرمایه گذاری 2 میلیون دلاری ناسا برای ساخت بادبان خورشیدی جدید


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

ناسا گام جدیدی در جهت دستیابی به هدف خود برای مطالعه بیشتر خورشید و دیگر اجرام بزرگ آسمانی برداشته است. آژانس فضایی مستقر در ایالات متحده در حال سرمایه گذاری حدود 2 میلیون دلار برای توسعه یک پروژه بادبان خورشیدی جدید به نام Diffractive Lightsailing است که می تواند راه را برای توسعه فضاپیمایی با قابلیت چرخش به دور قطب های خورشید هموار کند. برای مشاهده جزئیات این پروژه جدید ناسا با ما همراه باشید.

ناسا در حال سرمایه گذاری در فناوری جدید خورشیدی است

بودجه جدید 2 میلیون دلاری ناسا بخشی از مرحله سوم برنامه مفاهیم نوآورانه پیشرفته ناسا (NIAC) است. این پروژه توسط امبر دابل از آزمایشگاه فیزیک کاربردی در دانشگاه جان هاپکینز در لورل، مریلند رهبری می شود.

بوم آفتابی

بادبان های خورشیدی دستگاه های خاصی هستند که با انرژی خورشیدی کار می کنند و شبیه بادبان های یک قایق هستند. با این حال، برخلاف قایق‌های تفریحی، این دستگاه‌ها از فشار نور خورشید برای حرکت وسیله نقلیه به فضا به جای استفاده از باد برای حرکت به جلو استفاده می‌کنند. این پنل های خورشیدی از مواد بازتابنده مانند مایلار ساخته شده اند که به آنها اجازه می دهد فوتون های خورشیدی را بگیرند.

با این حال، ناسا خاطرنشان می‌کند که طرح‌های بادبان‌های خورشیدی کنونی بر بادبان‌های بزرگ و بسیار نازک تکیه دارند که توانایی فضاپیما را برای مانور آزادانه در فضا محدود می‌کند. از سوی دیگر، بوم جدید از شبکه های کوچکی استفاده می کند که در لایه های نازک تعبیه شده اند. این نوع طراحی به بوم خورشید اجازه می دهد تا با پراکندگی نور خورشید و عبور از یک دهانه باریک، نور خورشید را منعکس کند. به بیان ساده، طراحی جدید ناشا به فضاپیماها اجازه می دهد تا در حین مانور آزادانه در فضا، از نور خورشید تندتر به طور موثرتری استفاده کنند.

  امکان همکاری یک توسعه دهنده Iron Man VR با سونی برای توسعه بازی های PSVR2

بوم آفتابی

سفر با نور تفسیری مدرن از نظریه اولیه بوم های نور است که قدمتی چند دهه دارد. در حالی که این فناوری می تواند به طور قابل توجهی نحوه انجام ماموریت های فضایی را بهبود بخشد، همچنین می تواند نیاز جامعه هلیوفیزیک را برای دسترسی به قابلیت های جدید رصد خورشیدی منحصر به فرد برآورده کند.

تیم توسعه این فناوری جدید قبلاً انواع بادبان ها را طراحی و آزمایش کرده است. علاوه بر این، محققان طرح‌های رنگی و ناوبری جدیدی را برای فضاپیمای قایقرانی سبک ایجاد کرده‌اند که می‌تواند به طور بالقوه مأموریت چرخش به دور قطب‌های خورشید را در دسترس‌تر کند.

با این بودجه 2 میلیون دلاری، دابل و تیمش برای بهینه سازی مواد بوم کار خواهند کرد. این تیم همچنین قرار است در ماه‌های آینده آزمایش‌های زمینی را برای یک مأموریت آزمایشی بالقوه انجام دهد که نتایج آن می‌تواند چیزهای زیادی در مورد بادبان‌های خورشیدی جدید ناسا و توانایی‌های آنها نشان دهد.

آقای بلیط


دیدگاهتان را بنویسید