“نمایشگاه کاری دانشکده فنی دانشگاه تهران” افتتاح شد.

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

مراسم افتتاحیه و نشست خبری دانشکده فنی دانشگاه تهران صبح امروز با حضور دکتر ناصر سلطانی (رئیس دانشکده فنی دانشگاه تهران)، آسیه خاتمی (بنیانگذار و مدیر عامل ایران استعداد)، دکتر بهزاد رستمی (معاون پژوهشی دانشگاه تهران) و رسانه در دانشکده مهندسی مکانیک دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار شد.

ناصر سلطانی در ابتدای این نشست با اشاره به حضور حضوری در این نمایشگاه گفت: خوشحالیم که تا دو سال دیگر شاهد برگزاری چنین رویدادها و رویدادهایی در دانشکده های فنی دانشگاه تهران هستیم. کورونا به روابط دانشگاه با دانشجویان آسیب جدی وارد کرد و به ویژه بحث های پژوهشی و تعاملات دانشگاه با صنعت را تحت الشعاع قرار داد، اما از سوی دیگر راه های ارتباطی جدیدی را ایجاد کرد.

وظیفه دانشگاه فقط ارائه آموزش با کیفیت نیست

رئیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران با ابراز امیدواری نسبت به رفع کاستی های دانشجویان در زمینه ارتباط با صنعت، گفت: وظیفه دانشگاه تنها ارائه آموزش با کیفیت و سطح بالا نیست، بلکه باید در زمینه ارتباط با صنعت نیز کوتاهی کرد. کارآفرینی، اشتغال زایی و بسترسازی دانشجویان در بازار کار را نیز باید از وظایف اصلی دانشگاه ها دانست. ما در دانشکده های فنی دانشگاه تهران نیز همین رویکرد را دنبال می کنیم و سعی می کنیم فقط آموزش ارائه نشود.

وی افزود: سالانه حدود 10 هزار نفر در دانشکده های فنی دانشگاه تهران ثبت نام می کنند که 5 هزار نفر از آنها دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکتری هستند. حضور این تعداد نفر در دانشکده های فنی نشان از پتانسیل بسیار بالای این مجموعه آموزشی دارد و با حضور نخبگان و اساتید، موقعیتی استثنایی برای حل مشکلات صنعت با رویکرد علمی و مدرن تا به امروز ایجاد کرد.

کاری دانشکده فنی دانشگاه تهران افتتاح شد سئو کول

راه حل مشکلات صنعت در دانشگاه

سلطانی با اشاره به حمایت گروه استعدادهای درخشان ایران از برگزاری نمایشگاه کار گفت: سی سال است که در دانشگاه تهران مشغول به کار هستم و به جرات می توانم بگویم سی سال پیش پتانسیل بالایی وجود نداشت و به دلیل تعداد کم جمعیت. در دانشگاه فعالیت های بزرگ و جدی. اما اکنون دانشکده های فنی دانشگاه تهران ظرفیت بسیار بالایی برای حل مشکلات اصلی صنعت کشور دارند.

رئیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران ادامه داد: صنعت باید از این موقعیت استثنایی استفاده کند و برای مشکلات خود در دانشگاه چاره اندیشی کند. صنایع برای حل مشکلات خود مجبور نیستند جایی جز دانشگاه بروند. بسیاری از بهترین دانشگاه های ایران راه حل های عملی و موثری برای مشکلات صنایع مختلف دارند. کافی است هر روز فاصله صنعت و دانشگاه را کم کنیم. نمایشگاه کاری سه روزه در دانشکده های فنی دانشگاه تهران برای ارتباط مستقیم صنایع و دانشجویان برپا شده است و امیدواریم در آینده شاهد تداوم رویدادهای مشابه باشیم.

  تمایل Tencent به خرید درصد بیشتری از سهام یوبی سافت

ما کشوری ثروتمند در زمینه سرمایه انسانی هستیم

پس از این دیدار، عاصیه خاتمی روی صحنه رفت و گفت: کشورهایی که از نظر منابع طبیعی از جمله نفت، گاز و معادن در وضعیت خوبی قرار دارند، کشورهای ثروتمند محسوب می شوند. کشور ما از نظر منابع طبیعی غنی است و بر کسی پوشیده نیست، اما نکته دیگر این است که به نظر من کشوری غنی در زمینه سرمایه انسانی هستیم.

وی افزود: اما با این همه ثروت که داریم نمی توان گفت کشور توسعه یافته ای هستیم. با وجود جمعیت 80 میلیونی و مراکز آموزشی با کیفیت و سطح بالای تولیدات علمی در کشور، هنوز نتوانسته ایم از این ظرفیت بزرگ به درستی استفاده کنیم. در طول این بیست سال فعالیت در عرصه اشتغال و جذب نیروی متخصص و متخصص در ایران، همیشه این سوال برای ما بوده که چرا با وجود این سرمایه انسانی غنی، همچنان درگیر بحران منابع انسانی در کشور هستیم؟

کشور با بحران جدی منابع انسانی مواجه است

مدیرعامل ایران تلنت ادامه داد: ما روزانه با 10 هزار شرکت تعامل و ارتباط داریم و بانک اطلاعاتی از یک و نیم میلیون متخصص ایرانی داریم و هر روز متعهد به چالش های بازار کار هستیم. بر این اساس می توان گفت کشور در حال حاضر با بحران جدی منابع انسانی مواجه است. ما که واسطه بین کارفرما و جویای کار هستیم هر روز به وضوح می بینیم که شرکت ها در جذب نیروی متخصص با چالش های بسیار جدی مواجه هستند و بحران کارگری به اوج خود رسیده است.

وی گفت: ما همیشه به دنبال پاسخ به این سوال هستیم که چرا با وجود این سرمایه عظیم انسانی با بحران منابع انسانی مواجه هستیم. ما انواع دانشگاه ها و سیستم های آموزشی داریم، فرصت های شغلی برای جذب متخصص وجود دارد، اما برای یافتن متخصص با مشکلات زیادی مواجه هستیم و سوال اصلی این است که چه چیزی باعث می شود دانشجویان پس از آموزش و تخصص نتوانند جذب شوند. آیا آنها تبدیل به صنعت می شوند؟

1653900565 324 نمایشگاه کاری دانشکده فنی دانشگاه تهران افتتاح شد سئو کول

هدف ما این است که دانش آموزان را برای کار مناسب کنیم

خاتمی ادامه داد: یکی از مهم ترین دلایل این امر فاصله ای است که در حال حاضر بین صنعت و دانشگاه وجود دارد. راه حل مطمئن برای توسعه پایدار در کشور چیزی نیست جز ایجاد پیوند نزدیک بین صنعت و دانشگاه. همان نمایشگاهی که امروز شاهد آن هستیم برای ایجاد پیوند بین صنعت و دانشگاه ایجاد شد و تمام هدف ما و دانشکده فنی دانشگاه تهران جذب دانشجو است.

  تاریخ عرضه و مشخصات کلیدی تبلت «Moto Tab G62» فاش شد

مدیرعامل ایران تلنت با اشاره به اینکه فرآیند استخدام پس از دوره آموزشی اتفاق نمی افتد، گفت: این فرآیند باید در دوره آموزشی ایجاد شود. با درگیر کردن دانشجویان در چالش‌های واقعی صنعت، یا تعریف فرآیندهای کارآموزی استاندارد یا راه‌حل‌های دیگری که دانشجویان را با محیط کاری جدی‌تر آشنا می‌کند، باید برای استخدام دانشجویان تلاش کنیم تا بتوانند به راحتی در این صنعت تسلط پیدا کنند. آموزش آنها..

فرآیند کارآموزی سیستماتیک

وی افزود: به دانشکده فنی دانشگاه تهران تبریک می گویم که به عنوان اولین دانشگاه ایران طی سه سال گذشته توانسته است روند کارآموزی و ارتباط دانشجویان با صنعت را نظام مند کند. نمایشگاه کار نیز یکی از بهانه هایی است که می تواند فاصله بین دانشگاه و صنعت را کم کند.

خاتمی گفت: معتقدم باارزش ترین شرکت هایی هستند که فرصت کارآموزی و فرصت شغلی برای دانشجویان فراهم می کنند. به این ترتیب دانش آموزان می توانند در حین تحصیل با یک محیط کار جدی آشنا شوند و بر اساس آن مهارت های خود را توسعه دهند. وجه تمایز دانشکده فنی دانشگاه تهران این است که موضوع اشتغال دانشجو را دغدغه خود می داند. تعداد کمی از دانشگاه ها معتقدند که مسئول استخدام دانشجو هستند. متاسفانه بسیاری از دانشگاه های ما در کشور فقط به فکر آموزش هستند نه کار.

دانش آموزان ما با فرآیند استخدام آشنا نیستند

وی درباره تبادل نیروی کار نیز گفت: دانشجویان در ایام برگزاری نمایشگاه می توانند به صورت مستقیم و مستقیم با مشاغل و صنایع مختلف آشنا شده و برای فرصت های شغلی اقدام کنند. اما موضوع دیگری که در نمایشگاه کار سعی کردیم به آن بپردازیم، آشنایی دانشجویان با فرآیندهای جذب نیرو بود.

خاتمی گفت: متأسفانه بسیاری از دانشجویان ما با فرآیند جذب آشنا نیستند و نمی دانند چگونه جذب بازار کار شوند. به همین دلیل همایش ها و سمینارهایی را برای این سه روز در نظر گرفته ایم تا دانشجویان با هر آنچه برای کار در شرکت های معتبر لازم است آشنا شوند و فرآیندها را یاد بگیرند.

فضای ویژه صنایع در دانشکده های فنی

دکتر بهزاد رستمی با اشاره به اقدامات دانشکده های فنی دانشگاه تهران در زمینه اشتغال دانشجو گفت: تلاش ما در معاونت پژوهشی دانشکده فنی دانشگاه تهران این است که نسبت به جذب دانشجو و رفع فاصله بین آنها اقدام کنیم. صنعت و علاوه بر اجرای برنامه هایی مانند تبادل نیروی کار، با وزارت صمت ارتباط برقرار کرده ایم تا امکان حضور صنایع مختلف در دانشگاه فراهم شود.

  سامسونگ گلکسی زد فلیپ 4 رونمایی شد

وی ادامه داد: در نظر داریم فضاهای پایداری برای صنایع مختلف ایجاد کنیم که بتوانند به صورت مستمر در دانشگاه حضور داشته باشند و چالش های خود را مستقیماً به اساتید و دانشجویان مطرح کنند و از آنها راهکار بگیرند. از سوی دیگر تلاش می کنیم بیش از هر زمان دیگری در ایجاد پروژه های مشترک با صنعت فعال باشیم. بورس کار برای ما شروعی جدید در سال جدید به منظور استخدام دانشجو و ایجاد ارتباط مستقیم با دانشجویان در صنایع مختلف است.

1653900565 118 نمایشگاه کاری دانشکده فنی دانشگاه تهران افتتاح شد سئو کول

دانشکده فنی دانشگاه تهران موظف به استخدام دانشجو می باشد

آسیه خاتمی نیز در بخش پرسش و پاسخ خبرنگاران گفت: این اتفاق به تنهایی کل مشکل ارتباط صنعت و دانشگاه را حل نمی کند این اتفاق حاصل تفکر است. وقتی شاهد برگزاری چنین دانشگاهی در این بعد و استقبال شرکت ها از حضور در دانشگاه هستیم، متوجه می شویم که دانشجویان فنی دانشگاه تهران برنامه و عزمی جدی در زمینه اشتغال دانشجو دارند. از برنامه ریزی منظم دوره های کارورزی گرفته تا برگزاری رویدادهایی مانند مبادلات نیروی کار، این امر بدیهی است.

دکتر سلطانی همچنین در بخشی دیگر از این نشست گفت: دانشگاه های ما در زمینه اشتغال دانشجویی و همچنین ارائه راهکار برای صنایع مختلف تجربه چندانی ندارند. یعنی کشور نحوه انجام تحقیقات دقیق و بهره برداری از آن در صنعت را تمرین نکرده است. البته ما قدم به قدم بزرگ شدیم. کارهای تحقیقاتی که امروزه در دانشگاه ها انجام می شود نسبت به ده سال پیش افزایش چشمگیری داشته است یا مسئولیتی که دانشگاه ما امروز در قبال آینده شغلی دانشجویان بر عهده گرفته است نشان از رشد در این راستا دارد.

راه اندازی سامانه استخدامی دانشکده های فنی

آسیه خاتمی در پایان گفت: باید به این مژده اشاره کنم که سامانه استخدامی دانشکده فنی دانشگاه تهران راه‌اندازی شده و شرکت‌ها می‌توانند مستقیماً شغل خود را در این سامانه قرار دهند تا دانشجویان و فارغ‌التحصیلان جذب شوند. . “صنعتی متفاوت شوید دانشگاه این امکان را به صورت رایگان در اختیار تمامی شرکت ها قرار داده است، می توانید با مراجعه به سایت تلنت کخ این سامانه استخدامی را مشاهده کنید.

آقای بلیط

دیدگاهتان را بنویسید