آیا اپل واچ به دوربین مجهز می شود؟!


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

شایعات زیادی در مورد اضافه شدن سنسورهای بیشتر به مدل های آینده اپل واچ وجود دارد که بیشتر آنها مربوط به سنسورهای سلامت محور مانند سنسورهای دمای بدن است. اما یک پتنت یا درخواست ثبت اختراع اخیر نشان می دهد که اپل قصد دارد یک دوربین به اپل واچ اضافه کند! با دی جی همراه باشید

AppleInsider در گزارشی ادعا می کند که این پتنت جدید اپل ساعتی با دوربین را نشان می دهد که کاربران می توانند آن را از مچ باز کنند و عکس بگیرند. بدیهی است که در این حالت صفحه ساعت به عنوان منظره یاب عمل می کند و به راحتی می توان از آن عکس گرفت. البته از آنجایی که مدل های فعلی اپل واچ در هنگام باز شدن قفل هستند، اپل نیز باید تغییرات نرم افزاری را انجام دهد.

به نظر می رسد این پتنت نشان می دهد که سنسور دوربین را می توان در داخل دکمه چرخان اپل واچ (تاج دیجیتال) قرار داد. طبق گفته AppleInsider، این ساعت ممکن است دارای یک دستگیره چرخشی باشد که شامل یک دوربین نیز می شود و به شما امکان می دهد از طریق سوراخ داخل کیت تصاویر را ضبط کنید.

ثبت اختراع دوربین اپل واچ

در پتنت همچنین آمده است:

لنز را می توان پشت یا جلوی دیافراگم قرار داد تا روی صحنه فوکوس کند. همچنین از سنسور تصویر واقع در پشت سوراخ می توان برای تشخیص حرکات دستگیره چرخشی استفاده کرد و به این ترتیب از این سنسور می توان هم به عنوان دوربین و هم به عنوان سنسور برای تشخیص ورودی های دستگیره چرخشی استفاده کرد.

البته سوال اینجاست که در صورت وجود دستگیره چرخشی روی سنسور دوربین، چگونه می توان با ساعت عکاسی کرد. اپل در پتنت خود به این موضوع اشاره نکرده و جزئیات بیشتری ارائه نکرده است، اما مطمئنا ایده جالبی خواهد بود.

  ادعای بزرگ روسیه درباره ساخت ماهواره خیام ایران: ما آن را ساختیم!

در نهایت، به خاطر داشته باشید که ثبت اختراع همیشه به این معنا نیست که آنها محصولات اصیل هستند. بنابراین مطمئناً انتظار نداریم که در سال 2022 ایده دوربین چرخان را در اپل واچ سری 8 ببینیم، اما با توجه به این پتنت، این امکان وجود دارد که اپل واچ در آینده به دوربین مجهز شود.

آقای بلیط


دیدگاهتان را بنویسید