فرصتی برای بیش از 42000 تمدن بیگانه در کهکشان راه شیری!

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

بحث بر سر وجود حیات فرازمینی و تمدن های فرازمینی همواره بحث های شدیدی در بین دانشمندان و ستاره شناسان بوده و نظریه های مختلفی مطرح شده است. اما در آخرین مورد، دانشمندان از برخی شبیه‌سازی‌های احتمالی برای تخمین تعداد تمدن‌های بیگانه که ممکن است در کهکشان راه شیری وجود داشته باشند، استفاده کرده‌اند و تعداد آنها واقعاً شگفت‌انگیز است: 42777! با دی جی همراه باشید

این عدد عجیب توسط دو محقق به نام های Wenjie Song و He Gao از دپارتمان نجوم دانشگاه متعارف پکن در چین محاسبه شد تا با استفاده از روشی به نام “شبیه سازی مونت کارلو” به آن دست پیدا کنند. شبیه سازی مونت کارلو یک تکنیک ریاضی برای تخمین عواقب احتمالی یک رویداد نامشخص است.

دانشمندان قبلاً بارها تلاش کرده اند تعداد تمدن های فرازمینی را که ممکن است در کهکشان ما وجود داشته باشند محاسبه کنند. مشهورترین آنها فرانک دریک بود. ستاره شناسی، که معادله دریک نامگذاری شده است. دریک با استفاده از عواملی مانند میانگین سرعت تشکیل ستارگان، رهاسازی ستارگانی که دارای منظومه سیاره ای هستند، رهاسازی برخی از این سیارات که می توانند به حیات پناه دهند و ادامه این عملیات حذف، سعی در انجام این کار دارد.

تمدن بیگانه در کهکشان راه شیری

اما مشکل معادله دریک و سایر محاسبات مشابه برای تخمین احتمال حیات فرازمینی این است که عدم قطعیت زیادی در هر یک از عوامل فوق وجود دارد. بنابراین، مدل‌ها عمدتاً مبتنی بر فرضیات معقولی هستند که می‌توانند پیش‌بینی‌های قابل قبولی در مورد حیات فرازمینی انجام دهند.

معادله دریک در دهه 1960 معرفی شد. از آن زمان تاکنون چیزهای زیادی در مورد کیهان آموخته ایم. از جمله اینکه ما توانستیم هزاران سیاره فراخورشیدی (سیاره های فراخورشیدی) را رصد کنیم. سانگ و گائو با استفاده از این اطلاعات به روز، مدل تشکیل ستاره در کهکشان راه شیری را با در نظر گرفتن فلز و جرم آن و همچنین امکان تشکیل سیارات زمینی در مناطق قابل سکونت، امکان حیات، شبیه سازی کردند. و در نهایت امکان پیشرفت کافی. اعتقاد بر این است که آنها با تمدن های فرازمینی روی زمین ارتباط برقرار می کنند.

  خرید ارز دیجیتال تترا - دیجی رو

بیشتر بخوانید:


نکته مهم این است که ستاره شناسان به مقیاس زمانی نیز نگاه کرده اند و سعی کرده اند بفهمند که ما به عنوان گونه ای در کهکشان راه شیری چه مدت باید زنده بمانیم تا سیگنال های ارسال شده توسط بیگانگان را پیدا کنیم.

کار دو محقق چینی دو نتیجه اصلی دارد: یکی خوش بینانه و دیگری بدبینانه. در شرایط خوش بینانه، محققان وجود 42777 تمدن هوشمند به هم پیوسته را با خطای مثبت 267 و خطای منفی 369 محاسبه کرده اند و برای برقراری ارتباط با ما باید به طور متوسط ​​2000 سال زنده بمانند.

تمدن بیگانه در کهکشان راه شیری

اما در شرایط بدبینانه، محققان بر این باورند که احتمالا کمتر از 111 تمدن بیگانه در کهکشان ما وجود دارد و آنها باید به طور متوسط ​​حدود 1 میلیون سال زنده بمانند تا با ما ارتباط برقرار کنند.

سونگ و گائو می گویند کار آنها می تواند پارادوکس فرمی را روشن کند. پارادوکسی که می پرسد چرا با وجود گمانه زنی ها در مورد وجود تمدن های فرازمینی، مردم هنوز هیچ سیگنالی از آنها دریافت نکرده اند؟

این پژوهش در پاسخ به سوال فوق بیان می کند:

دلیل دریافت نکردن سیگنال ممکن است این باشد که عمر ارتباطی انسان در حال حاضر به اندازه کافی طولانی نیست.

اما به این نکته نیز اشاره می شود که عمر تمدن ها به دلیل بسیاری از عوامل بالقوه و آشفتگی های داخلی محدود است. عواملی مانند مشکلات جمعیتی، تخریب هسته ای، تغییرات ناگهانی آب و هوا، برخورد ستاره های دنباله دار، تغییرات محیطی و غیره.

  عکس های رسمی و واقعی آنر 70 و آنر 70 پرو منتشر شد

در نهایت، سونگ و گائو پیشنهاد می‌کنند که بر اساس شبیه‌سازی‌ها و خوش‌بینی‌هایشان، هنوز امیدی برای دریافت سیگنال ارسال شده توسط بیگانگان وجود دارد.

نطر شما چی هست؟ آیا تمدن های بیگانه در کهکشان راه شیری وجود دارد؟ و آیا این تمدن ها می توانند با ما ارتباط برقرار کنند؟ نظرات خود را از طریق بخش نظرات زیر این مقاله با ما در میان بگذارید.

آقای بلیط

دیدگاهتان را بنویسید